Arbuz olbrzymi - Carolina Cross Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Ja w tym sezonie posadziłem w tym samym miejscu co rok temu dynia rosła i im nie pasowało. Mimo przygotowania gleby, dołka i nawożenia. W kolejnym sezonie idą na działke, na nowo przekopane poletko ale myśle aby jeszcze kilka na inne poletko wysadzić dla testu. :) Jeszcze sporo czasu na przemyślenia. :D
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Sporo czasu a pomysłów jeszcze więcej :D Planuję posadzić ze dwa krzaki na podwyższonej grządce :D
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Też nad tym myślałem. :) Musze jeszcze sporo przemyśleć. :D A i może jakieś nowe nasionka do mojej puli wpadną ale nie zapeszam na razie, bo czekam. :wink: ;:224

Kłopot miałem z wiatrem, który miatał krzakami, musze cos też z tym wykombinować.
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

seba1999 pisze:Błażej nasionka super ;:oj

jabu na jaką akcję ? Pomidorowo - paprykowa już była ;:202 Przed nami ostatnia - AWN dyniowatych :wink:
u mnie pomidory koordynuje żona :(,a że już śpi to jutro się zapytam ;-)
:)
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Jak masz problem z wiatrem to może warto osłonić krzaki mały płotkiem z desek/włókniny itp ? Nie radzę sadzić w pobliżu innych warzyw.
Jeszcze niecałe cztery miesiące i narzędzia ogrodowe pójdą w ruch :tan


Pozdrawiam,
Seba :wit
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Amen. Seba wrzuć sobie na youtubie "widły romana" jakiego kolo miał pomysła.
:)
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

jabu widziałem kiedyś takie... tylko nie pamiętam gdzie :D Bardzo fajny pomysł jednak ja nie przekopuję ziemi pod warzywa :wink: Tylko traktor orze ;:173


Pozdrawiam,
Seba :wit
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Panicho ;-))) a tak poważnie to fajnie mieć chociaż dostęp do takiego sprzętu. Ja jak wpuściłem traktor do siebie to pola nie poznałem. Jak mi przeorał głęboko to miałem 0,5m różnicę poziomów na bruzdach. Potem koleś koniem to przeorał, to mi połamał obrzeża przy borówkach, bo on na prawo a koń w lewo. I tak zostałem teraz sam z łopatą do kopania ;) Mniej strat
:)
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

W tym roku akurat konik orał pole. Potem przejechał bronami i jest super :) U mnie za duże pole żeby można było przekopywać ;:224


Pozdrawiam,
Seba :wit
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Seba na początku wątku pisałeś że chciałbyś osiągnąć wynik 40 kg w 2016r., udało się 11.6kg. Jaki jest Twój plan na 2017? Co zamierzasz zrobić żeby osiągnąć wyższy wynik? I jaki jest oficjalny rekord Polski?

Czytam że wiele osób przekopuje glebę na dużej głębokości, zaburzając tym naturalny układ warstw ziemi. Ja bym radził zostawić na dwa sezony glebę nie przekopując tylko ją ściółkując np. obornikiem i na to skoszoną trawą lub słomą, żeby ograniczyć chwasty. Najlepiej dla porównania posadzić arbuza na glebie przekopanej i nieprzekopywanej. Taką nieprzekopywaną delikatnie się spulchnia, a używając materiałów ściółkujących jest to niepotrzebne. Rozmawiałem kiedyś z pewnym Amerykaninem właśnie o takiej uprawie roślin i dowiedziałem się że w Stanach Z. są nawet specjalne siewniki pneumatyczne, które pod wpływem sprężonego powietrza wstrzykują nasiona do gleby żeby nie naruszać jej struktury. Amerykanin ten mówił że rośliny na takich polach przynoszą większe plony w porównaniu do tradycyjnych upraw.

Ja spróbuję w tym roku uprawy arbuza w inspekcie właśnie na nieprzekopywanym gruncie. Może w zacisznym miejscu osiągnie jakiś zadowalający wynik.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Oficjalny rekord Polski wynosi 6kg, a nieoficjalny 29.4kg jak dobrze pamiętam. :)

Co do uprawy arbuzów, to warto wypróbować taką metode. Jeśli będziesz zdawał tu relacje z uprawy, to może w kolejnym sezonie i inni spróbują takiej uprawy.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Dobrze, że poruszyłeś ten temat :D
Wydaje mi się, że moje kiepskie wyniki są spowodowane brakiem nawożenia nawozami sztucznymi. Glebę pod arbuzy użyźniam wszelakimi humusami, obornikiem końskim i innymi ekologicznymi specyfikami. Problem tkwi w tym, że brakuje im jedzonka :D Ta odmiana arbuza jest bardzo żarłoczna. Inne zwykłe odmiany plonowały obficie, a zbiory miałem największe odkąd uprawiam arbuzy.
Mam jeden nawóz (z przeznaczeniem m.in do pomidorów) o wysokim składzie potasu. Myślę, że poprzez stosowanie go wyniki polepszą się znacząco. Mam w planach zakupić Kristanol, na pewno pomarańczowy - może też inny :wink:
W tym roku przejmuję drugi tunel to może znajdę miejsce na arbuza ? Ziemia nie była jeszcze przekopana ;:170

Na ten rok nie mam żadnego celu, co urośnie to będzie cieszyło :)


Pozdrawiam,
Seba :wit
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Ja tradycyjnie bez sztucznych nawozów. W tym roku uzbroiłem się jedynie w "ATAMI ATA ORGANICS FLAVOR" który zawiera trochę potasu i "ATAMI ATA ORGANICS ROOT-C" stymulator korzeni.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”