Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Poprzednia część wątku :arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... start=1078



Byłam na działce i zerknęłam na moje Serrano. Ma takie bardzo lekko omszone liście, ale rocoto ma jednak więcej włosków :)

Serrano
Obrazek

A w ogóle, to ucieszyłam się, bo dojrzałam pierwszą paprykę Elephantormany od Tournesol :heja Wydawało mi się, że będzie większa, a ona w sumie taka ciut większa niż cayenne. Teraz tylko czekam aż się ładnie zaczerwieni ;:224

Obrazek
gobi13
50p
50p
Posty: 91
Od: 25 mar 2012, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Post »

Hej. Tak jak pisałem kilka stron wcześniej miałem inwazję mszycy, ale po dwukrotnym spryskaniu Kohinorem 200SL chyba ją pokonałem. Niestety rośliny są zauważalnie słabsze niż przed. Liście miękkie i podwiędnięte. Czy jest jakiś nawóz, którym mógłbym je wzmocnić po tej inwazji? Rosną w gruncie w tunelu foliowym. Co mniej więcej 2 tygodnie stosuje OW, ale to jest raczej niewystarczające nawożenie w obecnej sytuacji. Co radzicie?
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Post »

U mnie mszyce były wcześniej i nie zależało mi na tamtym etapie na kwitnieniu a na ratowaniu roślin. Dostały zwykły nawóz wielkoskładnikowy i sporo wody. Teraz sięgają mi do kolana. Kwitną i owocują. Kilka mocniej powykręcanych liści oberwałam z roślin.
Pozdrawiam Jola
paniesebku
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 18 lip 2015, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stare Babice

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Post »

Cześć,
na początku roku zainteresował mnie temat ostrych papryczek - jak to mawia moja żona "nowe dziwne hobby" - i tak za pośrednictwem dziuni87 trafiłem na forum i oczywiście nabyłem moją skromną kolekcję:
- Jamaican gold
- Lemon drop
- 7pot red
- Dorset naga red
- Explosive ember
- Chilli

A tak wyglądają teraz:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I pojawiły się dwa pytanka:
- czy chilli które przebarwiło się z zielonego na żółto-pomarańczowy jest już dojrzałe - dostałem te nasionka gratisowo i nie było info jaka to dokładnie odmiana, wydaje mi się że nie zrobią się czerwone tylko to właśnie chilli pomarańczowe, tym bardziej, że nie widać dalszej zmiany barwy. Może dziunia87 zagląda tu czasem i pamięta którą odmianę miała??
- drugi problem jest niestety bardziej niepokojący. Na młodych listkach dwóch krzaczków zaczęły pojawiać się dziwne kropki. Papryczki mieszkają w doniczkach produkcyjnych, więc zostały odsunięte od reszty. Od jakiś 2ch tygodni robię opryski HT - zmiany pojawiły się mniej więcej w tym samym czasie, ale raczej nie wygląda to na odczyn po oprysku, bo tak jak pisałem tylko młode liście i tylko 2 krzaczki. Przeglądałem ten wątek i choroby pomidorów, ale nic co by idealnie pasowało nie znalazłem - może trochę alteriozę tak jak tu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 78#p921878 - pewności nie ma...

Obrazek

Obrazek
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.4

Post »

Witam, podpisuję się pod pytaniem powyższym dotyczącym przebarwień na liściach.
paniesebku u moich bishops crown i lemon dropów takie przebarwienia też się pojawiły, a ostatnio zauważyłem, że jedna z habanero white też tak wygląda. Przeglądając internet w poszukiwaniu przyczyn zdiagnozowałem wciorniastki, chociaż nigdziej ich nie widać dorosłych form tej gadziny. Na moich liściach są dodatkowo takie małe czarne kropki, a to podobno odchody wciorniastków. Poczekamy na odpowiedź forumowiczów obeznanych w temacie papryczek chili.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Mam pytanie o Hungarian black. Czy ta odmiana przebarwia się z czarnego na czerwony kolor?.
Aga
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Witam. Mam problem z moimi maluszkami w growboxie , po ostatnim nawożeniu zrobiły się suche końce liści i zamierają . Nie wiem czy jest to spowodowane przenawożeniem , czy grzybem dla pewności opryskałam dwa dni temu Amistarem ale dwie dzisiaj padły . Może ktoś wie co to , szkoda mi ich stracić bo mają być przechowane na przyszły sezon . Na zdjęciu Costenio Amarillo tak wygląda większość - biały nalot to oprysk na grzyba .

Papryki przebywają w temperaturze 28 C w dzień , 22 w nocy , podlewane jak ziemia przeschnie ..

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
gobi13
50p
50p
Posty: 91
Od: 25 mar 2012, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Samsu

Hungarian Black po osiągnięciu dojrzałości przebarwia się z ciemnofioletowego/czarnego na dość ciemny burgundowy.
paniesebku
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 18 lip 2015, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stare Babice

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

GERTRUDA pisze:Witam. Mam problem z moimi maluszkami w growboxie , po ostatnim nawożeniu zrobiły się suche końce liści i zamierają . Nie wiem czy jest to spowodowane przenawożeniem , czy grzybem dla pewności opryskałam dwa dni temu Amistarem ale dwie dzisiaj padły . Może ktoś wie co to , szkoda mi ich stracić bo mają być przechowane na przyszły sezon . Na zdjęciu Costenio Amarillo tak wygląda większość - biały nalot to oprysk na grzyba .

Papryki przebywają w temperaturze 28 C w dzień , 22 w nocy , podlewane jak ziemia przeschnięta
Może były za blisko żarówki. Ja w swoim growboxie skracalem kabel jak papryczki podrosły, bo miały klapnięte liście mimo wilgotnego podłoża - to jest jedna opcja.
Druga - identycznie wyglądały moje liście, jak wyciągnąłem moje papryczki z ciepłego growboxa i poszedłem je przesadzać do piwnicy, gdzie było jakieś 12-13 stopni (to był marzec) no i z tego szoku kilka listków straciły...
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

paniesebku dziękuję za podpowiedź , już ograniczyłam światło , fakt jak zaczęły puszczać listki właściwe to dołożyłam trochę światła bo wydawało się że mają zbyt ciemno , a ostatnio dostały nowe doniczki i faktycznie wyciągnęłam je i przesadzałam na dworze a nie był to najcieplejszy dzień . Więc może obie przyczyny się nałożyły . Walczę , może się uda - teraz wieczorem po zmniejszeniu oświetlenia przed dwoma godzinami są jakby mniej klapnięte .
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Wyrzyk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 lip 2015, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Witam, mam pytanie techniczne. Czy jeśli papryczki mają "klapnięte" liście, ale podłoże mają dość wilgotne ... to jest możliwość że mają za dużo słońca lub jest za gorąco ?? bo po nocce listki pięknie "wstają".

pozdrawiam
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Rozumiem, że te papryczki są w donickach tak? A masz osłonięte doniczki od bezpośredniego działania słońca? W przeciwnym wypadku korzenie się mogą po prostu gotować.


A to moja Cuban black, naprawdę piękna papryczka. W słońcu oddaje swoje prawdziwe piękno, czego niestety zdjęcie nie oddaje. :wink:
ObrazekObrazek
adiwie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 28 mar 2015, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

mam pytanie czy jak ze swoich świeżych papryczek habanero red wyjmę nasionka aby je posadzic to mam te nasionka wysuszyc przed posadzeniem czy nie ?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”