Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
mati917533
50p
50p
Posty: 92
Od: 14 lut 2014, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Ja miałem już maskotkę dwa lata temu, właśnie pamiętam że rosła dość bujnie... owoców nie miałem z niej z byt wielu. Słyszałem z kolei, że potrzebna jej bardzo duża donica, ale teraz już nie wiem czy to prawda. Dlatego w tym roku chcę postawić na typowe-małe odmiany koktajlowe, ale nie wykluczam, że z maskotką spróbuję po raz kolejny.
Pozdrawiam mati917533
- Jestem nowy więc czasem będę prosił o pomoc :)
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Prawda rośnie bujnie, potrzebny jej jest duży pojemnik, wtedy wyda więcej owoców. Ja sadzę ją głównie do gruntu. Wtedy ma pole do popisu :wink:
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
malowanalala
100p
100p
Posty: 197
Od: 5 lut 2016, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rumia

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

My mieliśmy maskotkę 4 lata temu, były to pierwsze dojrzałe pomidorki ze szklarni.
Smak raczej nie powalał, jako pierwszy krzak złapał zz.
Nie wrócimy do maskotki już.
-------------------------------------------------------------
brak podpisu
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

U mnie od kilku lat niezmiennie: Green Grape Cherry. Nie mam pojęcia skąd się biorą niepochlebne opinie o tym pomidorze na forum. Może i plennością nie zachwyca, ale nadrabia wyglądem i przede wszystkim smakiem. Nie za twardy, miękka skórka, smak hmmm? jako pierwszy znika, a za nim Megagron, Cytrynek w parze ze Snow White, Black Cherry. Te zostają. Wypada Radana, była kartoflana na początku, później się poprawiła i Kozaczka, troszkę za wytrawna.

Obrazek
Green Grape Cherry jak zwykle na sesję się nie załapał.
Kasia
Awatar użytkownika
Laryssa11
500p
500p
Posty: 607
Od: 9 lut 2014, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Ganio, mamy niemal identyczny zestaw stałych koktajlówek. U mnie Black Cherry z racji na grubą skórę wypadł, a jeet Pokusa - u mnie słodsza od Megagrona. Pozostałe się zgadzają :)
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Mój Back Cherry nie miał grubej skórki, taką chrupiącą w sam raz ale nie żującą się. U mnie zostaje ;)
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

U mnie też będzie Black Cherry, oraz: Yellow Pearshaped, czerwony gruszkokształtny, San Marazno mini, Geranium Kiss (nasiona dostałam jako gratis przy okazji zakupu innych nasion). Do tej pory miałam tylko gruszkokształtne żółte i czerwone, mają grubawą skórkę i pękały posadzone w gruncie. Ale są bardzo dekoracyjne na talerzu :)
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Nawet jeśli by się pozapylały, co się u pomidorów rzadko zdarza, to efekty widoczne będą dopiero w kolejnym pokoleniu. Jedyny powód jaki przychodzi mi do głowy, to możliwe, że koraliki podbierały im składnii pokarmowe. Ale z drugiej strony pomidor, to nie dynia , bardzo żarłoczny nie jest.
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Pomidory wymagają dużego poziomu nawożenia, są bardzo żarłoczne, a Koralik ma bardzo dobrze rozwinięty system korzeniowy, można go stosować do szczepienia innych odmian. Dlatego sądzę, że Koraliki podbierały składniki sąsiadom.
Maniaa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 25 sty 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia/k.Olsztyna

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

aria pisze:Pomidory wymagają dużego poziomu nawożenia, są bardzo żarłoczne, a Koralik ma bardzo dobrze rozwinięty system korzeniowy, można go stosować do szczepienia innych odmian. Dlatego sądzę, że Koraliki podbierały składniki sąsiadom.
Oj, to w jakiej odległości od innych należy sadzić takie żarłoki, żeby nie miał wpływu na sąsiadów? Czy takich delikwentów lepiej sadzić do donic? Czy oprócz Koralika są jeszcze jakieś odmiany które tak bezpardonowo objadają sąsiadów?
Łatwiej kijek pocienkować niż go później pogrubasić.
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Uprawiałam Koralika kilka razy i nie zauważyłam takiego efektu. Sadzę w odstępie mniej więcej 50 cm.
Pozdrawiam
Bea
Pozdrawiam
Bea
zbyszko46
50p
50p
Posty: 57
Od: 11 sie 2014, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA PRAGA POŁUDNIE

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

U mnie koralik dobrze rośnie,ale jest problem ze zrywaniem ,przy próbie zerwania pęka,a żeby zerwać z szypułką trzeba obciąć nożyczkami,to jego wada.
Pozdrawiam,Zbyszek
Awatar użytkownika
malowanalala
100p
100p
Posty: 197
Od: 5 lut 2016, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rumia

Re: Pomidorki koktajlowe - 5 cz.

Post »

Jakiej wielkości są Wasze koraliki? Moje miały wielkość ziaren grochu. Od 5 lat już ich nie powtarzam.
-------------------------------------------------------------
brak podpisu
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”