Pomidory pod daszkiem.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2972
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pomidory pod daszkiem.

Post »

gobi13
Daszek solidny, długi. Mam nadzieję, ze papryki docenią Twoje starania :D . Podaj wymiary daszka.
Pomidorów nie sadzisz, czy masz pod namiotem? U mnie daszek zapewnia dach nad głową pomidorom aby nie złapały ZZ, a papryka posadzona na wschód od daszka ma ochronę przed wiatrem.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
gobi13
50p
50p
Posty: 91
Od: 25 mar 2012, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory pod daszkiem.

Post »

Też mam nadzieję, że docenią. Wymiary to 20x1,5m. Wysokość w niższym miejscu 1,5m, w wyższym 1,7m.
Sytuacja wygląda teraz tak, że mamy w domu rodzinnym na wsi pełny tunel foliowy na 70 sztuk pomidorów, pełny tunel foliowy na 60 sztuk papryk superhotów (habanero i wzwyż) i ten daszek na 100 sztuk papryk chili o mniejszej ostrości. Papryki rosną wyściólkowane agrowłókniną i podlewane z taśm kroplujących. Pomidory bez ściółkowania i podlewane ręcznie. Papryki są moim hobby, a pomidory ojca.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory pod daszkiem.

Post »

darendarski pisze:A to moje daszki
Obrazek
Pozdrawiam Darek
Darku takie daszki łatwe i szybkie w montażu, to marzenie. Jakich one są rozmiarów ? Kupiłeś gotowe ,czy sam zdziałałeś ?
Awatar użytkownika
sajmon0609
200p
200p
Posty: 274
Od: 1 mar 2009, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Pomidory pod daszkiem.

Post »

Też zrobiłem daszek nad pomidorami, bo oprócz foli mam w tym roku pod daszkiem i powiem wam połowę daszku zrobiłem, a po paru dniach druga połowę i była różnica w wzroście pomidorków zadaszonych gdzieś o około 30% były większe wiec polecam.
seba0210
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 16 gru 2015, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory pod daszkiem.

Post »

gobi13 pisze:Naczytałem się o daszkach i też swój zrobiłem.
Co prawda nie na pomidory, tylko na papryki, ale też jest fajno. :heja
Pojemność 100 sztuk.

Obrazek

Obrazek
A czy ścianki boczne (szczytowe) tez masz folia osłonięte czy nie?
Awatar użytkownika
darbo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1389
Od: 20 mar 2011, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Pomidory pod daszkiem.

Post »

Nooo, gobi pojechał po całości. Nie tam jakiś przystanek tramwajowy, to cały peron. ;:306 Super konstrukcja. Czy dobrze widzę, podlewanie z linii kroplującej ?
Pozdrawiam
Dariusz
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory pod daszkiem.

Post »

przystanek tramwajowy ... peron .... jak się tak dalej będziecie "ścigać", to zaraz ktoś zbuduje zadaszony pas startowy. ;:306

Gobi piękny domek paprykom zbudowałeś. ;:333 Masz dobrze zakopaną tą konstrukcję? Bo jak taki "żagiel" nabierze wiatru .... ;:oj
gobi13
50p
50p
Posty: 91
Od: 25 mar 2012, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory pod daszkiem.

Post »

seba0210 ścianki na razie są nieobite, ale najprawdopodobniej zrobię to w nadchodzący weekend.

mymysteryy Dzięki ;) Zakopane, a raczej wbite młotem dość solidnie (30-45 cm).

darbo Dobrze widzisz. Nawadniane z taśmy kroplującej. Niestety podlewanie konewką 160 papryk pod folią ręczną to przesada by była ;D
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2972
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pomidory pod daszkiem.

Post »

Gobi
W związku z tym, że padło pytanie o porywy wiatru, chciałam Ci zaproponować wzmocnienie takie jakie u nas zdaje egzamin.

Obrazek

Obrazek
Sznurek gruby sizalowy złożony podwójnie przywiązany do listwy daszka i na dole do 0,4 metrowego kołka wbitego w ziemię pod kątem ok.45 stopni wchodzącego pod grządkę (chodzi o to aby pomiędzy sznurkiem i kołkiem był kąt prosty, a nie kołek był przedłużeniem sznurka).
Kołek jest wbity w ziemię tak aby wystawała tylko kilkucentymetrowa końcówka. Sznurek wiąże się u góry, potem do wbitego kołka bez luzu. Na końcu kołek jest dobijany młotem wgłąb i w ten sposób sznurek napręża się maksymalnie, a kołek jest całkiem w ziemi i nie zawadza :D (oczywiście kołek może być dłuższy i nie musi być cały w ziemi, ważne aby sznurek był naprężony już po przywiązaniu oraz sznurek i kołek tworzyły kąt około prostego).
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
gobi13
50p
50p
Posty: 91
Od: 25 mar 2012, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory pod daszkiem.

Post »

Cała konstrukcja jest solidnie wkopana i bardzo sztywna, więc nie powinno być aż takiego problemu. W zeszłym tygodniu przetrwała silną burze, więc o ile nie będzie tornado to nic jej nie ruszy.
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2972
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pomidory pod daszkiem.

Post »

BobejGS pisze:Moje pomidorki pod daszkiem były przedwczoraj pierwszy raz podlewane. Mimo upałów które ostatnio dominują, a także południowej wystawy oraz daszka, który potęguje upał, nawet długo utrzymywały wigor. Pewnie przygotowanie ziemi na dość głęboki stan miało na to wpływ. :) Teraz kwitną i zawiązują się pierwsze i drugie grona. Jak na opóźnienie jakie miałem, to zaczynam widzę że zaczynają gonić. :wink:

Obrazek

...
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Pomidory pod daszkiem.

Post »

Dziękuje za podrzucenie wpisu. :wit

Nie ma się jednak czym chwalić. Na początku miałem straszne kłopot z rozsadą, z powodu wyjazdu na miesiąc czasu. Później była walka by jakiekolwiek w ogóle pomidory były. Może za miesiąc będzie coś lepiej widać. :D
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2972
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pomidory pod daszkiem.

Post »

Teraz będą szybko rosły. Oglądając zdjęcia z ostatnich lat zauważyłam jak szybko potrafią rosnąć pomidory w czerwcu :).
Porobiłam trochę zdjęć od posadzenia moich pomidorów pod daszkiem, ale ciągle brakuje czasu na ich zmniejszenie i przesłanie :) .
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”