Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Kamiru
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 26 maja 2016, o 01:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Ok, Dzięki:)
Awatar użytkownika
meteser
100p
100p
Posty: 132
Od: 26 lut 2014, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Witam serdecznie, to moja pierwsza przygoda z pomidorami więc bardzo proszę... czy mógłby ktoś ocenić moje pomidorki pod kątem nawożenia i podlewania? Będę niezmiernie wdzięczna...:)
Wysiałam je 10 marca, 3 kwietnia przepikowałam, a 21 maja posadziłam do tunelu. Jak były w kubeczkach to podlałam je raz sfermentowanym granulowanym obornikiem bydlęcym i kilka razy rozcieńczonym biohumusem.
Tunel postawiłam na ziemi, gdzie od lat rosła tylko trawa, (ziemia pH 6) dlatego wymieniłam ziemię objętości wiaderka pod pomidorkami na kupioną, zwykłą uniwersalną. Na samo dno wsypałam dwie garści obornika granulowanego i garść popiołu z kominka mieszając z istniejącą tam ziemią, ok 15 cm nowej ziemi i sadzonkę.
Do tej pory większość nie ma nawet zalążka kwiatostanów, same liście.
Wody dałam im po posadzeniu i wczoraj podlałam deszczówką. Bardzo proszę o ekspertyzę ;)
(jak by co, to mam rozrobioną gnojówkę z pokrzywy i obornik bydlęcy)
Pozdrawiam
Marta
Galeria allegro usunięta. Zapraszam do zmiany hostingu za pomocą którego zamierzasz wgrywać zdjęcia na forum. Więcej tutaj /Admini.
Moje pomidory to: Stupice, Indygo Rose, Carbon, Box Car Willie, Coustralee, Chocolate Stripes, Brandywine Red, Green Zebra, Opal Essence, Pokusa, Violet Jasper
Pomart
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 19 lut 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Marta nie ma się co denerwować. Daj pomidorkom trochę czasu a na pewno kwiaty się na nich pojawią. Po obejrzeniu zdjęć zauważyłem, że zalążki kwiatostanu widać na zdjęciach nr 1;10;12 natomiast na zdjęciu nr 7 prawdopodobnie pojawia się pierwszy kwiat.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Marta , na pocieszenie powiem ci że moje pomidorki po posadzeniu do gruntu oklapły i leżały ale wstały i teraz coś niecoś zakwita ty je masz w tunelu także prześcigną te w gruncie , czekaj aż się dobiorą do tych dobroci co im zaserwowałaś a odwdzięczą ci się na pewno. :wink:
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

To przecież bardzo ładne pomidorki, większość ma pąki kwiatowe ;:333 No ja może bym je podlał, bo patrząc na zdjęcia to chyba woda im się należy.
Awatar użytkownika
meteser
100p
100p
Posty: 132
Od: 26 lut 2014, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Dziękuję za wypowiedzi :) Wczoraj je podlałam deszczówką, ok 3 litry na jednego.. Martwię się, bo sadzonki które mam kupowane mają już pomidorki wielkości orzecha włoskiego.. Ech :)
Moje pomidory to: Stupice, Indygo Rose, Carbon, Box Car Willie, Coustralee, Chocolate Stripes, Brandywine Red, Green Zebra, Opal Essence, Pokusa, Violet Jasper
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Nie ma powodu do zmartwienia. Po prostu te kupne wcześniej padną i się wyrówna :wink: .
zielonaplaneta
200p
200p
Posty: 389
Od: 7 gru 2014, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Marto,dla mnie to wygląda na zasolenie ale to tylko okiem laika :wit

Daj fotki rozsady przed wysadzeniem jak masz :)
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Na moje oko poparzenie.
Kilka moich wgląda podobnie ale się tym nie martwię, bo czubki wyglądają dobrze a te poparzone liście i tak do oberwania.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

No widzisz,dadzą radę. Tylko czy czasem nie mają za sucho? W jednej z donic aż ziemia spękaĺa.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
meteser
100p
100p
Posty: 132
Od: 26 lut 2014, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

zielonaplaneta pisze:Marto,dla mnie to wygląda na zasolenie ale to tylko okiem laika :wit

Daj fotki rozsady przed wysadzeniem jak masz :)
Zasolenie? Czyli za dużo nawozu? Po czym można to rozpoznać?
Pozdrawiam

zdjecia z 2016-05-09:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


zdjecia z 2016-05-04:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Warunkowo dopuszczam wstawianie zdjęć z konta allegro,które wyjątkowo szybko staną się nieaktywnymi linkami.
Proszę zmienić hosting.
Linki do galerii allegro usuwam
Proszę również nie powielać postów,problemów w różnych wątkach forum/Admini.
Moje pomidory to: Stupice, Indygo Rose, Carbon, Box Car Willie, Coustralee, Chocolate Stripes, Brandywine Red, Green Zebra, Opal Essence, Pokusa, Violet Jasper
Asia1992
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 17 maja 2016, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Witajcie,
Tydzień temu pisałam na forum odnośnie problemu z moimi pomidorami (str52 ) . Dzięki darbo i aliya są teraz o niebo lepsze krzaki.
Opryskałam je infinito i od razu jest poprawa bo ZZ się zmniejszyło. Tylko teraz muszę zrobić jeszcze raz oprysk żeby to dziadostwo wybić do końca i tu mam dylemat. Nie dostałam nigdzie w okolicy mildexu więc zaopatrzyłam się w miedzian 50wp i topsin m 500 sc. Który lepiej użyć?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.14

Post »

Żaden,poszukaj Rewusa.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”