Pomidory w donicach cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Z smakiem zawsze mam problem. :D Jest soczysty, orzeźwiający ale delikatnie kwaskowy. :wink:

To pomidor wysokorosnący.
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Moje tegoroczne donicowe.
Samokończąca Ola Polka.Fajny pomidorek,u mnie 4 lata i chyba już mi się przejadł,coś mi się smaki zmieniły i żółte mi w tym roku nie podchodzą...

Obrazek

Genialny samokończący pomidorek,niestety nie jestem pewna nazwy dlatego u mnie ma nazwę 14-tka,bo mam go od 2014 roku i tak mi posmakował że co roku zbieram nasiona i wysiewam.

Obrazek

Pozdrawiam Magda :wit
Pozdrawiam Magda :)
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

NN mymysteryy.

Obrazek
inga_beta
200p
200p
Posty: 360
Od: 15 maja 2014, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Kupiłam w sklepie nasiona pomidora Czarny książe, bo tak pięknie wyglądał że nie mogłam sie oprzeć. Ale w opisie nie ma o nim żadnych informacji oprocz tego że jest wysoki.
Aniu, mogłąbyś o nim cos napisać? Np czy ma dużo ziaren, czy jest wymagający,
inclaresco
50p
50p
Posty: 59
Od: 31 paź 2014, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Ahoj Pomidorarze!
Z racji tego, że to mój pierwszy pomidorowy sezon, zastanawiam się nad pewną rzeczą. Kiedy usuwacie rośliny z doniczek? Moje krzaki są juz w opłakanym stanie, mnóstwo pożółkłych liści, całe powichrowane. Co prawda jest jeszcze na nich sporo zielonych owoców, ale pogoda raczej nie sprzyja ich dojrzewaniu.

Czekać czy usunąć?
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Moje doniczkowce w całkiem dobrym stanie i dobiero zaczynam zbierać dojrzałe owoce.

Obrazek
inclaresco
50p
50p
Posty: 59
Od: 31 paź 2014, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

ja mam Maskotki. wydały juz kilka kg owoców. teraz zostało może 25% tego, co było. Są coraz mniejsze i słabo czerwienieją.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Doniczkowe Landrynki nie zawiodły w tym roku :heja
Obrazek
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

inclaresco, jak już nie będziesz móc na nie patrzeć likwiduj - możesz zerwać zapalone owoce dojrzeją i smak będzie całkiem OK. Jak masz warunki możesz wstawić doniczki do pomieszczenia -w cieple szybciej dojrzeją, ale brak światła i tak zrobi swoje, więc nie ma się co łudzić, że nastąpi cudowne odrodzenie roślin, chociaż z takiego zdechlaka postawionego na południowym parapecie pojedyncze pomidorki zrywałam do Bożego Narodzenia.
Dorota
Awatar użytkownika
rosea
200p
200p
Posty: 322
Od: 27 lut 2008, o 20:52
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Szukam pomidorów na bardzo nasłoneczniony, południowy balkon-wnękę.Panują tam istne tropiki. Czy znacie jakieś odmiany, najchętniej czerwonych koktajlówek, które wytrzymałyby takie ekstremalne warunki ?
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Wszystkie odmiany pomidorów kochają słońce, jak zapewnisz im odpowiednio dużą doniczkę i odpowiednie podlewanie to każdy sobie poradzi. Trzeba przetestować trochę odmian żeby znaleźć ulubione smaki, doniczkowe mają zwykle twarde skórki ale ja lubię tę chrupkość przy jedzeniu.
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

rosea zgodzę się z arią prawie całkowicie ;:170 To znaczy, każdy pomidor daje radę w donicy, ale... w mocno południowej wystawie niektóre ulegają poparzeniu. Oczywiście z tym też można sobie poradzić. Zerknij na mój pojemnikowy wątek, albo przeglądnij pomidorowe posty na blogu, znajdziesz tam opisy pomidorów, które uprawiałam na tarasie w tym roku. Do wyboru do koloru, a wszystko w tropikalnej południowej wystawie. Słońce od 7 rano do 17 popołudniu non stop. Do dziś zebrałam już z balkonu kilka wiader :heja
aria Twoje Landrynki wyglądają jak moje Dzieckije Słodkije.
inclaresco ja likwiduję dokładnie tak jak radzi Dorcinda jak już nie mogę patrzeć na podupadłe liście ;:306 .
inclaresco
50p
50p
Posty: 59
Od: 31 paź 2014, o 13:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidory w donicach cz.3

Post »

Obrazek
No to chyba już czas. Szczerze mówiąc, myślałam, że do końca września spokojnie dadzą radę. za małe doniczki? Nawozy mineralne? Choroby?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”