dorota514- warzywa na pustkowiu

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

No to start z pełnego kopyta. ;:63 U mnie już praktycznie koniec z wysiewów papryk, no może jeszcze jakąś odmiane dokoptuje, bo przyszła wczoraj paczuszka z nasionkami ale nie ma mnie w domu i nie wiem jakie. :D

W tym sezonie tylko ozdobne i long chili będą. Jak się uda jeszcze jakieś z typ long otrzymać, to zobaczymy. Miałem na oku kilka odmian u pewnej osoby ale rozmowa się nie kleiła. ;:131
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Dorotko fajny zakup nasion ;:63
Widzę, że w tym roku stawiasz na polskie odmiany arbuzów. Nie ma to jak nasze, sprawdzone odmiany :D
I kwaity będziesz miała w warzywniku, tak samo i ja będę robił. Trzeba trochę go upiększyć ;:108

Pozdrawiam,
Seba :wit
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Witaj Dorotko!! Twój warzywniak jest niesamowity ;:63 Zrobił na mnie ogromne wrażenie ,po prostu mega warzywka, aż tęskno mi do sezonu i ciepełka.Zapisuje twój wątek i będę zaglądać.Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Dorotko, masz gdzieś fotki Thunder moutain longhorn za młodu? Bo zastanawiam się czy mi się papryka nie pomyliła i ta jedna Habanero white giant, nie jest właśnie nią. ;:131
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Błażeju, to na 100% jest TML, też na nią tak patrzałam.Liścienie są duże, siewki są wysokie na początku. Potem własnie mają duże międzywęźla, listki wąskie i takie jakieś trochę pokręcone, pofałdowane nie wiem jak to określić.

Tu mam takie zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Muszę jakoś w końcu się ogarnąć i dodać jakiś post, co słychać u moich roślin.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Dzięki Dorotko. ;:304 Z jednej strony się cieszę, bo to już spora roślinka, a z drugiej trochę smutno, bo myślałem że mam dwa Habanero giant white. :D Ale z dwojga złego chyba jednak nie jest aż tak źle. Oby ta jedna Habanerka ładnie rosła. (Odpukać ;:124 ) :D

Ale faktycznie opis pasuje do niej idealnie. ;:215
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Witam. Od kilku dni słoneczko ładnie świeci, papryki przez kilka godzin dziennie stoją sobie na południowym parapecie, bo słoneczko lepsze niż świetlówka :P

Pokażę dziś moich gigantowych wybrańców:

Dynie AG, field, kabaczki- brakuje w tym zestawie nasion z mojego 33,6kg kabaczka

Obrazek

Tykwy: ciężkie i długie


Obrazek

Papryki- długie i ciężkie

Obrazek

Pomidory:

Obrazek


Słoneczniki:

Obrazek

Arbuzy i melony :

Obrazek

Ogórki:

Obrazek

Kukurydze, fasolnik, fasola:

Obrazek

korzeniowe, kapustne,

Obrazek

Kupiony też orangeglo

Obrazek

Nagroda z konkursu:

Obrazek

No i kubek świetnie się przyda przy wieczornej rozmowie z roślinami:P

Obrazek

Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Widzę, że młodziaki ładnie rosną. ;:63

Planowanie kolejnego gigantowego sezonu też już rozpoczęte. ;:333 Ja raczej też już mam wszystkie typy na ten sezon. Niby ma przyjść na początku tygodnia pakiet z EGVGA ale po tym co widziałem u innych na zdjciach, to nie wiem czy coś dobiore. na pewno tykwy na wage, reszta czyli AG, kabaczki, fieldy i pomidory, raczej z tego co już mam. Choć waham się co do konkursu na AG od EGVGA. ;:131

Przypomniało mi się, że chciałaś pójść w pomarańczowe giganty, jeśli nadal masz taką myśl, to się odezwih, to coś uszykuje. :wit
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

:wit Dorota, niezły zestaw nasion ;:215

Kupiłam nasiona słonecznika Mammoth Grey Striped, to pewnie ten sam co Twój Greystripe. Zaciekawił mnie, bo u mnie na opakowaniu jest napisane, że dorasta do ok 308cm i ma talerz średnio ok 30 cm średnicy. Ja to bardziej jako ciekawostkę dla dzieciaków niż na rozmiar :D
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Blażej Tak, nadal chcę w tym roku pomarańczowe dyńki, i jedna jest ta z nasion Mariusza, a ta druga to nawet nie patrzałam jak wygląda, ale u mnie to żeby znowu nie było klapy z dyniami tak jak co roku.

Tak patrzałam u Ciebie na te selery i żałuję że nie mam kilku nasion, no ale trudno.

Dominiko Tak, ten słonecznik akurat bardziej na duży talerz, ale wysokość też może ładną osiągnąć:P, U mnie niestety w zeszłym roku po powodzi one odpadły a na ten rok chyba tylko dwa nasiona zostały, ale spróbuję może uda się ładny talerz i jeszcze jakieś nasiona pozyskać.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Hej Dorota, od dawna do Ciebie zaglądam tylko się nie wpisuję :wink: Ale teraz musiałam się odezwać, jak przeczytałam, że też prowadzisz wieczorne rozmowy z siewkami przy herbatce :D
Polecasz tego arbuza orangeglo? Czytałam, że miałaś go rok temu i szukałaś w tym. Trafiłam na nasiona i też je do koszyka wrzuciłam, ale ciekawa jestem jaki jest w smaku. W tym roku zamiast dyń na kompoście posadzę arbuzy, oby im się lepiej żyło niż rok temu ;:173
Udanego sezonu :wit
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

No niestety selerów w tym sezonie nie udało się ogarnąć. Może na kolejny sezon soe uda. :)

Co do pomarańczowych dyń, to moge poszukać nasion typowo pomarańczowych z pakietu stowarzyszenia. Rzuciło mi się nawet nasionko z HDA. :wink:
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Aguss85 Miło że wpadłaś do mojego wątku. Taak bardzo lubię sobie posiedzieć z rozsadami i pić coś ciepłego w ich towarzystwie. Ich towarzystwo lepsze niż jakiś serial wieczorny. Arbuza miałam, ale urósł mi mały, może 1kg, ale baardzo smaczny, pychaa. Dlatego sadzę go dalej tylko tym razem dostanie koński obornik i mam nadzieję, że mu się spodoba.

Warzywkowo
Stosowałam Rhizotonic do papryk w pewnym momencie, i widać było, że służy korzeniom. Były białe, ładne, rosły szybko.
Myślę, że przeciwwskazania tu mogą być tylko takie, żeby nie stosować o rozsady, która ma przerośniętą bryłę korzeniową, bo to tylko pogorszy sprawę. Za to świetnie sprawdzi się do tych, które mają słabą bryłę i będzie na prawdę dobry efekt zastosowania tego specyfiku.

Obrazek


Te pomarańczowe dynie są takie piękne, że musi się w tym roku udać wyhodować, żeby cieszyła oko, i upiększały warzywnik.


Za tydzień wysiewam cebule exhibition, ailsa craig, karmen, poziomki, słodkie papryki i sierrano i jalapeno.

Z ciagłego braku czasu papryki ciągle siedzą pod prowizorycznym miejscu i prowizorycznym światłem.

Obrazek

Cebule giganty wypuścily drugie "liście"

Obrazek

A taki zestaw na przyszły rok, trochę z poprzedniego zostało, coś nowego też doszło.

Obrazek

Niestety ciągle nie mam dostępu do aparatu dlatego zdjęcia słabe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”