Pomidory zielone i żółte - uprawa

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
danaa
200p
200p
Posty: 485
Od: 13 sty 2012, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Sungold czy Cytrynek Groniasty?
Uprawiałam od kilku lat tego drugiego. W ubiegłym kupiłam nasiona Sungolda i ...mnie nie zachwycił. W tym roku podobnie. Być może popełniam jakiś błąd w jego uprawie. Dlatego w przyszłym sezonie z niego rezygnuję a Cytrynek zostaje u mnie na długo a może jeszcze dłużej :D za bezproblemowość, wydajność a przede wszystkim za smak!!

Zerwałam kolejnego sakiewkowatego Persimona. Bardzo smaczny!!
Pierwszy owoc był wyjątkowo duży, ważył trochę ponad 80 dag! Kolejne lżejsze o ponad połowę. Wybrałam już nasiona i z tych mniejszych i z "olbrzyma" tyle, że nie wiem czy je zostawić. Nie miał charakterystycznych dla owoców pochodzących ze staśmionych kwiatów zniekształceń. Z drugiej strony... to jednak pierwszy owoc a z tych nie powinno(?) się zbierać nasion :oops: . Co radzicie?
Pozdrawiam - Danuta

Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam :-)!
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Ja gdybym miała z tych dwóch wybierać to oczywiście byłby sungold,po pierwsze znacznie wcześniejszy,po drugie krzak zdrowszy,po trzecie cytrynek zaczął teraz drobnieć,a w ubiegłym roku pod koniec sezonu pękał,no ale nie muszę wybierać uprawiam oba.W koszyczku oba ładnie wyglądają cytrynek żółty a sungold pomarańczowy.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Danusiu ja zbieram przeważnie z drugiego grona,chyba że na nim jest zbyt duża rozbieżność w kształcie w stosunku do oryginału to z trzeciego grona.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
danaa
200p
200p
Posty: 485
Od: 13 sty 2012, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Z trzecim gronem może być problem :D ! Nie wiem czy zdąży nabrać "masy" przed zimą!
Ale chyba zostawię sobie nasiona tego dużego, w przyszłym roku wysieję i zobaczę co z niego urośnie. To tak w ramach eksperymentu :wink: . Może (daj Boże!!) powtórzą cechy rodzica :D . Byłoby super!!!
Oczywiście z tych prawdziwych też nasionka będą wysiewane :D !! Jak się uda to z trzeciego grona a jak nie to zaryzykuję z drugiego :D .
Pozdrawiam - Danuta

Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam :-)!
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Co prawda Great White jest niby biały ,ale u mnie taki bardziej żółto kremowy . Pytanie mam jak z plennością tego pomidorka .U mnie raptem kilka sztuk i zastanawiam się czy on tak ma ,czy tylko u mnie tak słabo ?
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

U mnie było po 3 sztuki w gronie. Wyrosły dosyć spore, więc jak dla mnie wystarczające plony z krzaczka.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Mymysteryy a ile miał u Ciebie gron ? U mnie obecnie dojrzewa raptem trzecie grono , w okresie upałów zupełnie nie wiązał pomidorów .
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

U mnie to samo-3 grona,w czasie upałów kłopoty ,pierwsze grono bardzo wysoko.Dodatkowo bardzo kruche łodygi,albo moja niezgrabność- - udało mi się ułamać całe grono przy obwiązywaniu.Też ostatnie jeszcze rośnie.
Cała rodzina zachwyca się tym pomidorem i ma problem co zrobić w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Zebrałam owoce z pierwszego i drugiego grona, z trzeciego zebrałm 1, pozostałe to siedzące, na czwartym jeszcze zielone. Wyżej nie ma nic bo go ogłowiłam.
ilona58
100p
100p
Posty: 120
Od: 10 lut 2012, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

anulab też mam pomidora Great White.W porównaniu z innymi miał niewiele pomidorów.Są smaczne ,ale mnie lepiej smakuje żółta sakiewka,którą miałam z akcji wymiany od TENIAK -wg mnie jest pyszna :D :D Ilona
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8642
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Czyli plennością nie powala. Ja go co prawda nie ogławiałam ale i tak pewnie już nic się nie doczekam.Kupiłam nawet białego następce do testowania .White Tomasol u mnie plenniejszy ,ale też znacznie póżniejszy.Ten nowy do testu to Captain Lucky White.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

U mnie też nie zostaje ;:185. Wylatuje nie tyle za plenność, co za przeciętny smak. Musi ustąpić dłuuuugiej kolejce nowości oczekujących na testowanie ;:173
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Z ,,białych" pomidorów miałam w tym roku pod folią White Tomasol. Puszczony na dwa pędy owocuje regularnie aż do dzisiaj. Plenny, nie choruje, nie pęka.
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”