Czym nawozić pomidory-cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Czytając opinie odnośnie florovitu mam już niezły mętlik w głowie.... Pomijając kwestię niekorzystnych zawartości, kupić więc ten do pomidorów i papryki czy do pelargonii? Który będzie odpowiedniejszy dla pomidorów :?: A może jakiś inny nawoź, który się sprawdza i jest w "pełni ekologiczny" :?:
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Nawozy płynne są dla amatorów którzy potrafią tylko duże litery czytać - Nawóz do XXXXXXX i szał zakupów butelka do ogórków butelka do pomidorów no i butelka do pelargonii.
Płynny nawóz zawiera 25 % nawozu i 75 % wody oczywiście niezastąpiony dla każdego kto wiedzę czerpie z etykiety i twórczości działu marketingu.
Oczywiście płynny jest najlepszy bo się nim w jedno miejsce nie sypnie ale czy to sztuka rozpuścić gram nawozu w litrze wody ?
Można samemu zrobić sobie koncentrat 25% ale z uwagi na reakcję soli między sobą jest to marnowanie nawozu. Zrobić płynny użyć i po sprawie.
Dobre nawozy można w suchym miejscu przechowywać długo. Ja używam nawozów Effect i Peters Professional a nie tych z marketów bo jestem za biedny.
Kupuję też kilka worków granulowanego obornika i do tych kilkunastu krzaczków papryki paru ogórków i kilku krzaków pomidorów zawsze starczy. Kiedy będę chciał się najeść konserwantów zawsze mogę kupić przetwory w sklepie.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Dla mnie taki florowit jest wygodny. Do fertygacji i później do zasilenia raz na jakiś czas. Nie mam czasu ani ochoty na tworzenie mieszanek. A tu chlup do konewki i już. W dołkach mam rzędowo kurzak więc długo nie wykazują żadnych niedoborów albo i wcale.
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Ja używam gnojówki z pokrzyw i skrzypu co 3 tygodnie,przed wsadzeniem pomidorów ziemie w szklarni wymieszałam z popiołem drzewnym ,który zawiera potas a ten pierwiastek jest potrzebny do lepszego kwitnienia a co za tym idzie i owocowania pomidorów,druga sprawa wietrzenie szklarni tez ma duze znaczenie w zawiązywaniu owoców,przy zbyt wysokiej temperaturze pyłek się "spali" i kwiaty usychają,zbyt duża wilgotność też nie pozwoli na lepsze zawiązyanie owoców,także owocowanie nie zależy tylko od nawożenia ale i od higieny szklarni,
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Ja w zeszłym roku zastosowałam sposób mego znajomego ,,wyszło/weszło" . Przy foliaku stoi kubeł z wodą do którego wrzuca się obcięte liście i wilki z pomidorów. To sobie cały czas fermentuje. Służy do bieżącego podlewania po rozcieńczeniu. ,,Wadą" była duża masa liści jak kaskady wiszące do ziemi, które trzeba było redukować na krzakach.
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

W tym roku moje pomidory dostały nawóz Fertiplus 4-3-3-65 OM ,koleżanka dostała w ubiegłym roku i była zadowolona ,na razie dałam pod te w folii ,zostało mi jeszcze troszkę więc te w gruncie też dostaną i zobaczymy.Czy Ktoś z Was stosował ten nawóz ,opis ma dośc ciekawy ,ale jak w praktyce ;:124
Pozdrawiam Teresa :wit
Awatar użytkownika
jeszcze
1000p
1000p
Posty: 1566
Od: 22 sty 2017, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

A ja nastawiłam beczkę gnojówki, wrzuciłam pokrzywy, glistnik, żywokost, koniczynę, krwawnik, mniszek, estragon i garść bazaltu.
Iza
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Nawozy używane przez asprokol są dla profesjonalistów i z pewnością są dobre i wydajne, ale też mają swoje wady. Po pierwsze są pakowane w 25 kg worki - nie każdy to udźwignie i jeszcze trzeba mieć miejsce na przechowywanie tego. Po drugie koszt takiego worka to 150-200 zł - dla jednych niewiele dla innych całkiem sporo. Jasne, że ilość nawozu odpowiadająca temu w butelce za 10zł kosztuje wtedy 2-3 zł, ale każdy ma prawo liczyć po swojemu. Co innego się opłaca przy kilkunastu pomidorach, a co innego przy kilkuset czy więcej.
Dorota
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Ja zawsze stosuje do pomidorów obornik i gnojówkę z pokrzyw bananów i kurzaka jakbym miała walić w nie sztuczne nawozy to bym nie sadziła tylko kupiła gotowe w markecie z tablicą mendlejewa.
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nalini
200p
200p
Posty: 215
Od: 10 lip 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

W poradach dotyczących pomidorów do gruntu w wątku "Pomidory w pigułce..." przeczytałam żeby zasilić roztworem saletrzaku w tydzień po posadzeniu. Czy jest jakiś środek zamienny dostępny w małych opakowaniach którym można zastąpić saletrzak?
Dodam,że teraz mam do dyspozycji azofoskę, superfosfat, saletrę potasową i kredę malarską.
Chciałabym zapobiec suchej zgniliźnie, która atakowała w zeszłym roku aurię.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Bardzo proszę o kontynuowanie dyskusji na temat nawozów w utworzonym wątku
:arrow: Nawozowa komercja,wynalazki do nawożenia roślin
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Agnieszko , saletrzak to najzwyklejsza saletra amonowa z kilkuprocentowym dodatkiem dolomitu, który zapobiega zakwaszaniu gleby, ponieważ sama saletra jest nawozem fizjologicznie kwaśnym.
Awatar użytkownika
nalini
200p
200p
Posty: 215
Od: 10 lip 2015, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Dziękuję za pomoc, widzę że dostępna jest w opakowaniach po 2kg to się zaopatrzę.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”