Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Grania, nie pamiętam od kogo,bo nie mam oryginalnego opakowania, ale pamiętam, że darczyńcy wymieszały się te dwa typy i dlatego na akcję wysłała mix. Czy to ten przypadek, Graniu?
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

badzia pisze:W tym sezonie nie wysiewałam K/142 sakiewki i nie widzę żeby ktoś ją miał, a szkoda. W następnym sezonie ją wysieję.
Ja mam ;:108.
Krzak jest zdrowy, owoce bardzo duże. Dziś był pierwszy zbiór, więc jeszcze nie wiem nic na temat smaku, bo jeszcze nie próbowałam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Badzia, właśnie mi się wymieszały :oops:
Mymysteryy, dokładnie taka sakiewka, ale wolę te podłużne K142 od Krystyny551, gdyż nie pękają tak i więcej na krzaku.
Dla mnie mało słodyczy i kwasku, ale ja wybredna jestem :;230
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

GRANIA pisze:Krynka, gratulacje :!: U mnie w tunelu tak nie obrodził. Najważniejsze, że pozostał ten sam kolor i smak.
Właśnie, ta ciapowatość.
Obrodził bardzo- szkoda tylko,że prawie wszystkie pomidory z tego grona dojrzały jednocześnie. Tak liczne grona + wielkie pomidory,to się rzadko zdarza. Warunki były kiepskie( susza ) . Strach pomyśleć,co by było przy sprzyjających warunkach :wink:
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Oo, u mnie tak miał Green Giant, tyle, że przy każdym dotknięciu- siniak. Może za późno je zrywałam?
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Ooo, Kasiu, właśnie, to były takie sakiewy. Owoce były duże i dużo ich na krzaku.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Moje K/20 F 3 to kompletny niewypał, krzak okazał się samokończący, owoce z SZW i kocimi mordkami, kolor jakiś szarobury, nawet nie miałam z czego wybrać nasion. Mam jeszcze dwa nasionka to wysieję w przyszłym sezonie.

Pozdrawiam
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Jak u Was z nasionami, u mnie K/75 na 8 owoców 5 nasion, co dojrzeje to prawie z lupą szukam, pomidory pyszne, samo mięso bez galaretki. Zapylały się same, owoców sporo a nasion niet, K/20 okazał się zwykłym czerwonym pomidorem, jedynie Rudy sypie nasionami, będzie na akcję.
pozdrawiam Karina
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

K75 tak ma. No coś za coś. Tu nie sprawdzają się metody z wyjęciem nasionek do kieliszka i przefermentowaniem. Trzeba przyklejać skrupulatnie pojedyncze nasionka do opisanej kartki i uzbieranie kilku dilerek na akcję wymaga sporo zachodu.
Dorota
Awatar użytkownika
vibana
200p
200p
Posty: 263
Od: 22 lut 2014, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Nie robiłam zdjęć i b mi przykro. Mam K141 od TENIAK jako zebra czerwono-pomarańczowa - niedojrzały wyglądał jak na 2 zdjęciu na pocz. wątku, a później był czerwony w złociste paseczki. Pyszny. JUż zapakowałam nasiona na akcję. Rudy K127 z liściem ziemniaczanym u mnie nie był okrąglutki, bardziej przypominał befsztyka, ale b smaczny, też zapakowałam na akcję. I jeszcze winogronek K14 też trochę inaczej wyglądał niż na zdjęciach w tej części wątku: pomidorki okrąglutkie zmniejszające się, grona pięknie regularne, a owocki słodziutkie. Megagron się nie popisał nasionami, były tak drobne, że po wysuszeniu prawie ich nie widać, a wybrałam ładne i dojrzałe owocki
Nie wolno w lesie kląć, kapelusz trzeba zdjąć
Pozdrawiam Violetta
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Violetko, ja też mam K141 F 5 od Teniak.
Zdjęcia tych pomidorków są na drugiej stronie tego wątku.Dla mnie pyszny, ale owoce były niezbyt duże. Na wyższych gronach są o wiele większe, jeszcze zielone i z nich mam zamiar pobrać też nasiona.
Nie tylko są większe, ale mają bardzo ciekawy kształt, jak w przyszłym roku takie same owocki wyrosną, to będzie ;:333

Pozdrawiam
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Vibana u mnie Rudy też befsztyki w dodatku duże,w smaku bardzo dobre, szkoda tylko, że długo nie poleżą.
pozdrawiam Karina
Awatar użytkownika
vibana
200p
200p
Posty: 263
Od: 22 lut 2014, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Pouder, no wiesz, rudy jest wczesnym pomidorem i już dawno po nim nie ma śladu :D
Rzepka, ta zebra jeszcze, mam nadzieję, mnie zadziwi, bo zostawiłam na krzaku jeszcze ponad 1/2 kg zielonych
Nie wolno w lesie kląć, kapelusz trzeba zdjąć
Pozdrawiam Violetta
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”