Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Bury86
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 maja 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. Śląskie

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Ja moje 9 trapezów też w poniedziałek sadzę w do folii
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Pierwszy raz będę uprawiał paprykę w tunelu i zastanawiam się czy należy ją podlewać z taką samą częstotliwościowa jak pomidory a może lubi bardziej suche lub wilgotne podłoże :?:
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Papryki, czy to w tunelu czy na zewnątrz trzeba podlewać częściej niż pomidory. One w ogóle lubią więcej wody no i mają dużo płytszy system korzeniowy ;:131
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
congereel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 24 lip 2012, o 10:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Zosia 2405 pisze::wit
witam,
jedna z papryk (california) dostała czegoś :cry: na spodzie liści, wygląda to jak kaszka. Co zrobić? Pozbyć się jej szybko? Jest jeszcze w domu.
Bez obaw to prawdopodobnie edema, zbyt duza wilgotnosc.
Poszukaj w necie czegos ne ten temat, nie podlewaj zbyt duzo i postaw roslinke w bardziej przewiewnym miejscu lub, jezeli to tunel, postaraj sie o lepsza wentylacje.
Przepraszam za brak polskich znakow, mam angielska klawiature.
matejek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 maja 2015, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Witam,
ostatnio na mojej papryce, którą przesadziłem niedawno do tunelu foliowego pojawiły się jakieś dziwne zmiany na liściach, PROSZĘ O POMOC , co mam robić w takiej sytuacji, bo jestem nowicjuszem w uprawie tej rośliny Obrazek
Mario1974
50p
50p
Posty: 50
Od: 27 maja 2015, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Papryka - przebarwienia na liściach i obumieranie

Post »

Witam wszystkich serdecznie

Jestem świeżakiem na tym forum , a i jako działkowiec tez dopiero zaczynam więc z góry proszę o wyrozumiałość.
W tym roku postanowiłem wyhodować papryczki.Kupiłem i wysiałem na parapecie kilka odmian miedzy innymi Cayene, Paprykę żółtą, czerwoną, zieloną a także nasiona papryki wydłubane z owoców.Wszystko ładnie rosło , później sadzonki przepikowałem do osobnych doniczek a kiedy podrosły do właściwych rozmiarów, około 17.05 postanowiłem je wysadzić pod folię.Papryczki najpierw hartowałem przez kilka dni, pozostawiając je w namiocie w doniczkach, pozornie nic się nie działo, niektóre po pewnym czasie miały wprawdzie drobne jasne plamy na liściach ale nie wszystkie i to było drobne uznałem ze sie aklimatyzują... jednak po wsadzeniu w ziemie zaczęły się prawdziwe schody.Wszystko zaczęło mi padać ,obumierać...
Namiot jest rano otwierany a noc zamykany, podlewam co drugi dzień .Nawoziłem delikatnie na wiosnę naturalnym nawozem z byczych odchodów jakieś 2 tygodnie przed wysadzeniem i później tez troszkę wg zaleceń mineralnego nawozu dla papryki. Po tym jak sadzonki zaczęły padać podlałem je roztworem z Black Jaka i a listki spryskałem roztworem Terra Sorb Complex, nie wiem ale chyba na nie za wiele sie to przydało.
Proszę o podpowiedz jaka może być przyczyna ze sadzonki padają :( . (poniżej foto)

Z góry dziękuje

Pozdrawiam Mariusz


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Mariusz

Powodzenie jest dobrym nauczycielem ,niepowodzenie jeszcze lepszym
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Papryka - przebarwienia na liściach i obumieranie

Post »

Papryke dopadły szkodniki. Co może dopaść?: przędziorek, mączlik, wciornastek, skoczek. Teraz kwestia ustalic co. Proponuje zajrzec na spód liścia :)

Pomoże wiele srodków jak np. Mospilan, Karate etc
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Mario1974
50p
50p
Posty: 50
Od: 27 maja 2015, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Witam wszystkich


Założyłem wątek "Papryka - przebarwienia na liściach i obumieranie" ponieważ mam problem z moimi sadzonkami papryki ale wygląda na to ze nie trafiłem w odpowiedni dział i aby nie powielać tematów moderator go zamknął po pojawieniu się pierwszej odpowiedzi.

Prosze się zapoznać poniżej link.

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=87068

Otóż mam problem z młodymi sadzonkami papryki .Od damek1718 za co mu bardzo dziękuje uzyskałem podpowiedz że są to szkodniki. Przejrzałem spody liści i nie zauważyłem tam żadnych szkodników.Listki były czyste.Chyba ze to jakieś mikroskopijne żyjątka? Wcześniej spryskałem paprykę na grzyby Score oraz dzisiaj po poradzie od damek1718 spryskałem je także na wszelki wypadek środkiem Karate. Zobaczymy czy te zabiegi pomogą , ale jeśli nie to czy możecie mi Państwo podpowiedzieć jaka może być inna przyczyna takiego obumierania papryczek? Pod folia miałem także w doniczce bazylię i ona tez zaczynała mieć podobne objawy.Listki jej zaczynały szarzeć i więdnąć więc przesadziłem ja w grunt i póki co jakby zaczęła odbijać wiec czy to szkodniki?

Z góry dziękuje za podpowiedzi

Pozdrawiam
Mariusz
Pozdrawiam
Mariusz

Powodzenie jest dobrym nauczycielem ,niepowodzenie jeszcze lepszym
Awatar użytkownika
MARIOooZIOOM
100p
100p
Posty: 127
Od: 25 lut 2014, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Mario1974 może są to objawy niedoboru magnezu, najlepiej pryskać paprykę magnezem i nawozić potasem
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Matejek

Co to za granulki białe są rozsypane wokół papryki ?
gicor
50p
50p
Posty: 78
Od: 21 lut 2015, o 00:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kraków\zabierzów bocheński

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Mam pytanie czy wszystkie kwiatki wyrastajace ze srodka sadzonki nalezy oberwac?
Mario1974
50p
50p
Posty: 50
Od: 27 maja 2015, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Dobry wieczór :)

Serdeczne dzięki za wszystkie podpowiedzi. Papryczki spryskałem Terra Sorb Complex-em bo nie mogłem dostać tego magnezu i póki co odżywają , powolutku nabierają kolorów :) Magnezu w zadnym sklepie nie mogę dostać , chyba został tylko internet-muszę zamówić .
Najważniejsze teraz żeby było ciepło , szczególnie w nocy :) Serdecznie pozdrawiam
Pozdrawiam
Mariusz

Powodzenie jest dobrym nauczycielem ,niepowodzenie jeszcze lepszym
Awatar użytkownika
minia821
500p
500p
Posty: 660
Od: 20 wrz 2010, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Papryka w tunelu- odmiany, uprawa.

Post »

Magnez dostaniesz w każdej aptece.
Nazywa się to sól gorzka :)
Pozdrawiam Kaśka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”