Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
WaF90
200p
200p
Posty: 264
Od: 7 paź 2013, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.5

Post »

Czytając to co piszecie wpadłem na trochę dziwne pomysły, pytania. Pewnie głupie, ale czemu by o tym nie napisać ;)

Czy nie ma tak, że zapylając kwiatem męskim nie lepiej brać taki, który jest z dyni większej wagowo? Przykładowo mamy do wyboru kwiat męski dyni 300kg i 500kg. To czy nie lepiej zapylić obie dynie kwiatem męskim z dyni 500kg? Może to chociaż minimalnie wpływa na plon.

A może można zapylić kwiat dyni męskim kwiatem innej rośliny dyniowatej? Ktoś próbował?

:wit
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.5

Post »

Wg mnie efekt zapylenia przez nas, będzie widoczny dopiero w nastepnym pokoleniu, a to co wyrasta jako owoc, to efekt krzyża matki. :)

Co do samej wagi zapylacza, to noekoniecznie ona musi odgrywać najważniejszą role. Bardziej patrzy się na to jakie geny on może przekazać nasionkom. :wink:
Awatar użytkownika
Skrzyp
100p
100p
Posty: 159
Od: 17 maja 2016, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.5

Post »

Jutro pierwszy męski kwiat się otworzy, w końcu może zaczną kwitnąć :D
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
ogrodnikk
500p
500p
Posty: 574
Od: 25 maja 2012, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.5

Post »

Tak jak pisałem , pęd główny padł przy długości około 70cm , jako pęd główny puściłem pierwszy pęd boczny . Teraz ma jakieś 3m i na końcu pojawiła się dyńka :heja może coś jeszcze urośnie w tym sezonie ;:138 W zeszłym roku jak już główna dynia przestała nabierać wagi zawiązałem 2 kolejne na krzaku , na pędach bocznych i to w okolicach 6 metra . Efekt był taki że dochowałem się jeszcze dwóch dyń , 70kg i 50kg ale były jeszcze "młode" tylko zabiły je przymrozki ;/

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mayaga
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 cze 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.5

Post »

Witam serdecznie wszystkich miłośników dyni obrzymiej, od dawna czytam to forum, teraz i ja mam dwie dynie w ogródku! Zawiązały mi sie kwiaty żeńskie na jakims metrze pędu głównego, czy to nie za blisko Bardzo proszę o zaakceptowanie mnie do grupy na fb, wysłałam prośbę juz kilka dni temu, z góry dziękuję! Agnieszka G
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.5

Post »

Witaj. :wit Zaakceptowałem członkostwo do grupy. :uszy Przepraszam, że nie wcześniej ale tyle osób wysyła prośby, a wcale z gigantycznymi dyniami czy innymi warzywami nie mają nic wspólnego. Po przejrzeniu zdjęć, niestety też nie zauważyłem żadnych oznak ich uprawy. :roll:

1m to trochę blisko. Poszukaj kolejnej dyni na pędzie głównym i też je zapyl. :) Powodzenia w uprawie. Bardzo się cieszę że jest nas coraz więcej i że zarejestrowałaś się na FO i napisałaś pierwszy komentarza. Teraz już będzie z górki. Na przywitanie w Stowarzyszeniu też możesz liczyć. :wit
mayaga
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 cze 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.5

Post »

Ślicznie dziękuję! Złapałam tego bakcyla, chociaż przyznam, że nasiona kupiłam tak trochę " dla jaj", jestem amatorką ale bardzo ambitną - szybko się uczę! Dzięki za radę, poczekam na następny kwiat żeński, trochę dalej :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.5

Post »

Powodzenia. :uszy Udzielaj się, pytaj, wstawiaj fotki z postępów, a za rok z nabytym doświadczeniem i profesjonalnymi nasionami, swój tegoroczny wynik przebijesz bez problemu. :D


Kolejna część jest tu :arrow: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.6
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”