Wszystko o pomidorach cz. 11

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Joneska
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 cze 2014, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Wszystko o pomidorach cz. 11

Post »

Na start saletrzak o stężeniu 0,5%. Czyli 50 gram saletrzaku rozpuścić w 10 litrach wody i takim roztworem podlać 0,5 litra pod każdy krzak.
Saletrzak o takim stężeniu zalecany głównie dla pomidorów wegetatywnych i zrównoważonych .Dla wszystkich typów w tym generatywnych saletrzak o mniejszym stężeniu od 0,075%-0,1% czyli 7,5-10 gram saletrzaku na 10 litrów i też w ilości 0,5l. na krzak.Dla generatywnych polecane są przede wszystkim nawozy zawierające fosfor np.superfosfat,fosforan amonu i itd.ale saletrzak tez może być ale o mniejszym stężeniu jak napisałam wyżej.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 11

Post »

Dach altanki mam kryty blachą, wiec deszczówkę dla celów ogrodniczych zbieram odważnie. Zawsze byłam przekonana, że jest ona lekko kwaśna. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy ostatnio potrzebowałam jej do pewnego preparatu ekologicznego dla moich pomidorów i okazało się, że na pehametrze z płynem Helliga jej kwasowość oscyluje w granicach 7/8 ;:oj Wydaje mi się, że jak poprzednio sprawdzałam, to było w granicach 6? Czy to możliwe, żeby deszczówka nie była kwaśna?
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 11

Post »

Deszczówka jest jak woda demineralizowana [ brak bufora] tzn . że niewielka ilość np. co2 z powietrza powoduje duży spadek pH a niewielka ilość węglanu wapnia powoduje duży wzrost pH .
pomidor7
100p
100p
Posty: 159
Od: 20 lut 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: gmina Golub-Dobrzyń woj. kujawsko-pomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 11

Post »

Podlałem roztworem saletrzaka rozsadę pomidorów, lecz zaczynają schnąć jej dolne liście czy to od przenawożenia, czy od czego innego? Jak to powstrzymać?

POZDRAWIAM

Kolejna część wątku jest tu :arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=94906
Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”