Sałata zimująca

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Sałata zimująca

Post »

Przeglądam oferty sklepów i przymierzam się do kupna nasion warzyw i kwiatów. W jednym ze sklepów zauważyłam sałate zimującą Mirage. W opisie jest że nasiona wysiewa się sierpień- wrzesień do gruntu bez osłon a plony zbiera się kwiecień maj następnego roku.
tu moje pytanie czy ktoś miał u siebie tą sałate? czy warto ją siać i czy nie zmarznie zimą????
Awatar użytkownika
patrykgiel
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 lut 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew / Miami Beach

Re: Sałata zimująca

Post »

Odmiana dobra, nie sądzę by przemarzała, ale radze się dopytać bardziej doświadczonych, mieszkam na południu wielkopolski ok 200 km od Wrocławia, a wiadomo tu zawsze cieplej !!
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1444
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Sałata zimująca

Post »

Asiula myślę że sałata ta u ciebie spokojnie przezimowałaby też, ale wysiewa się ją końcem sierpnia - początek września i robi wtedy rozsadę ,którą jesienią wysadza się już na miejsce stałe,także by przed zimą jeszcze się przyjęła i ładnie ukorzeniła.Jak kupisz nasionka to tam podany jest dokładny termin siewu. Ja wysadzam ją przeważnie w truskawki albo bliskie okolice bo wczesną wiosną przykrywam agrowłókniną, wtedy mam wcześniej truskawki i ładne główki sałaty, niestety moje sałatki jesienią zjadły ślimaczki ...och te niedobre :(
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Re: Sałata zimująca

Post »

świetny pomysł :)
dziękuje za odpowiedz. po prostu musze spróbować :)
Awatar użytkownika
witia
200p
200p
Posty: 386
Od: 5 lis 2008, o 14:16
Lokalizacja: roztocze środkowe

Re: Sałata zimująca

Post »

Ja co roku uprawiam sałatę zimową pod folią. Zależy od pogody ale mniej więcej już w kwietniu mam sałatę do jedzenia. W tym roku przegapiłem okres wielkich mrozów(przysypuje śniegiem) i nie wiem czy mi się utrzymała.Zobaczę jak puszczą mrozy. Na wszelki wypadek zasiałem już wiosenną. Będzie trochę później, ale będzie.
wodnik
Awatar użytkownika
sosi1975
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 lut 2010, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wąbrzeźno kuj-pom

Re: Sałata zimująca

Post »

Podoba mi się ta odmiana. Muszę spróbować i zobaczę co mi w przyszłym roku wyjdzie,bo teraz to już będzie raczej czas na wiosenną. :D :D :D

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Sałata zimująca

Post »

Zimująca jest także roszponka. Sałata i mięsistych okragłych listkach. Miałam ją latem i jest smaczna.
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sałata zimująca

Post »

U mnie przezimowała w gruncie Regina dei Ghiacci mimo mrozów potwornych ;)
Awatar użytkownika
kasia82
500p
500p
Posty: 583
Od: 25 lut 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Sałata zimująca

Post »

Wczoraj wysiałam w szklarni sałatę zimującą i mam pytanie czy później pikować ją w szklarni czy na gruncie.
Czy popikowaną na gruncie przykryć włókniną na zimę, czy nie ma takiej potrzeby?
Sąsiadka mówiła, że zmarznie i najlepiej pikować w szklarni :twisted: nie pasuje mi to, bo muszę posiać poplony i przekopać (i tak źle i tak nie dobrze)
Podoba mi się pomysł z wysadzeniem między truskawkami, mam trochę wolnego miejsca między rzędami i idealnie by tam pasowała.
Pozdrawiam
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Sałata zimująca

Post »

A ja w tym roku wysieję sałatę 'Samba' między czosnkiem. W tym roku wysiałam od razu w grunt gdzieś w lutym http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8#p3921298 i tu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 2#p3980722
Tylko nie wiem jeszcze kiedy, bo nie chciałabym, żeby mi wzeszła przed zimą tylko żeby nasiona przezimowały w gruncie. A może powinna wzejść? sama nie wiem..
Awatar użytkownika
kasia82
500p
500p
Posty: 583
Od: 25 lut 2012, o 09:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Sałata zimująca

Post »

Monika moja zimowa to masłowa odmiana Meraviglia d'inverno. Na opakowaniu piszą, że wysiew nasion od lipca do września do inspektu lub na gruncie później przed zimą pikować na miejsce stałe. Popikuje tu i tu zobaczym co bedzie :lol:
Pozdrawiam
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Sałata zimująca

Post »

kasia82 próbuj, tylko doświadczenie czyni mistrzem :wit
Twoja to jakaś włoska odmiana, jeśli chcesz to poczytaj o niej http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D614
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Sałata zimująca

Post »

Kilka lat temu skusiłem się na wysiew sałaty zimowej Nansena, tylko taka była dostępna.Przezimowała pięknie,tylko zjeść się nie dała z powodu miernego smaku i twardych liści.Czy to taka odmiana ,czy coś zrobiłem nie tak.Czy wszystkie zimujące odmiany są bardziej "pancerne"?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”