Pomidory pod folią cz. 3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Laryssa11
500p
500p
Posty: 607
Od: 9 lut 2014, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.3

Post »

Tak, najlepiej zrobić gnojówkę. Na FO było o tym dużo, poszukaj. Świeży kurzak może popalić rośliny. Kurzak to najmocniejszy naturalny nawóz, łatwo przedawkować. Przeazotowane rośliny rodzą mało owoców, a dużo liści; są też bardziej podatne na choroby grzybowe.
Na glebach piaszczystych zdarzają się niedobory magnezu (jest łatwo wymywany). Dobrze zaopatrzyć się w siarczan magnezu. Wszystko znajdziesz w spisie treści.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.3

Post »

Dorcinda bardzo Ci dziękuję za te rysunki,pomogły mi ,już sobie wyobrażam ,jak będę mogła posadzić pomidory....myślałam o 4 rzędach ale czuł;m ,że będzie za ciasno. Czyli trzy rzędy(dwa dłuższe pod ścianami i ten po środku ,krótszy). Ja będę chyba mogła posadzić tylko 8 szt pod ścianami i w środku 6 szt czyli razem 22 szt :?
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.3

Post »

Laryssa11 pisze: Ad. 6: Tu wszystko zależy od gleby... Przyda się na początek jakiś nawóz azotowy (gnojówka, albo saletrzak, jeśli decydujesz się na nawozy sztuczne), potem jakiś o wysokich wartościach Pi K w stosunku do N, np. Florovit do pelargonii.
Z Florovitem do pelargonii ostrożnie.Ostatnio pojawiają się na forum głosy, że jest on ponoć rakotwórczy. Dyskusja o tym między innymi tutaj:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=8&t=86428
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
Awatar użytkownika
Laryssa11
500p
500p
Posty: 607
Od: 9 lut 2014, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.3

Post »

O cholera! A tu całe FO go stosowało....
Dobrze, że ja za leniwa jestem na takie rzeczy i tylko ze 2 razy tym podlałam... Ale współczuje tym, którzy fertygowali...
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.3

Post »

szamanicaaa Jeżeli uprawiasz pomidory w tym samym miejscu kilka lat i
Początkowo nie było tak źle-ale ostatnio pomidory mają małe owoce, krzaki chorują-owoce też-i w ogóle jest do bani.Jak tu trochę poczytałam,to myślę,że stanowisko się wyjałowiło-a nawozy dawane na wiosnę nie pokrywają zapotrzebowania roślin na składniki.
proponuję zrobić analizę gleby.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
spagusia
200p
200p
Posty: 211
Od: 4 maja 2010, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.3

Post »

Witajcie!
Ja już tez nie mogę się doczekać wysiewów. Foliak mam 10m2- zdecydowanie za mały, bo muszę tam jeszcze papryki upchać ;:145
Agnieszka/Adzia
Duc in altum!
Adziowa Chwaszczoria
Awatar użytkownika
Jane_Rose
100p
100p
Posty: 154
Od: 10 lut 2016, o 18:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.3

Post »

Też mamy tunel, z zieloną folią. Zamawiałam na all i byłam z niego bardzo zadowolona (no, zamek od suwaka przy drzwiach szybko odpadł, ale nie spodziewałam się inaczej), do momentu, aż go rozbieraliśmy po zlikwidowaniu uprawy. Wiedziałam, że lato jest bardzo upalne, tunel tani, ale folia rozlazła się nie tylko w miejscach, gdzie były aluminiowe słupki. Zadzwoniłam do producenta i usłyszałam, że generalnie folii osobno nie sprzedają, ale dla swoich klientów owszem. Za 200 zł, gdy cały tunel był za 300 ;)

W tym roku będę mądrzejsza i tak jak piszecie owinę słupki szmatkami. Sama folia ma wzmocnienia, więc te dziurki jakoś przeżyję (oby pomidory też!).

Dzięki Dorcinda za rysunek, chyba w tym roku posadzę pomidory "podwójnie". W zeszłym sezonie zmieściłam na 6 m2 około 25 krzaków, część na zasadzie "A masz rachitku ostatnią szansę, lądujesz na samiuśkim skraju, najwyżej skończysz w hasioku". No i przeżyły wszystkie. Więcej, musiałam być mocno przekonywująca w swoich groźbach, bo owocowały jak głupie. W tym roku jednak nie powtórzę tej zagrywki ;)
Mów mi Jane! :)
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.3

Post »

:wit Kiedy siejecie swoje nasiona pomidorów na rozsadę pod folię? I następne pytanie :kiedy sadzi się rozsadę pod folię?
Asia
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2429
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.3

Post »

Właśnie wczorj posiałam.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.3

Post »

Ja sieję dosyć wcześnie biorąc pod uwagę że będę je wysadzał do nie ogrzewanego tunelu.W razie chłodnych nocy po wysadzeniu pod folię jedynie zabezpieczam przykrywając włókniną.Siałem w tym roku 11 lutego i planowane wysadzenie przypadnie gdzieś na połowę kwietnia.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.3

Post »

Pelasiu.
Ja się trzymam tych 6-8 tygodni do momentu wysadzenia. Zatem posieję w przyszłą sobotę. Nie chcę potem latać z rozsadą w tą i z powrotem. Potem nocami dogrzewam termowentylatorem.
Pozdrawiam
Dariusz
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.3

Post »

:wit Nie mogę się zdecydować jakiego pomidora mam posadzić pod folie,chciała bym ,żeby krzak był "szczupły " a owoce smaczne. Co myślicie o Catwel, Albo Brandiwine Apricort, albo Darbo NN.. :?
Asia
Marysia80
50p
50p
Posty: 67
Od: 13 kwie 2015, o 17:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz.3

Post »

Darbo NN ma bardzo duże krzaki :)
pozdrawiam. Ania
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”