Warzywa w doniczkach-radości i smutki z uprawy.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AliceWhite
100p
100p
Posty: 105
Od: 5 wrz 2013, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Casale Monferrato(AL) Italia
Kontakt:

Warzywa w doniczkach-radości i smutki z uprawy.

Post »

Witajcie!
Niedawno sie tu zapisalam i,Dzięki waszej motywacji i ogladaniu waszych roslinek balkonowych,parapetowych,postanowilam sama spr?bowac cos wysiac. Wysialam pod koniec maja do doniczek nasionka pomidork?w koktajlowych(nie pamietam nazwy ale maja ksztalt daktyla) i papryczki pikantnej(nie znam nazwy,sasiad dal mi kilka ususzonych papryczek do sos?w). Opr?cz tego wysialam kilka nasion daktyla,wyszlo cos dopiero po 2 miesiacach. Po kilku miesiacach wzlot?w i upadk?w,oraz uczenia sie na wlasnych bledach,dotrwalam do pazdziernika. Nie zostalo mi duzo roslin,czesc oddalam albo uschly bo byly za slabe. Te co mi zostaly maja juz calkiem spore owocki na krzaczkach. Jestem z nich dumna i na pewno wysieje je nieco wczesniej w nastepnym roku. Ponizej daje wam link do zdjec moich roslin. Zdjecia zostaly zrobione 01/10/2013 r.

Link usunięto.
bab...


PS: mam nadzieje,ze dodalam ten watek w dobrym miejscu... :oops:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=100849" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Warzywa w doniczkach-radosci i smutki z uprawy warzyw w doni

Post »

No powiedzmy, że dodałaś wątek w dobrym miejscu, bo to sekcja warzywna, :wink:
ale...
link prowadzi do konta na Face... a nie do zdjęć warzyw. :roll:
Usuwam go.
Spróbuj wstawić poprawny link.
Awatar użytkownika
AliceWhite
100p
100p
Posty: 105
Od: 5 wrz 2013, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Casale Monferrato(AL) Italia
Kontakt:

Re: Warzywa w doniczkach-radosci i smutki z uprawy warzyw w doni

Post »

Ok,w takim razie wstawie bezposrednio zdjecia :)

] Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=100849" onclick="window.open(this.href);return false;
dzastek12
50p
50p
Posty: 78
Od: 28 cze 2012, o 08:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Warzywa w doniczkach-radosci i smutki z uprawy warzyw w doni

Post »

Całkiem ładne te rośliny :) zawsze to namiastka swojego ogródka :)
Justyna
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Warzywa w doniczkach-radosci i smutki z uprawy warzyw w doni

Post »

To już jesteś ogrodniczką tak jak My , zobaczysz co będzie za rok , powiększy się liczba doniczek , swoje są zupełnie inne od tych kupowanych w sklepie czy na bazarku , są smaczniejsze...
Bożena
Awatar użytkownika
AliceWhite
100p
100p
Posty: 105
Od: 5 wrz 2013, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Casale Monferrato(AL) Italia
Kontakt:

Re: Warzywa w doniczkach-radosci i smutki z uprawy warzyw w doni

Post »

:) Dzięki,na pewno w nastepnym roku bedzie wiecej warzywek. Niestety balkonu nie mam,mam za to taras na sp?lke z moim sasiadem jednak nie ma tam duzo slonca. Jest od wszesnego ranka do max. godz. 12 wiec moje rosliny staly prawie caly czas na parapecie na kt?rym jest caly dzien slonce ;:3 Pomidorki sa juz podciete z g?ry coby zdazyly dojrzec szybciej,u papryki tez co nieco podcielam. W sumie to mam 2 krzaczki papryczki chilli i 4 pomidork?w. W nastepnym roku planuje wysiac r?zne odmiany papryczki pikantnej,r?wniez tej najpikantniejszej na swiecie Trinidad Scorpion. Mialam tez w tym roku papryczke Cayenne ale cos mi nie poszla,pewnie dlatego,ze nie zauwazylam,ze nasionka kt?re kupilam byly juz od p?l roku przeterminowane ale to zobaczylam dopiero po wysianiu. Teraz będę zawsze patrzyc na date waznosci zanim kupie nasionka...Co do papryczek to byly zapylane pedzelkiem. Calkiem dobry pomysl jeśli wpoblizu nie ma zadnych pszcz?lek ani baczk?w :)

Wiadomo,ze wlasne warzywa smakuja lepiej niz te sklepowe. Przekonalam sie o tym jak dostalam pelny kosz warzyw,w tym pomidor?w bawole serce,z ogr?dka mojej znajomej. Pomidor Bawole Serce byl bardzo slodki po prostu pycha a jak kupilam go w sklepie to juz nie bylo to samo... Zachowalam kilka nasion na nastepny rok. Pewnie beda mi potrzebne duuze donice.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=100849" onclick="window.open(this.href);return false;
dzastek12
50p
50p
Posty: 78
Od: 28 cze 2012, o 08:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Warzywa w doniczkach-radosci i smutki z uprawy warzyw w doni

Post »

I duże podpory bo to spore rośliny :D

A papryka ostra chyba jest wieloletnia więc jak schowasz na zimę do domu to na wiosnę będziesz miała gotową roślinkę i tym samym wcześniej zaowocuje :) sama będę próbowała przesadzać do doniczki paprykę cayennska by przezimowała w domu :D
Justyna
Awatar użytkownika
AliceWhite
100p
100p
Posty: 105
Od: 5 wrz 2013, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Casale Monferrato(AL) Italia
Kontakt:

Re: Warzywa w doniczkach-radosci i smutki z uprawy warzyw w doni

Post »

Podpory ma sie rozumiec,ze beda. ;:108 A te dwa krzaczki papryczek to mam zamiar przezimowac. Tylko pytanie czy trzeba usunac wszystkie liscie jak juz papryczki beda czerwone i je zbiore? Zostawic tylko gl?wna lodyge? Gdzies widzialam filmik,ze zostawia sie do przezimowania tylko gl?wna lodyge ale troche podcieta.

dzastek12 Mam nadzieje,ze ci sie uda przezimowanie twojej Cayenne. Trzymam kciuki.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=100849" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Amara
1000p
1000p
Posty: 1924
Od: 13 maja 2013, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: blisko morza :))))) zachodniopomorskie

Re: Warzywa w doniczkach-radosci i smutki z uprawy warzyw w doni

Post »

Jak na początek to świetnie się zapowiada ;:333 ;:333 a za rok to będzie o wiele więcej
dzastek12
50p
50p
Posty: 78
Od: 28 cze 2012, o 08:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Warzywa w doniczkach-radości i smutki z uprawy.

Post »

Dziękuję :) ja też mam nadzieję że się uda nam je przezimować choć jedną :P oprócz cayenskiej mam jeszcze taką z akcji co się pchełka nazywa piekielnie ostra jak dla mnie, ale śliczna tzn. liście ma piękne fioletowe, papryczki faktycznie wielkości pchełki malutkie, najpierw fioletowe potem żółte, pomarańczowe i chyba dojrzałe będą czerwone ( u mnie jeszcze nie dojrzała ani jedna, a szkoda bo nasionka bym zebrała) też ją przezimuję choćby ze względu na jej piękny wygląd :D
Justyna
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2002
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Warzywa w doniczkach-radości i smutki z uprawy.

Post »

Dzisiaj posiałam szalotkę w doniczce :) Kiełkuję też pomidory koktajlowe i papryczki. Zobaczymy czy da radę coś wyhodować.
dzastek12
50p
50p
Posty: 78
Od: 28 cze 2012, o 08:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Warzywa w doniczkach-radości i smutki z uprawy.

Post »

ja też poiałam pomidory, ale tylko po to by sprawdzić czy nasiona kiełkują przed akcją:p ale zostawię je i tak jak Ty Alyaa zobaczę czy coś z tego będzie 8-)
Justyna
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Warzywa w doniczkach-radości i smutki z uprawy.

Post »

Ciekawa sprawa , jak się ma miejsce to można się pobawić .....myślę że będziecie relacjonować nam Wasze wyniki , bo jestem ciekawa!
Bożena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”