Pomidory pod folią cz. 3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 3

Post »

Twój eksperyment Iza jest wart zachodu ;:333 a przy takiej powierzchni tunelu nie będziesz mieć najmniejszego kłopotu z ochroną sadzonek. ;:173 W przyszłym roku jak oswoisz się z temperaturami i zobaczysz jak to zdało egzamin z pewnością eksperyment to już nie będzie tylko normalna uprawa na wczesny zbiór owoców.A w agrowłókninę i tak się zaopatrz-dobrze zdaje egzamin przy spadkach temperatur. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 3

Post »

Dzięki Witku za dobre słowo :D Oczywiście, że jak już się nauczę, będę się bawić na większą skalę :D

Zdjęcie poglądowe moich wielkoludów, tu Malachitowa Szkatułka:


Obrazek
Iza
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 3

Post »

Roślina na wymiar do sadzenia Iza, ;:333 zresztą w takiej pojemności doniczki to kres możliwości dalszego prawidłowego rośnięcia. ;:173

W tym tygodniu zakończyłem pikowanie pomidorów na ten sezon.Stanęło na 1300 przepikowanych z przeznaczeniem do dwóch dużych tuneli.Te wcześniej pikowane 18 marca przy sprzyjającej ostatnio pogodzie ruszyły już po początkowej aklimatyzacji ze wzrostem części nadziemnej.
Przykładowy Red Pear.

Obrazek

Obrazek
Korzenie zaczynają przerastać spodem doniczek a to oznacza że teraz szybko zacznie budować się roślina.

Obrazek
Przy sprzyjających warunkach na ok.20 kwietnia będą do wysadzenia do tunelu.

Całość przepikowanych roślin.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 3

Post »

Witku, jakie cudeńka, zdrowe, krępe :) Czymś je zasilałeś, jakimś Rosasolem na porost korzeni?
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 3

Post »

Eugenia ładne to one jeszcze wcale nie są. ;:306 Ledwo co otrzepały się po zmianie miejsca zamieszkania a i temperatury nocne w szklarence odbiegają od tych domowych,czego efektem są podżółknięte pierwsze listki, ;:222 ale to im minie i za jakiś czas będą wyglądać naprawdę solidnie i krępo. ;:333 Po latach wróciłem do Bio Algeenu.Dostały go przy siewie.Po przepikowaniu na cały czas uprawy w opaskach aż nadejdzie pora wysadzenia do tunelu u mnie nie zasilane są niczym.Podłoże do pikowania z nawozem wystarcza im bez problemu na cały czas produkcji rozsady. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 3

Post »

Aha, to od tego biostymulatora takie ukorzenione. Chciałam zobaczyć te "podżółknięte" i dopiero jak powiększyłam to faktycznie jakieś pojedyncze sztuki liścieni zbladły nieco. No nie mogę oglądać takich zdjęć, bo jak później spojrzę na swoje pomidorki to dostaje palpitacji sercowych ;:306
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 3

Post »

Zdjęcia przeważnie przekłamują trochę i nie widać wszystkiego.Nie przesadzaj z tymi palpitacjami. ;:306 Przyjdzie pora(tylko cierpliwości trochę okaż) a Twoje tak będą wyglądać jak moje zeszłego roku,czego Ci życzę. ;:108

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 3

Post »

Ja Bio-algeenu używam po raz pierwszy i jak zobaczyłam korzenie pomidorów przy pikowaniu, to po prostu szok! Korzeń pięknie rozwinięty. Postaram się zrobić zdjęcia przy pikowaniu młodziaków na potwierdzenie moich słów :D
Iza
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 3

Post »

Witku pięknie rosną Ci pomidory :)
Moje na razie kiepsko rosną, ale po przeniesieniu do tunelu mam nadzieję, że wzmocnią się.
Ja mam takie dwa pomidory :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
mamaAmelka
200p
200p
Posty: 402
Od: 26 mar 2017, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rumia, pomorskie

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 3

Post »

Witku cudne masz sadzonki ;:167
Ja również wysiałam Red Pear (kilka szt), ale dość późno i dopiero wyrastają im liście właściwe. Nawet nie wiem czy mogę takie delikatności wystawić w słoneczny dzień na taras czy do tunelu (na noc do domu).
W tym samym czasie wysiałam Malinowy Ożarowski i ten rośnie trochę szybciej: ma już spore pierwsze liście właściwe.
Awatar użytkownika
Agula1985m
200p
200p
Posty: 220
Od: 22 kwie 2016, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borzytuchom (pomorskie)

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 3

Post »

Hello! Jestem w trakcie robienia etykiet, znaczników do rozsad. Nie będę musiała pisać po pudełkach jak będę przesadzała pomidorki. Może komuś przyda się taki sposób. Wycięte z butelki po płynie do prania. Pozdrawiam.
Obrazek
Zawsze znajduj czas na małe przyjemności, to z nich tworzy się wielkie szczęście..
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 3

Post »

Ja tak robię z jogurtów i równie dobrze się sprawdza ;:173
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Pomidorowy szał podfoliowy cz. 3

Post »

A ja kupiłem takie naklejki do metkownicy za około 2,50 PLN i naklejam na doniczki.
Ale aby nie odbiegać za daleko od tematu:

Niektóre już przepikowane: + Habanero

Obrazek

Pozostałe jeszcze czekają, może jeśli pogoda dziś dopisze przepikuję kolejne 50 szt.
Obrazek


Widać też jak pięknie trawa wychodzi w tunelu:/
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”