Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Lub zamiast podkładać styropian pod każdy owoc, zabezpieczyć ziemię naokoło krzaka czarną włókniną, nie trzeba by było latać przy każdym nowym owocu, wyczytałam że to przez styczność owocu z glebą (a wiadomo różne rzeczy w niej siedzą), chociaż kiedyś tu na forum ktoś chyba wspominał że to też niedobór czegoś :?: .
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Bartolo
50p
50p
Posty: 78
Od: 16 kwie 2016, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Nie wiem jak inni robią, ale ja jednak zbieram cukinie dość małe bo wtedy są najlepsze. Podpowiedziałem styropian bo tak robi się z dynią którą jednak zbiera się gdy całkowicie dojrzeje. Moje cukinie zawsze rosną sobie na gołej glebie i czasem gdy pogoda nie dopisze to zdarzały się podgnite, ale po zerwaniu wystarczy odciąć tę część i reszta jest do wykorzystania.
kurakao
200p
200p
Posty: 286
Od: 13 maja 2015, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

baskino2016 pisze:Moze ktos wie co sie dzieje z moimi cukiniami? juz ktoras z kolei robi sie żółta przy koncu a pozniej zaczyna gnic...kiedys juz wystawialam zdjecia tylko mniejszej sztuki... czy to mozliwe ze tak sie dzieje dlatego ze cukinie w tym miejscu dotykaja ziemi i maja za mokro? liscie tez mam w biale plamy ale mysle ze to taka odmiana a nie choroba (mieszanka z w. legut... ) prosze o pomoc co zrobic by tak mi sie nie dzialo z cukiniami... aha no i rosna jakos nierownomiernie...w jednym miejscu sa grubsze
Jak dla mnie to przy dużej wilgotności takie podpsucia idą od pozostałości po kwiecie żeńskim, dlatego przy dużej wilgotności postaram się je usunąć po zapyleniu żeby nie dać rozwinąć się infekcji, jak jest sucho nie ma takiej potrzeby.
Co do przewężenia to takie się u mnie pojawiały przy niedoborach wody.
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Piękne te Wasze cukinie, pewnie wcześnie sadzone.
Moje dopiero zaczynają kwitnąć.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Ja siałam cukinie pod koniec kwietnia, za jakiś tydzień też będę delektować się smażonką.
Ale co niektórzy chwalili się i propagowali dużo wcześniejszy wysiew, ( lutowo- marcowy), pokażcie efekty, jestem bardzo ciekawa co Wam urosło.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

...jokaer

Taka ciekawostka , moja krzyżówka patisonów Toscana x Gagat.



Obrazek

Ci co wzięli te nasiona z AWN będą mieć właśnie takie.


Przepisy :arrow: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =9&t=32472
Pozdrawiam Wojtek
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

whitedame pisze:Ja siałam cukinie pod koniec kwietnia, za jakiś tydzień też będę delektować się smażonką.
Ale co niektórzy chwalili się i propagowali dużo wcześniejszy wysiew, ( lutowo- marcowy), pokażcie efekty, jestem bardzo ciekawa co Wam urosło.
Mnie urosły cukinie ;:108 odmiana Lungo Bianco, po 2 owoce na razie z każdego krzaczka ;:63
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Z kabaczka wysianego 24 marca - 12 czerwca zebrałam pierwszy owoc. Następne na tym krzaku 3 owoce za kilka dni, pozatem jest jeszcze kilka małych zawiązków i kwiaty. Nareszcie popadało wszystko odżyło i rośnie w oczach.
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

U mnie cukiń już dużo tylko większość zaczyna więdnąc od strony kwiatka, wczoraj dostały oprysk saletrą wapniową. Dziś pierwsza idzie do leczo bo się uchowała gdzieś na krzaczku, bo na bieżące spożycie wolę młode cukinie.
Pozdrawiam ;)
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Po deszczach można powiedziec że w smigają w oczach cukinie , już niedługo będę zrywać , bo takie na 2-4 cm już są :D
Bożena
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

U mnie w tym roku zaskok - tak to jest jak się kupuje na allegro :? Cukinia która miała być pyszną ( podobno ) Rugosa Friulana , na pewno nią nie jest , a czym jest ? Tego pewnie już się nie dowiem , najpewniej mieszańcem . Teraz pozostaje tylko czekać i sprawdzić smak w kilku fazach rozwoju . Nie powiem żeby mnie to cieszyło , że zamiast pięknej złotej brodawkowatej cukinii , która jest uznawana we Włoszech za jedną z najlepszych odmian , mam przeciwpancerne pociski ( tak mi się ten kształt kojarzy ) :roll: Zobaczymy , na razie pokażę Wam zdjęcia , może ktoś już miał taki wynalazek ? Swoją drogą , drugi krzak jeszcze nie wiąże owoców , a rozrósł się na potęgę - ciekawe co na nim się pojawi bo Friulanę już nie liczę .


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

Właśnie poszukałam jak ta co miała być wygląda. Chyba za rok poszukam nasion - może jakieś oryginalne się uda kupić.
Moje dopiero zaczynają kwitnąć. W tym roku jeden worek ziemi do bani był ;/ Pochorowały mi się i teraz powoli rosną.
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.3

Post »

GERTRUDA pisze:U mnie w tym roku zaskok - tak to jest jak się kupuje na allegrooo :? Cukinia która miała być pyszną ( podobno ) Rugosa Friulana , na pewno nią nie jest , a czym jest ? Tego pewnie już się nie dowiem , najpewniej mieszańcem . Teraz pozostaje tylko czekać i sprawdzić smak w kilku fazach rozwoju . Nie powiem żeby mnie to cieszyło , że zamiast pięknej złotej brodawkowatej cukinii , która jest uznawana we Włoszech za jedną z najlepszych odmian , mam przeciwpancerne pociski ( tak mi się ten kształt kojarzy ) :roll: Zobaczymy , na razie pokażę Wam zdjęcia , może ktoś już miał taki wynalazek ? Swoją drogą , drugi krzak jeszcze nie wiąże owoców , a rozrósł się na potęgę - ciekawe co na nim się pojawi bo Friulanę już nie liczę .


Obrazek
Obrazek
Obrazek
o

No ...jakby nie kwiaty i liście, to raczej nie wpadłabym na to , że to cukinia. Faktycznie jak pociski.
U mnie 2 bardzo popularne odmiany: Astra polka i Atena polka. Kwitną pięknie ale na owoce muszę jeszcze poczekać, te największe mają z 5 cm.
Pozdrawiam, Marta.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”