Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Aria traktowałem go jak dziecko specjalnej troski, do którego trzeba mieć wiele cierpliwości bez względu na efekty ;:108.
Maraga nie wiedziałem, że są i inne dzieci z tym numerem . Chętnie adoptuję ;:138 .
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

kaLo!


Zobaczymy jak będą się sprawować w różnych podłożach.
I chyba trzeba je poprowadzić na dwa pędy.
Mam wiele krzyżówek Ani kozuli i zauważyłam,że budują duże owoce na pierwszym gronie kosztem następnych gron.
Przynajmniej tak jest u mnie.Dochodzi do tego pewnie przez ograniczenie podlewania w razie suszy.
Tak było w zeszłym roku.
W tym natomiast od czasu do czasu spadnie deszcz.Wszystkie możliwe beczki napełniam.
A jak pompka do wody popsuła się to zapełniałam 1,5 l butelki po wodzie mineralnej żeby deszczówki nie zmarnować.
Pozdrawiam Maria.
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Mam z akcji K142 F5 jest czerwony w zielone paski jak Berkley Tie-Dye, pomyłkę z mojej strony wykluczam, bo nic pasiastego nie zamawiałam, poza tym roślinki są 2 jedna z bardziej kulistymi druga z lekko spłaszczonymi owocami. Rozumiem, że to pomyłka, o którą broń Boże nie mam pretensji, nie chcę tylko powielać błędów. K142 f6 są mniej więcej takie jak powinny być czerwone, podłużne lekko sakiewkowate.
Dorota
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Bardzo fajna odmiana będzie z K/152 to wersja wysoka

Obrazek
I tegoroczne odkrycie K/32

Obrazek
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Moje tegorocze odkrycie w kozulkach to K/89 F2, smak wyborny, super plenny, na pewno zostaje na przyszły sezon.
Nie wiem tylko czy znamię, które występuje na wszystkich pomidorach, od góry do dołu, to znak szczególny tej odmiany, czy tylko ja tak mam?
Na jednym gronie prawie dwa kilo pomidora :D



Obrazek

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Sporo mam Kozulek w tym sezonie ale K 42 jest nie do pobicia, słodki, soczysty i dokładnie taki jak lubimy. Szkoda, że cały sezon walczę z Szarą pleśnią bo straciłam kilka gron.
Obrazek
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Na zdjęciach KX 84-fioletowo-żółty amerykański/2 geny barwy/ i K 89-oba bardzo plenne i pyszne.
Awatar użytkownika
Teniak
200p
200p
Posty: 384
Od: 13 sty 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Czyli ten kolorowy to typowy taki jak lubisz Zuziu :wit

U mnie też jest kilka pięknych Kx,w wykazach mam po 3 wykrzykniki tzn.warto sadzić, tylko zastanawiam się gdzie to wszystko zmieszczę. :;230

Wykazy prześlę do Ciebie jesienią,będziemy porównywać co nam urosło fajnego.

Miłego dnia.
Teresa
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Tak,to moje smaki :D ,ale K 89 od Ciebie ;:196 ,to też rewelacja.
Mam jeszcze kilka nowych, pysznych kozulek,ale trzeba je "obfocić"
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Tereniu, ja też dołączam do opinii Zuzi.
K/89 F2 to faktycznie rewelacja, pierwsze grono zjedzone, drugie też zapowiada się obiecująco, tak ze dwa kilo smacznego pomidora ;:333
Pomidory są na nim wyrównane i chyba z nich zbiorę nasionka.

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Teniak
200p
200p
Posty: 384
Od: 13 sty 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

No to Was dziewczęta zaskoczę z tym K/89 bo u mnie na wysadzone 3 krzaczki....każdy ma innego koloru owoce. ;:224

Wielkość,kształt są takie jak w ubiegłym roku ale już widzę że będzie czerwony/taki był/ ale też chyba żółty i blado różowy.
Są śliczne i pewnie w przyszłym roku wysadzę wszystkie trzy ale na taką niespodziankę nie byłam przygotowana :tan

Cieszę się że jesteście zadowolone z tej krzyżówki.


Pozdrawiam .Teresa
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Mam do Was wielką prośbę o identyfikację. Na dwóch krzaczkach podpisanych k142 f5 wyrosło mi takie coś:

Obrazek

Obrazek
Przy czym na jednym krzaku są większe i lekko spłaszczone (te 3 po lewej na talerzu) na drugim mniejsze i bardziej kuliste (te 2 po prawej na talerzu). Smak bardzo przyzwoity słodko kwaśny, no a wygląd super. Krzaki dość wysokie (ok. 160-170 cm),wrażliwe na szarą pleśń, a mimo to dość plenne. Przeprowadziłam wewnętrzne śledztwo i wyszło mi, że albo ja coś pomyliłam albo darczyńca - nie mam tu absolutnie żadnych pretensji, chodzi mi jedynie o identyfikacje by nie był NN, bo nasiona już zebrałam. Jedno jest pewne nie jest to K142. Jeśli wina miałaby być moja to jedyne co wchodzi w rachubę to rozszczepienie któregoś k20 - siałam K20 F3 od Kasencji czekoladowy i k20 zielony (chyba od Krynki), chociaż dość dziwne wydaje mi się żeby w takim rozszczepieniu trafiły się 2 tak podobne krzaki. Druga możliwość to darczyńca pomylił naklejki lub w ferworze AWN jakaś naklejka odpadła i została przyklejona nie tam gdzie trzeba. Jeśli chodzi o darczyńcę to jest na naklejce Florka/Winterek/Termic88 nie mogę jakoś znaleźć informacji w jakiej kolejności podaje się darczyńców.
Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc w identyfikacji.
Dorota
winterek
500p
500p
Posty: 915
Od: 8 lis 2010, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Dorcinda pisze:...Jeśli chodzi o darczyńcę to jest na naklejce Florka/Winterek/Termic88 nie mogę jakoś znaleźć informacji w jakiej kolejności podaje się darczyńców....
Z tego zapisu powinno wynikać, że darczyńcom nasion był pierwszy z wymienionych nicków.
Fajnie, że znalazłem się w tak miłym towarzystwie, ale nie przypominam sobie, żebym wysyłał na akcję K/142.
Do tej pory, nie rosła jeszcze u mnie ta krzyżówka, więc ktoś musiał w tym przypadku coś pomylić.
Dopytaj darczyńcę, czy nie pomylił w zapisie numeru krzyżówki.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”