Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Poprzednia część 2 wątku znajduje się tutaj

Mam kabaczka Złoty Cepelin z genetyczną skłonnością do bliźniaczych owoców ;:oj (drugi krzak jest OK.
To już czwarta taka parka z tego krzaka :D

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2002
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Jak będzie więcej to nasiona zbierz. Ciekawe czy w kolejnym pokoleniu by były bliźniaki ^^

Mi się jeszcze bliźniak nie przydarzył. Ten rok jest bardziej dobry dla cukinii niż kabaczka :(
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Jest nasiennik olbrzymi na tym krzaku ,co rodzi bliźniaki- ale pojedynczy :) Waży chyba z 10 kg ;:333
U mnie na dwóch krzakach kabaczków było bardzo dużo- teraz mocno zaatakowane przez mączniaka,ale jeszcze coś tam wiąże.
Fakt,ostatnio był pryskany w połowie lipca,przed upałami KSM. Zastanawiam się,czy teraz jeszcze warto pryskać dyniowate?
U mnie w połowie września mogą zdarzyć się już przymrozki :roll: I ta straszna susza. ;:222
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2002
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

U mnie podobnie, nie mam nawet z czego nasion zebrać ;( Dyniowate pryskam - walczą jeszcze (liczę, że przymrozki będą w październiku dopiero). Cukinie mam w 2 miejscach i na zmianę owocuję - owoców mam ogrom. Ale kabaczki słabo bardzo. Rok temu było odwrotnie: kabaczki super, cukinie sporo mniej.
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Nie wiem co to za odmiana cukinii. Może podpowiecie? Pochodzi z nasion wysianych z mieszanki odmian od Legutki. Na początku pojawił się długi i cienki zalążek, który w ciągu kilku dni zamienił się cukinię o wadze ponad 2 kg. Na zdjęciu na cukinii leży 30 cm linijka, dla zobrazowania wielkości.
Nie jest to żaden przetrzymany okaz, podejrzewam, że gdybym ją potrzymała jeszcze parę dni na krzaku byłaby niewiele dłuższa, za to zyskałaby na grubości, bo dosłownie rosła w oczach. Krzak ma jeszcze dwa dwie mini cukinki, dopiero co zapylone i ciekawa jestem, czy one też urosną tak duże i zrobią to w tak samo ekspresowym tempie :)
Obrazek
ogrodowo
Zapraszam :-)
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

To może być 'Striato d' Italia', bo 'tapir' jest lub powinien być dokładnie pasiasty, a ta ma rozmyte środki :wink: .
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Julia
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 wrz 2005, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Elfia tez tak myślę, że to Striato d' Italia patrząc na bruzdy i marmurek na skórce .
Dla mnie to najsmaczniejsza cukinia,rosnie bardzo szybko i wcale nie jest tak, że im starsza tym grubsza,
w miarę wzrostu jest coraz dłuższa.
Piękno leży w oku patrzącego.
serdeczności - Julia
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Cukinia - uprawa cz.2

Post »

Przejrzałam zdjęcia w google i faktycznie to może być ta odmiana, szczególnie, że Legutko ma ją w swojej ofercie, więc mogli dorzucić nasionko do mieszanki. Dość charakterystyczne są te małe cukinki, ledwie zapylone - są cieniutkie, a nieproporcjonalnie długie, trochę niczym ogórki wężowe.
ogrodowo
Zapraszam :-)
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Cukinia,kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Oświadczam, że zerwałam dzisiaj drugiego Lajkonika (570g) :lol: , oj marnie w tym roku z cukiniami :? (jeszcze Soraya powoli rośnie na krzaczku, a żółtych Polek ani widu ani słychu, niby jakieś tam żółte węże są ale nic nie rosną).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
Laryssa11
500p
500p
Posty: 607
Od: 9 lut 2014, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Cukinia,kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Ja miałam w tym roku niesamowity urodzaj na cukinie i kabaczki, czegoś takiego nie widziałam. Właśnie wspomniane żółte polki - jednocześnie było nawet 10 sporych owoców na krzaku, nie wiedziałam już co robić, jedliśmy to non stop i przetworów mam na dwa lata...
Ładnie obrodził też mój kabaczek, w 2013 przywiozłam nasiona z Białorusi, w 2014 posiałam, był smaczny więc w tym roku też posiałam już ze swoich nasion. Wyślę na akcję, bo naprawdę smaczny i bezproblemowy.
Awatar użytkownika
vibana
200p
200p
Posty: 263
Od: 22 lut 2014, o 17:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Cukinia,kabaczek - uprawa cz.3

Post »

2 lata temu kupiłam nasiona cukinii (nie pamiętam jakiej) była krzaczasta. W zeszłym roku posiałam swoje nasiona - była krzaczasta. W tym roku z moich nasion cukinia była długopędowa - zarosła mi tam, gdzie nie powinna. Poradźcie mi jakie cukinie są krzaczaste
Nie wolno w lesie kląć, kapelusz trzeba zdjąć
Pozdrawiam Violetta
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Cukinia,kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Cukinia jako cukinia jest krzaczasta sama w sobie, kabaczki są długopędowe (widocznie Twoje nasiona utraciły krzaczastość w tym pokoleniu).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Cukinia,kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Violetta,może w ubiegłym roku skrzyżowała się z kabaczkiem i stąd te zapędy na boki :D
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”