Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Myki nie myki,ja go sadzę w tunelu nie w gruncie(jako pierwsze rośliny przy drzwiach na przewiewie) i przed wysadzeniem tak jak inne dostaje nawóz wieloskładnikowy.Pęd główny prowadzę na dwa grona,zostawiam czuprynę z liści i ogławiam.Z wilków zostawiam 2-3 i podobnie po zawiązaniu owoców nad czupryną ogławiam.Liście usuwam tylko te na dole stykające się z ziemią bądź chore i to wszystko co usuwam.Jako że to roślina wątła/zdechlakowata musi zbudować krzak żeby wyżywić owoce,dlatego masa liściowa jest mu niezbędna. W sezonie dostaje wieloskładnik (Kristalon).Przesadzenie z nawożeniem azotem skutkuje pogorszeniem smaku i to zdecydowanie(kwasiel jak byk) ;:306 .Żeby mieć pewność że grona zawiążą jak należy zapylam Betoksonem,szczególnie podczas upałów gdzie większość odmian pomidorów ma kłopoty z wiązaniem. Takie są moje doświadczenia z ta odmianą.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Jednym słowem - pomidor specjalnej troski. Ponieważ specjalnie troskliwy to ja nie jestem to uważam, że całkiem niezłym substytutem co do smaku owoców jest T x D, no może poza wątłą posturą i niewątpliwą dekoracyjnością podczas kwitnienia. :D
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4266
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Uprawiał, zerknij do wątku Grow upside down. Wyszukiwarką szybko odnajdziesz.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Akurat nic tam nie ma. Chodzi mi o rozszczepienie, które znalazła u siebie Ela Krynka http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... n#p5320126 .
Ostatni post na stronie.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4266
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

KaLo, pomidor od Krynki nie jest rozszczepieniem Megagrona.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Jeżeli tak, to wszystko jasne. A może właśnie w tej chwili przestało być :wink: .
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

kaLo ja dałam zdjęcia w krzyżówkach kozuli rozszczepionego K/14/3 . Nasionka dostałam od Karinki POUDER.
Krzaczek wątły ale bardzo zdrowy a owoce wisiały do końca. Pękać zaczęły dopiero jak zrobiły się zimne noce.
Pozdrawiam Ela
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4266
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Stefka, a jaki kolor był był tych owocków? Na zdjęciu widać zieloną piętkę, utrzymywała się na dojrzałych pomidorkach?
Edit. Znalazłam, Stefka opisuje jego kolor jako ciemny, czyli to też nie jest rozszczepiony Megagron.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Jak oglądam zdjęcia to sa dwa typy megagroniastego. Jeden niższy, krępy z olbrzymimi gronami, drugi bardziej generatywny, wysoki, z mniejszymi kwiatostanami.Ten drugi był u mnie. Chętnie bym posiał tego pierwszego dla porównania ale potrzebuję nasion. Ma ktoś na zbyciu? Proszę o kontakt na PW.
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Aria stefka ma to rozszczepienie ode mnie, u mnie owoce nie były ciemne ale czerwone, może Eli coś się źle napisało.
Krzak był wąski ale łodygi masywne.
pozdrawiam Karina
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

To będę miała je oba, wysiałam resztkę swoich nasion i kilka Twoich Janusz, będę mogła porównać co to za rozszczepienie. Moje wyglądały tak:
Obrazek
Niestety pozostałe nasiona rozdałam ;:131
Na pierwszym planie K/136 Żółta zebra płaska, niestety SZP zjadła jej wyższe grona.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4266
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

pouder pisze:Aria stefka ma to rozszczepienie ode mnie, u mnie owoce nie były ciemne ale czerwone, może Eli coś się źle napisało.
Krzak był wąski ale łodygi masywne.
Pouder, może daj odpowiedzieć Stefce, jakie miała pomidorki.
Tu są zdjęcia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8&start=70 i na moje oko, to nie są czerwone owoce. Z resztą sama Stefka opisała je jako ciemne, to jej określenie, jak będzie trzeba odnajdę ten post.
Whitedame, miałaś piękne Megagrony to super odmiana. Ustalam jeszcze wersję malinową, identyczne grona tylko malinowe owocki.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Motyla noga! Większość swoich rozdałem, reszta gdzieś zaginęła. Może pomyłkowo wywaliłem, jak robiłem remanent. Napisałem, że mam zamiennik , ale córka się uparła i koniecznie chce megagrona . Grozi, że odda mnie do adopcji jak nie posieję. Pani premier co robić ? ;:131
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”