Pomidory w donicach cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Ja co roku sadzę Maskotkę w 7 litrowej, nie robiłam dziurek w dnie tylko z boku na wysokości 2 cm, to daje mały zapas wody na później. Mimo to przy upałach muszę podlewać rano i wieczorem, wtedy przestawiam w cień, większych doniczek nie chciałoby mi się targać.
Z prawej Maskotka, z lewej Vilma, siane na początku lutego.

Obrazek
3emfipa
50p
50p
Posty: 89
Od: 25 kwie 2017, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Świetnie, w lecie i tak spędzam cały dzień na ogrodzie więc podlewanie mi niestraszne. W weekend majowy wysadzam do donic w takim razie bo bidulka maskotka urosła już do połowy okna :-)
apteros
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 mar 2017, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Dzień dobry, bardzo proszę o poradę "skrótową", gdyż przez wątki poświęcone pomidorom i pomidorom w donicach dopiero się mozolnie przedzieram.

Z racji niewielkiego terenu do dyspozycji oraz moich ogromnych chęci wypróbowania różnorodnych odmian pomidorów chcę część roślin posadzić w pojemnikach. Z odmianami odrobinę zaszalałam jak to początkujący:) Pytanie moje krótkie jest - które z poniżej wymienionych odmian mogę bezpiecznie wsadzić w donicę czy inny pojemnik i mn.w. jak dużą. od razu przyznam, że część roślin już "zwyszukiwarkowałam" i tu na forum i na google'u i po prostu opinie są niejednoznaczne.

wersje miniaturowe i karłowe i niskie, o których podejrzewam, że do doniczki się nadadzą:
1. tiny tom
2. aztek
3. zyska
4. belyi neliv
5. yellow furry boar

i dalej już nie jestem pewna:
6. zlatava - niby niekończący ale w zeszłym roku ją miałam i nie rosła nad 1,5 metra i w sumie widziałabym ją w donicy
7. zolotye kupola - niby samokończący, ale ponoć dorasta 1,2 m i może mieć duży owoc
8. sweet israeli - też samokończący, ale nie mogę się doczytać rozmiarów
9. Bedouin - do 1,5 m
10. Ceylon

i niekończące:
11. sołdacki
12. airyleaf
13. bawole serce
14. black from Tula
15. black Krim
16. red penna
17. severnye
18. sweet solano
19. orange banana
20. indigo rose
21. black burgundy
22. violet jasper

i jeszcze koktajlowe:
23. truskawkowy
24. zuckertraube
25. principe borghese - ten jest największą niewiadomą - w jednych opisach ma mieć 0,7 m w innych ponad 2 m... z opisu sprzedawcy postawiłabym na ten ostatni wymiar raczej:)

Bardzo przepraszam za takie "na skróty", ale pomidorki rosną na parapetach dość ładnie, na dworze nie za ciekawa pogoda, więc wieczory spędzam próbując zaplanować jakie pojemniki muszę nabyć, żeby się rzecz udała.
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Zlatava powinna dać radę w donicy, Black from Tula jest duży, ale czarne nie potrzebują tyle jedzenia, więc może też. Choć to pomidor wielkoowocowy i w donicy może być ciężko. Co do reszty nie wypowiem się.
Iza
apteros
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 mar 2017, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

jeszcze pisze:Black from Tula jest duży, ale czarne nie potrzebują tyle jedzenia, więc może też. Choć to pomidor wielkoowocowy i w donicy może być ciężko.
Tego się właśnie obawiam - sporo tych moich odmian ma w opisie "wielkoowocowy" i chyba wymagałoby naprawdę beczki a nie donicy...

pięknie dziękuję za opinię.
pozdrawiam
Arma
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 12 mar 2015, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

U mnie Zołotye Kupola to były duże krzaki, bardzo plenne, owoce duże, dostawiałam dodatkowe paliki. W donicy go nie widzę.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

U mnie perła sadu choć jest malutka ma już pączki kwiatowe :D
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

apteros :wit
Nie obawiaj się. Black from Tula dał radę w donicy ok 20 litrowej. Przetestowałam tę i kilka innych wielkoowocowych odmian zarówno w donicy jak i gruncie. W donicy plon był czasami trochę mniejszy, ale (zwłaszcza czarne) nadrabiały smakiem.
Ewa
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Ja też wsadzam do donic różne wielkoowocowe odmiany, moim zdaniem, każda da radę, tylko donice muszą być duże, co najmniej 20l, pewnie ze względu na fertygację smak tych donicowych jest o wiele lepszy.
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Irena
apteros
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 mar 2017, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Arma pisze:U mnie Zołotye Kupola to były duże krzaki, bardzo plenne, owoce duże, dostawiałam dodatkowe paliki. W donicy go nie widzę.
pięknie dziękuję, ja znalazłam informację, że rosną krzaczaste, ale niewysokie i dałabym się nabrać. :cry:

-- 27 kwi 2017, o 06:09 --

Ewa - Irena

podniosłyście mnie bardzo na duchu, pięknie dziękuję:)

czyli kupuję donice 20 litrów i po dobrym wsparciu wielkowocowy krzak da plon może mniejszy niż w gruncie, ale nie gorszy jakościowo. zakładając oczywiście dobrą opiekę z mojej strony :wink:
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

zakładając oczywiście dobrą opiekę z mojej strony :wink:[/quote][/quote]
U mnie donicowe były nawet plenniejsze od gruntowych. I oczywiscie smaczniejsze. A to dzięki odpowiedniemu nawożeniu. U mnie, tak jak u poprzedniczek, wielkość owoców, czy krzaków nie jest ograniczeniem w uprawie donicowej. 20 litrowa donica wystarczy na każdą odmianę . ;:108 Im większy krzak, tym po prostu będzie wymagał częstszego podlewania.
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Ja dzisiaj kupiłem dwie donice 36 litrowe, powinny styknąć . To mój debiut z pomidorami w donicach :)
Andrzej
inclaresco
50p
50p
Posty: 59
Od: 31 paź 2014, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Donice, skrzynki drewniane na taras,balkon

Post »

W tym sezonie muszę pomieścić na tarasie 16 krzaków pomidorów maskotek i drugie tyle ogórków dar. Mam pomysł, by posadzić je w skrzynie plastikowe tego typu:

https://olxpl-ring07.akamaized.net/imag ... rev003.jpg

i wyłożyć je jakąś mało przepuszczalną włókniną. Wierzch wyłożony słomą.
Czy to się ma szansę sprawdzić?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”