Pomidory zielone i żółte - uprawa

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

U mnie to samo-3 grona,w czasie upałów kłopoty ,pierwsze grono bardzo wysoko.Dodatkowo bardzo kruche łodygi,albo moja niezgrabność- - udało mi się ułamać całe grono przy obwiązywaniu.Też ostatnie jeszcze rośnie.
Cała rodzina zachwyca się tym pomidorem i ma problem co zrobić w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Zebrałam owoce z pierwszego i drugiego grona, z trzeciego zebrałm 1, pozostałe to siedzące, na czwartym jeszcze zielone. Wyżej nie ma nic bo go ogłowiłam.
ilona58
100p
100p
Posty: 120
Od: 10 lut 2012, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

anulab też mam pomidora Great White.W porównaniu z innymi miał niewiele pomidorów.Są smaczne ,ale mnie lepiej smakuje żółta sakiewka,którą miałam z akcji wymiany od TENIAK -wg mnie jest pyszna :D :D Ilona
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Czyli plennością nie powala. Ja go co prawda nie ogławiałam ale i tak pewnie już nic się nie doczekam.Kupiłam nawet białego następce do testowania .White Tomasol u mnie plenniejszy ,ale też znacznie póżniejszy.Ten nowy do testu to Captain Lucky White.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

U mnie też nie zostaje ;:185. Wylatuje nie tyle za plenność, co za przeciętny smak. Musi ustąpić dłuuuugiej kolejce nowości oczekujących na testowanie ;:173
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Z ,,białych" pomidorów miałam w tym roku pod folią White Tomasol. Puszczony na dwa pędy owocuje regularnie aż do dzisiaj. Plenny, nie choruje, nie pęka.
Kasia
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Ilona58 ta żółta sakiewka to nn ?
ilona58
100p
100p
Posty: 120
Od: 10 lut 2012, o 17:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Tak.Dla mnie jest pyszna i zostaje na przyszły rok.Mam ją w gruncie i w tunelu -bezproblemowa.Jeżeli lubisz sakiewki ,to polecam sakiewkę chudziaka- bardzo plenna i smaczna,tylko kolor pomidorowy
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Poczytałam i pooglądałam na forum i wychodzi na to , że sakiewka Chudziaka i sakiewka Ewy-s to dwa różne pomidorki .Ewa-s jaki rodowód ma twoja sakiewka ? Chyba zrozumiałam ,ta żółta to od Teniak i to nie jest sakiewka Chudziaka .Obie fajne.
Awatar użytkownika
Teniak
200p
200p
Posty: 384
Od: 13 sty 2013, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Może odpowiem anulab.
Sakiewka Chudziak jest czerwona ,bardzo fajna.
Natomiast ta którą ja wysłałam na poprzednią akcję figurowała jako Persimonowa sakiewka/tak otrzymałam z AWN/ ale toczyły się na ten temat dyskusje i aby nie mylić z Persimmonem została ostatecznie jako Sakiewka żółta NN.Pomidorek bardzo fajny,bezproblemowy,bardzo dobrze wiąże .

Pozdrawiam.Teresa
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Moja sakiewka pochodzi z prywatnej wymiany z inną forumowiczką i opisana była tylko jako Żółta Sakiewka.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

Okazuje się, że ja mam persimonową sakiewkę ,ale moja taka mało sakiewkowata i bardziej czerwona niż pomarańczowa.Plenna jest
ale z urodą to jej daleko do tej ze zdjęcia Ewy,faktycznie to każdy pomidorek w innym kształcie ,poszła w tatusia. :)
danaa
200p
200p
Posty: 485
Od: 13 sty 2012, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory zielone i żółte-uprawa

Post »

To może i ja pochwalę się moimi pomidorami :D .

:!: :arrow: http://images70.fotosik.pl/1211/3f34b109c51062bb.jpg


Za duży rozmiar zdjęcia- mod/jokaer.


(Paski tła mają ok. 2 mm)
Żółte maleństwa to Curant Gold, większe od niego to Cytrynek Groniasty. Czerwony z "meszkiem" to Garden Peach.

W prawym górnym rogu jedna z najplenniejszych w tym roku odmian: K121 F6. Piękne, bardzo duże owoce. Dwa krzaki rosnące pod daszkiem mają teraz ponad 2,0 m a na nich jeszcze kilkanaście niedojrzałych, ale już dużych owoców. Ponieważ musiałam w pierwszej kolejności zająć się pomidorami rosnącymi pod chmurką a one są już w całym mieszkaniu :( dlatego jeszcze ich nie zrywam. Nie mam już gdzie przechować, znajomi zostali już obdarowani, a i miejsca na kolejne słoiki w naszej minipiwniczce (mieszkamy w wieżowcu) już nie ma.
Dzisiejszej nocy należy spodziewać temperatur w okolicach zera. Dlatego zrobiłam im coś w rodzaju namiotu naciągając na wszystkie boki "daszku" włókninę. Zobaczę czy taki patent :wink: się sprawdzi. Jeżeli nie, to kilka kilogramów pomidorów wyląduje na kompoście ;:145 .
Okazuje się, że przesadziłam z ilością posadzonych krzaków. Ale skąd mogłam wiedzieć, że ten rok będzie tak dobry dla pomidorów ?! :D
Pozdrawiam - Danuta

Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam :-)!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”