dorota514- warzywa na pustkowiu

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Ja wysiałem jakos niecałe dwa tygodnie temu wprost do ziemi ale w poniedziałek przed wyjazdem jeszcze nic nie było. Dzisiaj wracam,.tak za godzine,.dwie, to sprawdze co mowego.
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

dorota514 pisze:Ma ktoś może jakieś złe/bardzo dobre opinie o niektórych z tych pomidorów?
Z Twojej listy uprawiałam:
- Ananas Noir - ulubiony pomidor męża, kwaskowy, plenność średnia, ale przyzwoita
- Ałtajskij Oranżewyj - to z kolei ulubiony pomidor mój i dzieci, słodki z owocowymi nutami, duże owoce (największy miał 800g)
- Amana Orange- smaczny, kwaskowy, duże owoce, ale późny
- Aurija - bardzo plenny, idealny na przetwory, do bieżącej konsumpcji najlepszy jak dobrze dojrzeje,
- Red Pear - bardzo plenny, najlepszy smak z czerwonych pomidorów, w 2015 był cudowny, w 2016 trochę gorszy, jedzony na surowo ma taką aksamitną konsystencję na języku, do przetworów też świetny
- Malachitowa Szkatułka - najsmaczniejsza z wczesnych odmian, ale szybko przejrzewa i robi się ciapowata.
Pozdrawiam
Bea
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

beata_m Dzięki za podpowiedzi, widać moja lista nie jest taka zła.

W końcu dotarł wormhumus więc do dzieła.

Do ziemi poszło
-Cebule giganty
-Thunder mountain longhorn
-BJ red
-explosive ember
-piri piri
-medusa hot pepper
-numex twilight
-cherry chilli
-Rocoto giant red
-Rocoto giant yellow
-Rocoto de seda
-Rocoto gwatemala orange
-Black cuban

W tym roku dużo ozdobnych bo przypomniało mi się to zdjęcie :

Obrazek

Dojdzie jeszcze kilka ozdobnych za jakiś czas. A sierrano i jalapeno tradycyjnie na wysiew poczeka do końca lutego/ początku marca.

Najlepsze podłoże jakie kiedykolwiek miałam w rękach. Wormhumus.

Obrazek

A i małe zakupy. Niby kwiaty nie pasują do działu warzywniczego, ale będą naturalną osłoną mojego warzywnika przed nasionami chwastów.


Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i udanych wysiewów ;:304
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

No to start z pełnego kopyta. ;:63 U mnie już praktycznie koniec z wysiewów papryk, no może jeszcze jakąś odmiane dokoptuje, bo przyszła wczoraj paczuszka z nasionkami ale nie ma mnie w domu i nie wiem jakie. :D

W tym sezonie tylko ozdobne i long chili będą. Jak się uda jeszcze jakieś z typ long otrzymać, to zobaczymy. Miałem na oku kilka odmian u pewnej osoby ale rozmowa się nie kleiła. ;:131
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Dorotko fajny zakup nasion ;:63
Widzę, że w tym roku stawiasz na polskie odmiany arbuzów. Nie ma to jak nasze, sprawdzone odmiany :D
I kwaity będziesz miała w warzywniku, tak samo i ja będę robił. Trzeba trochę go upiększyć ;:108

Pozdrawiam,
Seba :wit
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Witaj Dorotko!! Twój warzywniak jest niesamowity ;:63 Zrobił na mnie ogromne wrażenie ,po prostu mega warzywka, aż tęskno mi do sezonu i ciepełka.Zapisuje twój wątek i będę zaglądać.Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Dorotko, masz gdzieś fotki Thunder moutain longhorn za młodu? Bo zastanawiam się czy mi się papryka nie pomyliła i ta jedna Habanero white giant, nie jest właśnie nią. ;:131
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Błażeju, to na 100% jest TML, też na nią tak patrzałam.Liścienie są duże, siewki są wysokie na początku. Potem własnie mają duże międzywęźla, listki wąskie i takie jakieś trochę pokręcone, pofałdowane nie wiem jak to określić.

Tu mam takie zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Muszę jakoś w końcu się ogarnąć i dodać jakiś post, co słychać u moich roślin.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Dzięki Dorotko. ;:304 Z jednej strony się cieszę, bo to już spora roślinka, a z drugiej trochę smutno, bo myślałem że mam dwa Habanero giant white. :D Ale z dwojga złego chyba jednak nie jest aż tak źle. Oby ta jedna Habanerka ładnie rosła. (Odpukać ;:124 ) :D

Ale faktycznie opis pasuje do niej idealnie. ;:215
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Witam. Od kilku dni słoneczko ładnie świeci, papryki przez kilka godzin dziennie stoją sobie na południowym parapecie, bo słoneczko lepsze niż świetlówka :P

Pokażę dziś moich gigantowych wybrańców:

Dynie AG, field, kabaczki- brakuje w tym zestawie nasion z mojego 33,6kg kabaczka

Obrazek

Tykwy: ciężkie i długie


Obrazek

Papryki- długie i ciężkie

Obrazek

Pomidory:

Obrazek


Słoneczniki:

Obrazek

Arbuzy i melony :

Obrazek

Ogórki:

Obrazek

Kukurydze, fasolnik, fasola:

Obrazek

korzeniowe, kapustne,

Obrazek

Kupiony też orangeglo

Obrazek

Nagroda z konkursu:

Obrazek

No i kubek świetnie się przyda przy wieczornej rozmowie z roślinami:P

Obrazek

Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Widzę, że młodziaki ładnie rosną. ;:63

Planowanie kolejnego gigantowego sezonu też już rozpoczęte. ;:333 Ja raczej też już mam wszystkie typy na ten sezon. Niby ma przyjść na początku tygodnia pakiet z EGVGA ale po tym co widziałem u innych na zdjciach, to nie wiem czy coś dobiore. na pewno tykwy na wage, reszta czyli AG, kabaczki, fieldy i pomidory, raczej z tego co już mam. Choć waham się co do konkursu na AG od EGVGA. ;:131

Przypomniało mi się, że chciałaś pójść w pomarańczowe giganty, jeśli nadal masz taką myśl, to się odezwih, to coś uszykuje. :wit
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

:wit Dorota, niezły zestaw nasion ;:215

Kupiłam nasiona słonecznika Mammoth Grey Striped, to pewnie ten sam co Twój Greystripe. Zaciekawił mnie, bo u mnie na opakowaniu jest napisane, że dorasta do ok 308cm i ma talerz średnio ok 30 cm średnicy. Ja to bardziej jako ciekawostkę dla dzieciaków niż na rozmiar :D
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: dorota514- warzywa na pustkowiu

Post »

Blażej Tak, nadal chcę w tym roku pomarańczowe dyńki, i jedna jest ta z nasion Mariusza, a ta druga to nawet nie patrzałam jak wygląda, ale u mnie to żeby znowu nie było klapy z dyniami tak jak co roku.

Tak patrzałam u Ciebie na te selery i żałuję że nie mam kilku nasion, no ale trudno.

Dominiko Tak, ten słonecznik akurat bardziej na duży talerz, ale wysokość też może ładną osiągnąć:P, U mnie niestety w zeszłym roku po powodzi one odpadły a na ten rok chyba tylko dwa nasiona zostały, ale spróbuję może uda się ładny talerz i jeszcze jakieś nasiona pozyskać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”