Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
qwerqaz
50p
50p
Posty: 55
Od: 20 kwie 2015, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: St-ce

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Z szybkich wyliczeń wyszło mi że moje doniczki maja 3,5 litra a nie 2 litry wiec może i zaryzykuje 1 sztukę reszta według podpowiedzi do dużego wiadra.
Mam jeszcze pytanie obrywać wilki w papryczkach? Bo szukając w wyszukiwarce nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Pączki na początku obrywamy wiadomo ale co z wilkami?
Pozdrawiam
Bartosz
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Zgadza się Błażej, z rozpędu zapomniałam, że w upały często podlewamy więcej niż raz dziennie :oops:
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Ja wilków nie obrywałem ale Ja żadnym specem od papryk nie jestem. po prostu uprawiam je z powodzeniem ot tyle. :D Przy pomocy fertygacji oczywiście. :wink:

Beatko, nie że się czepiam czy coś. :D Dla nas fertygujących, to oczywiste ale dla nowych, to może być zagwozdka. :)
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Ja wilki ( i pierwsze kwiaty) obrywam jak rosną w doniczkach, ostatni raz to robię jak wsadzam do ziemi, potem nie mam na to czasu.
Błażej, trzeba korygować błędy, bo to Forum ma uczyć, ode mnie masz ;:196
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

qwerqaz sadź habanero do minimum 5 litrowej donicy i najlepiej głębszej, nie szerszej. Do takiej jak pokazał Błażej. Papryka rozrasta się w dół i takie doniczki są lepsze niż płytkie. 5 litrów to minimum, inaczej uprawa habanero mija się z celem. Przy 5 litrowej ja plon miałem marny.
Co do wilków, to ja ich nie obrywam, ale zdarza się że czasami formuje papryczki na kształt drzewka i trochę wtedy papryczki przycinam.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Termitka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 25 sie 2014, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Witam

Zastanawiam się czy nie zrobiłam jakiegoś błędu z moimi papryczkami. Mam explosive ember, chilli cherry i lemon drop. Pierwszy raz posadziłam. jest już maj a one mają jakieś 10 cm i baaardzo wolno rosną, Wieczorem mogę wrzucić zdjęcie. Zasilam rozcieńczonym nawozem do papryk i pomidorów raz w tygodniu. Wczoraj zauważyłam, że korzenie wyszły już z doniczki (średnica jakieś 8 cm) ale dopiero co jakieś 1,5 tyg. temu były przesadzane. Czy mogę je od razu przesadzić do docelowych 5 litrowych donic?
adiwie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 28 mar 2015, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Mam pytanie czy wie ktoś co jest przyczyną takiej deformacji i zmianie koloru liści w moich habanero?
Obrazek
Awatar użytkownika
hubcio90
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 25 cze 2014, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin okolice

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Witam ;:3 Chciałbym się pochwalić swoimi papryczkami z tego roku, ostre papryki hoduję już 3 rok z rzędu.
Od lewej z góry - żółte chilli (nie pamiętam jego nazwy), jati jokolia, bhut jokolia chocolate, purple flash, carolina reaper, lemon drop. Jutro będę przesadzał do większych doniczek, papryki od tygodnia stoją w folii.

Obrazek
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

hubcio90Z tych które zaprezentowałeś mam tylko Lemon Drop, powiem Ci że jak na 3 sztuki w jednej doniczce to całkiem wyrośnięte.
adiwie deformacje pojawiają się przy niedoborach np. wapnia. U mnie np. skręcają się listki u Lemon Drop. Stosuję na to PW i pomaga. Polecam Ci ten artykuł http://www.raportrolny.pl/jarocinski/it ... ie-papryki oraz https://www.minrol.gov.pl/content/downl ... ducent.pdf to dotyczy zarówno słodkich jak i ostrych odmian.
Termitka nie żebym była ekspertem ale te ostrzejsze właśnie baardzo wolno rosną ;:108 Dlatego sieje się je tak wcześnie. No i warunki dla nich nie są jakieś ideolo, u nas krótszy dzień, parapety itd. Moje zaczęły szybko nabierać dopiero teraz, ale w ciepłe dni wyprowadzam je na spacerek. A siane były na początku lutego.
tysonka
500p
500p
Posty: 861
Od: 20 lut 2012, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

hubcio jolokia a nie jokolia
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Zrobiłam sadzonki papryki Penis Pepper Red i Yellow z myślą, że posadzę je w 10l wiadrach, teraz czytam, że one potrzebują dużo miejsca.
Czy ktoś uprawiał te odmiany w donicach, czy raczej szukać dla nich miejsca w gruncie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Dadzą radę, kiedyś też je tak miałam i rosły. Łatwiej jest też z Yellow bo ta księżniczka chce więcej ciepełka, więc ta z wiaderka przenoszona na zimne noce do foliaczka lepiej mi owocowała. A, zapomniałabym, u mnie miały tylko wiaderka 5 litrów + sumienna fertygacja, więc w 10 to prawie luksus.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
hubcio90
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 25 cze 2014, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin okolice

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

tysonka Dzięki za zwrócenie uwagi :wit nie wiem dlaczego ale od zawsze myślałem że Jokolia :shock: :shock:
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”