Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Może i skundlone bo kupowałam nasiona przez internet w ,,Tropikalne Nasiona". Jeszcze jak u mnie owocowały to zauważyłam , że nie wszystkie na krzaku miały ten charakterystyczny czubek :D
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Ale na pewno kopa i tak mają. :D
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Oj, patrząc wtedy na jego zaskoczenie i jak za mleko łapał, to chyba tak :lol:
Wydaje mi się , że kundelki z takich ostrych też potrafią dać czadu i dużo zależy też od osoby która degustuje w ostrościach.
W tym roku też posiałam jakiegoś żółtego kundelka z zeszłorocznych nasion który miał być ,,łagodny". Ledwo do ust przyłożyłam to mi wary zdrętwiały a syn zjadł jak jabłko i stwierdził, że wcale nie ostre ;:306
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Tak, każdy ma inną wrażliwość na ostre. :) Mnie na początku zabijały Lemon dropy, a już rok później dokrajałem sobie do kanapek Habanero mustard i Trinidad scorpion moruga yellow ale i tak zabijały, więc zrezygnowałem z ich uprawy. :wink:
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

whitedame pisze:Carolina Repper 1 krzak w folii zawiązał 2 owoce, a o 2 w gruncie nawet nie wspomnę.
Wkurzyłam się i na początku września przekopałam ją do dużej donicy i postawiłam w domu na południowo wschodnim parapecie. Do dzisiaj zawiązała 12 papryczek, jak groszki z żądełkiem.
A ja myślałam, że ona potrzebuje więcej wilgotności niż mogę jej zapewnić w domu a ona potrzebuje przede wszystkim ciepła.
Moja Carolina rośnie na razie w tunelu,ma 14 dużych owoców i sporo malutkich.Tez myślałam wykopać i zabrać do domu,w tunelu chyba nie zdąży dojrzeć.

Obrazek

Habanero Mustard zaczyna dojrzewać

Obrazek
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Behaviour papryki wysiewałam 11 stycznia i drugą turę w początkach lutego.Początkowo stały pod lampami w growboxie,w marcu dałam na południowe parapety,a w kwietniu do nie ogrzewanej szklarenki.Do tunelu wysadzałam na początku maja.W chłodniejsze noce okrywałam włókniną.
Kilka papryk na próbę wysiewałam 22 listopada,w tym Carolinę,ale ta ze zdjęcia jest akurat z 11 stycznia.
Carolina wysiana w listopadzie miała pierwsze dojrzałe owoce już pod koniec lipca,były bez żądełka,więc myślałam że skundlona,ale po niedługim czasie zaczęła zawiązywać owoce prawidłowe.
Oto jej zdjęcie z dojrzałymi owocami

Obrazek
Turtle
200p
200p
Posty: 355
Od: 14 mar 2011, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 7a

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Jolek - to raczej Jamaican Yellow :-)
Daleko im do Scorpiona /mają tylko 100.000 - 200.000 SHU/
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Turtle nie jestem znawcą ostrych papryczek i raczej delikatnie je degustuję :wink:
Wspomniana w/w papryczka 2 lata temu rosła u mnie tak i w smaku raczej ciekawa nie była :D

ObrazekObrazek

Ta która rośnie do dziś u syna to jedyna jaka u mnie wtedy rosła w tym kształcie jako Trinidad Scorpion z zakupionych 3 nasion. Nie wiem czy jest pokrojcowana, ale jeden krzak jaki wyrósł rośnie właśnie do dziś u syna i on sam mówi że tej papryczki nie jest w stanie zjeść :D Tak wtedy rosła u mnie w ogrodzie.

Obrazek
weglowy
100p
100p
Posty: 149
Od: 26 mar 2015, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mędrzechów

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Ta na dole to Jamaican Hot Red będzie
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Mając czas pogrzebałam w necie sugerując się Waszymi podpowiedziami. Teraz wiem, że jest to na pewno Jamaican Yellow Hot ;:138 Dziękuję za naprowadzenie. Tylko co to za papryczka którą mam na pierwszych zdjęciach ? Była podpisana jako ,,Jamaican Hot Yellow " ale nią nie jest.Ma dużo drobnych papryczek bez smaku. Krzew zwarty wysoki.
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Przeniosłam kilka krzaków z ogrodu do domu, głównie kundelki ale ciekawe kolorystycznie i smakowo - do tego mają do tej pory pełno kwiatów i zawiązków..

W związku z przenosinami zapytam typowo pod papryczki - co na mszyce? W gruncie nie miały, po przyniesieniu do domu jakiś kataklizm momentalny. Dzisiaj był oprysk z tytoniu i czosnku, ale pytam na zaś bo nie łatwo szkodniki wytępić.... szczególnie w domu,żeby zapach chemii nie zabijał domowników.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Jak dotąd nic lepszego niż Kohinor nie znalazłem.Systemik o 3 dniowej karencji.Idealny do zastosowań doniczkowych.Ziemiórki też załatwia.Jest bezzapachowy i w płynie ,więc łatwo odmierzać małą strzykawką.
Awatar użytkownika
yummyyummy
100p
100p
Posty: 115
Od: 8 wrz 2015, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Przeniosłam tabasco na balkon - ale nie chce być czerwone...
Jeszcze kilka dni postoi na dworze, a potem do domu, za okno balkonowe. Mam nadzieję doczekać się mnóstwa czerwonych papryczek, obecnie tylko kilka jest w pomarańczowym kolorze, reszta (setki, no...) jeszcze zielona...
Aneta
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”