Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

"Kurcza paka", zrobiłam przegląd "półki małego chemika" i nie mam Revusa :shock:
Mam do dyspozycji Curzate, Acrobat, Mildex i oczywiście Infinito. Prysnąć Mildexem?
Mój kibic sięga kolan ;:224
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
lucioperca
100p
100p
Posty: 144
Od: 2 kwie 2015, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: connecticut-plainville

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Drugi rok zabawy z pomidorami (poczawszy od produkcji rozsady) mam za soba . Ogolnie jestem zadowolony z postepow I wiadomosci jakie sobie przyswoilem wertujac pomidorowe watki . Jedna rzecz mnie zastanawia , dlaczego wiekszosc pomidorow nie wiaze mi powyzej drugiego grona . Niby wszystko wyglada normalnie do czasu kwitnienia a po pomidorkach ani sladu . czy gdzies popelniam bledy? Musze nadmienic ze lato u nas gorace be z opadow i utrzymuje sie duza wilgotnosc powietrza praktycznie przez caly lipiec. Stanowisko mocno naslonecznione przez ok. 12 godzin . Moze powinienem w jakis sposob je cieniowac . W tym roku tylko St.Pierre zawiazal na 4 gronach .Duze nadzieje wiazalem z Red Pear, ale tez zakonczylo sie na drugim gronie . Co zrobic zeby poprawic procent zawiazywania sie pomidorow. W przyszlym roku moze puszcze na 2-3 pedy i oglowie po drugim gronie . Jak u was wyglada ten problem?
Pozdrawiam Rafal
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

lucioperca pisze: Musze nadmienic ze lato u nas gorace be z opadow i utrzymuje sie duza wilgotnosc powietrza praktycznie przez caly lipiec.
To jest odpowiedź. W takich warunkach pyłek się skleja i nie osypuje. Więc pomidory się nie zapylają. Niektórzy stosują Betokson do zapylenia.
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Mój Kibic jest z od Amanity z oryginalnych, chyba rosyjskich nasion, prowadzę go na jeden pęd, na dzisiaj jest do połowy uda i dalej rośnie i kwitnie. Ma bardzo gęsto liście i kwiatostany. Na szybki wzrost nie ma szans przy tej ilości owoców do wykarmienia.
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Kibic to polska odmiana. Czyżby jakaś firma w Rosji sprzedawała jego nasiona?
Kibic jest samokończący. Nie szkoda go prowadzić na jeden pęd?
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Brak miejsca, dosadzony na "dostawkę" z brzegu grządki, na próbę.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

U nas lało półtora tygodnia, dzień w dzień, a czasem bez ustanku. Do tego bardzo zimno było. Pomidory w gruncie zaczęły łapać co się tylko dało. Wyglądają fatalnie. Zaraza niestety też wlazła, na niektórych dość mocno, dlatego nie czekałam dłużej i pojechałam Infinito. Teraz muszę odczekać okres karencji, ale przed opryskiem zebrałam wszystkie, nawet lekko zapalone.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

lucioperca pisze: Co zrobic zeby poprawic procent zawiazywania sie pomidorow.
Popatrzyłem na roczny rozklad pogody w Plainville CT i jedno, co mi się nasunęło, to spróbować posadzić pomidory wcześniej. Średnie temperatury w kwietniu są u Ciebie o kilka stopni wyższe niż u nas. Kawałek folii na początku też by nie zaszkodził. Przyspieszenie wegetacji o 2-3 tygodnie, to może być o 1-2 grona więcej do czasu upałów. Ważny jest też dobór odmian. Niektóre są wrażliwe na gorąco, inne mniej. Proponuję spróbować z odmianami szklarniowymi, bo one mają genetycznie poprawione zawiązywanie owoców w wysokich temperaturach. Pomidory różnią się też częstotliwością wytwarzania gron. Mam odmiany, które robią to co 2 liście , ale są i takie, które mają po 3 albo i 4 liście pomiędzy gronami. Sadząc odmiany kwitnące "gęściej" też możesz porawić sytuację. Zauważyłem też taką prawidłowość, że czym drobniejszy owoc, tym lepsze wiązanie w warunkach stresowych.Tegoroczny rekordzista w wiązaniu to w kolejności Poranek, NN Iran, Kibic,GAT.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Z odmian o większych owocach to niewątpliwie HTP11 i Czekolada (pod taką nazwą dostałem nasiona).

Obrazek Obrazek

Z drobiazgów to Supersweet 100, Megagron i Creativo -nasiona z pomidorków kupionych w markecie. Dodam, że Supersweet rośnie na kilka pędów i już ma prawie 2 metry :shock: . W kółku na przedostatnim zdjęciu.


Obrazek Obrazek Obrazek

I na zakończenie relacji widok ogólny + bonus dla cierpliwych :D . Red Pear.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Ten ostatni pomidor wygląda na bardzo mięsistego. Taki bardzo rozbudowany mięsień piwny. :;230
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

I właśnie z tej przyczyny nie stoi na nim izotonik np. OSHEE. :;230
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7498
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Kalo, zerknij, bardzo proszę, na str 33 o chorobach pomidorów, dałam fotki kredy (albo wapna???), czy nadaje się toto do zrobienia cytrynianu do oprysku. Na najniższych porażonych wierzchołkową zgnilizną gron-( nie zrywam ich) na Sausage i Libby's Pride, dojrzały i same spadają, pewnie choroba przeniesie się na wyższe piętra jeśli nie opryskam.
Rafał, może Cię to pocieszy, u mnie jest tak samo, pierwsze i drugie grona zapylone, następne dwa już nie. Jedynie wspomniany Sausage (czerwony) - ten ma zawiązane wszystkie grona, rosną równo wszystkie w gronie, nie ma "siedzących" (ale owoce nie za duże), Amish Paste (dosyć duże owoce) też jest ok i koktajlówki- tym w ogóle pogoda nie przeszkadza.
W ub. roku tak samo było, nawet siostra przysłała mi betokson, ale skorzystałam z niego, pogoda się uspokoiła i nie było wysokiej wilgotności.
Pozdrawiam! Gienia.
lucioperca
100p
100p
Posty: 144
Od: 2 kwie 2015, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: connecticut-plainville

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Kalo , Dzięki za porady .Kuje zelazo poki gorace . Dzisiaj zakupilem dwie odmiany meksykanskie TLACOLULA PINK i ZAPOTEC PINK RIBBED . Musze jeszcze przewertowac odmiany , ktore jak mowiles wytwarzaja czesciej grona . Najlepsze rozwiazanie to jednak folia tymczasowa ktora mozna zdjac po ustapieniu przymrozkow w nocy .
Gienia , istotnie poprawilas mi humor . Nie jestem sam z tym problemem . Tak jak u ciebie SZW dala o sobie znac . OPALKA , SAN MARZANO ,MOSKOVITZ prawie nie nadaja sie do zbioru , moze jakies pojedyncze sie uchowaly . Mysle jednak , ze to powod zlego podlewania . Znajoma ktora dostala sadzonki ode mnie nie ma SZW. Byc moze bardziej zacienione miejsce
Pozdrawiam Rafal
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 6

Post »

Gieniu , w opisie jest błąd, powinno być CaCO3 . Powinno się nadawać, choć niepokoi mnie zawartość glinu, który występuje w dobrym towarzystwie i nie wiadomo, ile go jest.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”