Arbuz olbrzymi - Carolina Cross Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Eritia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 lis 2015, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Podbijam pytanie użytkownika seba1999. Ewentualnie proszę o linki gdzie znajdę informację na temat uprawy arbuzów.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Eritia informacje o hodowli zwykłych odmianach arbuzów znajdziesz tutaj : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 78&start=0
Co do hodowli arbuzów Carolina Cross wątek ten niedawno powstał więc informacji o jego uprawie jeszcze nie ma :D Ale informacje o uprawie będą podawane przez nowych i już trochę doświadczonych hodowców :D
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Wysiew nasion.

Nasionka wysiewamy na początku kwietnia, ponieważ ta odmiana rośnie wolniej niż normalny arbuz . Ja jednak polecam podkiełkować i dopiero wsadzać do ziemi. Roślinki potrzebują dużo ciepła i światła ;:3 Najlepiej rośnie na ziemi GLINIASTEJ :D
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

no to pięknie ja mam właśnie glinę, przez co jest mokro :) Podrzucać pod samą roślinę łopatę kompostu ???? druga rzecz jaka mnie intryguje, to czy robić nad nimi mini szklarnię tzn rusztowanie np z prętów obłożonych folią
Obrazek
to tylko szkic oczywiście ale zastanawiałem się czy nie przykryć tych arbuzów czymś takim :)
:)
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Ja nad moimi arbuzami miałem zawieszoną białą agrowłókninę - to był błąd bo miały mało słońca i owoce nie były za bardzo słodkie.Jeżeli to ma być folia to czemu nie tylko żeby się nie ugotowały :wink: Co do obornika to moje rosły na ziemi po kompoście. Możesz odrzucić ale nie za dużo :D

Wszelkie sprawy handlowe, wymienne itp mogą być prowadzone tylko i wyłącznie w sekcji do tego przeznaczonej, czyli tutaj http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=11

Moderator-jokaer.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Ja część arbuzów w tym sesonie będe uprawiać w tunelu, a część w gruncie. Zobaczymy co z tego wszystkiego wyniknie. :D

na razie kompletuke nasionka.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Ja jeszcze czekam na część nasion :D Powinny przyjść jutro :roll: Ja będę uprawiał w tunelu, część na kompostowniku i na polu :wink:
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Jak tam wasze przygotowanie do wysiewu arbuzów ? Ja planuję wysiać w następną sobotę :heja
WaF90
200p
200p
Posty: 264
Od: 7 paź 2013, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

U mnie arbuzy będą rosły na oborniku granulowanym kurzym :) Mam nadzieję, że się udadzą :)
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

seba1999 pisze:Jak tam wasze przygotowanie do wysiewu arbuzów ? Ja planuję wysiać w następną sobotę :heja
Hej. Ja już wysiałem 6/12 nasion. Wsadziłem do kubków po dużej śmietanie i przykryłem folią na wierzchu. Na razie wzeszły tylko dwa nasionka. Mam nadzieję, że jeszcze coś wzejdzie. Będę miał jutro chwilkę, to wrzucę zdjęcia :)
:)
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

heja a oto moje dwa arbuzy, te małe wynalazki to pomidory z nasion, które mi wpadły do ziemi, a których nie udało mi się wyciągnąć :P

Obrazek


Obrazek


w takim wynalazku je trzymam :)
Obrazek

położę jeszcze jakieś nasiona na watę do podkiełkowania żeby było chociaż z 5 sadzonek :)
:)
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

jabu ten pierwszy arbuzik jest bardzo wyciągnięty :roll: Dostarcz im jak najwięcej słońca i ciepła :wink:
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Hej one stoją na parapecie, więcej nie będą miały :) Do dzisiaj były pod folią :) Zdjąłem je do zdjęcia, bo ten mały już chciał tą folię zerwać a co z tymi które nie wzeszły ??? Czekać, czy sadzić pozostałe nasionka ? Tym małym co wzeszły zmienić "szklarnię" na większą ?
:)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”