Czym nawozić pomidory-cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Pokrzywówka zrobiona i stosowana ściśle wg.przepisu z forum.Piasek jest jałowy a woda deminerealizowana,żeby nie było wpływu innych substancji na rozwój roślin.

PS.
Nawozy mineralne wcale drogo nie wychodzą.Np.magiczna siła kosztuje poniżej 10 zł a wystarcza na 700 litrów roztworu.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8625
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Moja magiczna siła aż taka wydajna nie jest . ;:oj Na 10 l.konewkę daję 10 gram .Waga opakowania to 350 gram
wystarcza u mnie na 35 konewek .
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

kaLo pisze:Pokrzywówka zrobiona i stosowana ściśle wg.przepisu z forum.Piasek jest jałowy a woda deminerealizowana,żeby nie było wpływu innych substancji na rozwój roślin.
Kalo stosowanie pokrzywówki w tak łagodnym stężeniu jak przedstawiasz ( kilo zielska na 10 l wody i potem rozcieńczana też 1:10.)raczej nie poparzy korzeni pomidorom. Jeżeli ktoś napisał ,że korzenie popalił to musiał się bardziej postarać ;:306. Jest już kilka opublikowanych artykułów o właściwościach i składzie pokrzywówki. Również tutaj na FO działkowcy praktykują i opisują swoje pozytywne doświadczenia . Osobiście też stosuję i uważam ,że warto .Oczywiście nie samą pokrzywówką żyje pomidor :) .
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Telimenko, chyba wiesz że jestem dociekliwy, i zanim coś napiszę to sprawdzę . :D
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=18&t=5464
Temat jest wałkowany już z 10 lat i dopiero ja zrobiłem takie doswiadczenie. Poza tym ten wątek , to świetna lektura na poprawę humoru. ;:108 . Oczywiście dla tych, którzy nie wierzą w magię, krasnoludki itp.
W innych sieciowych źródlach i w poradnikach "papierowych" też są proporcje 2x 1:10 czyli 1%. Nawet spotkałem proporcje rozcieńczania 1:15-20. Jak się pewnie zorientowałaś, daję stężenie o 10% mocniejsze, bo 1cz pokrzywy + 9 cz wody. :wink:
http://niepodlewam.pl/pokrzywa-przepis- ... nawozenia/
http://www.wymarzonyogrod.pl/pielegnacj ... _1929.html

PS.
Anula masz taką samą magiczną siłę?

Obrazek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5828
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

:wit Jeśli chodzi o pokrzywówkę, to argumentem przeciwko używania jej, były w wiadrze obrzydliwe białe ,pływające robale.
Jak je zobaczyłam ,po otwarciu beczki,odechciało mi się pokrzywówki. STOP
Jak sobie pomyślałam ,ze lejąc ją pod pomidory i inne warzywa, będę je jeść ,masakra ;:oj
To nie dla mnie :?
W tym roku zbadałam glebę i okazało się ,że mam wszytko przekroczone parokrotnie(potas, fosfor ,wapń itp), oprócz azotu. Byłam zdziwiona ,bo zawsze na jesien dałam przerobiony obornik gołębi.
W zaleczeniach dostałam ,żeby rozsypać siarczan amonu, lub saletrę amonową (mam też zasadową glebę).
Uważam ,że stosowanie mineralnych nawozów ,wiedząc ,czego brakuje naszej glebie ,jest zdrowsze, niż lanie w ziemię tego syfu ;:131
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7323
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Pelasiu... te robale to larwy much. Np ja jak nakrywam siatką cieniówką nic nie włazi,
po za tym ja zużywam na bieżąco, nie czekam aż zrobi się mega " gnojówka", tylko używam raczej maceratu.
W tym sezonie poszło już ze 4- 5 beczek 50 litrowych, ale ja używam również do oprysków
i do wszystkiego nie tylko do pomidorów, drzewka, nie drzewka, kwiatki nie kwiatki, itd.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8625
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

KaLo przepraszam .Dopiero teraz widzę, że są różne .W domu mam MG do ogórków i tu jest 1 g na 1l wody oraz w typie
MG Planton P do pomidorów i też 1g na 1 l i tak samo wszystkie pozostałe do borówki ,truskawek .Byłam przekonana , że
wszystkie są takie same ,a tu taka różnica . ;:oj
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Larwy much , mówicie . A na czym muchy skladaja chętniej składają jaja? Na swieżynce czy na zgniłkach? Najwyższy czas odczarować wszystkie "gnojówki" roślinne i powiedzieć prawdę. To nie fermentacja tylko rozkład gnilny i powinny się nazywać "zgniłówki" ot co .
Gnicie

Gnicie - rozkład organicznych substancji na substancje prostsze pod wpływem bakterii beztlenowych. W procesie gnilnym powstają m.in. woda, dwutlenek węgla, amoniak, siarkowodór i inne związki organiczne. Towarzyszy mu zwykle przykry zapach. Gnicie, poprzez rozkład martwych organizmów, przyczynia się do krążenia pierwiastków w przyrodzie.
http://www.biolog.pl/encyclopedia-256.html
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5083
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

I dlatego należy co jakiś czas mieszać pokrzywówkę, żeby dotlenić i będą bakterie tlenowe.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4266
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Małe sprostowanie, pokrzywówka nie jest gnojówką :roll: tylko, jak to określają w rolnictwie ekologicznym, to przefermentowany roztwór z pokrzywy ;:108
Pokrzywówkę do pomidorów polecała stosować również Kozula, wystarczy użyć wyszukiwarki, można w starych wątkach znaleźć mnóstwo przykładów i cennych rad ;:108
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Wtrącę się i ja.
Przy robieniu tzw.gnojówki z pokrzywy należ zachować pewne warunki.Otóż zbiornik z pokrzywą i wodą musi stać w zacienionym miejscu lekko nakryty.Podczas fermentacji należy zamieszać kilka razy dziennie.Jak ktoś delikatny zatyka nos.Te "białe robale" giną przy zetknięciu się z glebą.
Jeżeli ktoś nie chce to nie musi tego ani robić,ani używać.
Znam takich co nie tylko podlewają tym roztworem pomidory,ale także je opryskują.
Awatar użytkownika
amma
100p
100p
Posty: 104
Od: 31 maja 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Kozula proponowała podlewanie pokrzywówką przy uprawie eko i tylko w fazie początkowej uprawy.Podawała rozwiązania wszelkich niedomagań pomidorów nawozami a pokrzywówka tylko dla tych co uprawiają "bez chemii".Dla starszych pomidorów nie polecała podlewania pokrzywówką .
pozdrawiam forum
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Może ktoś podpowie. Wyjeżdżam na parę dni i chcę zostawić moje pomidory najedzone, dla spokojności sumienia:).
Chcę zrobić oprysk octanem wapnia i czy mogę do tego w jednym oprysku dodać siarczan potasu? Chodzi mi po głowie jeszcze dodać ciut dolimitu (magnez). Da to coś pomidorom czy w takiej wybuchowej mieszance raczej zaszkodzi?

Potas i wapń na pewno im nie zaszkodzą bo widzę pojedyncze zielone piętki a na jednym krzaku SZW.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”