Uprawa melonów cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uprawa melonów

Post »

Verbali, wysłałem Ci na PW odpowiedź na Twoje pytanie. Bardzo miło będzie się oglądało zdjęcia naszych melonów i je sobie porównywać.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Verbali
200p
200p
Posty: 249
Od: 26 sty 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (Mrozów)

Re: Uprawa melonów

Post »

Tomek, mi też się będzie bardzo fajnie i ciekawie, robić porównywanie itp;) ja mam ciut cieplejsze miejsce;)
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uprawa melonów

Post »

Ja i tak w szklarni będę je miał ale jak masz cieplejsze miejsce to jeszcze lepiej.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Verbali
200p
200p
Posty: 249
Od: 26 sty 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (Mrozów)

Re: Uprawa melonów

Post »

Ja szklarnie posiadałem (znaczy posiadał mój tato) ale z biegiem lat bez remontów, poprawek,podczas silnych lipcowych wiatrów się rozpadła;). A własnie sadzisz nasiona do ziemi? czy moczysz je aż puszczą kiełka?
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2040
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Uprawa melonów

Post »

Lepiej najpierw skiełkuj.
Pozdrawiam, Jacek
Verbali
200p
200p
Posty: 249
Od: 26 sty 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (Mrozów)

Re: Uprawa melonów

Post »

ja akurat nigdy nie kiełkowałem, zawsze sadziłem prosto do ziemi;)
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uprawa melonów

Post »

Niech nasionka jeden,dwa dni się pomoczą w wodzie i wtedy posiej.
Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
Verbali
200p
200p
Posty: 249
Od: 26 sty 2013, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław (Mrozów)

Re: Uprawa melonów

Post »

wypróbuję na kilku tych co wsadze za dwa dni;)
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Uprawa melonów

Post »

Ja chciałam bardzo podziękować Frantowi, wszystkie nasiona Twojego melona wzeszły, nic nie moczyłam, wsadziłam od razu pojedynczo do doniczek do ziemi. Piękne zdrowe sadzoneczki ;:333
Ale taką reklamę tym melonom zrobiłam, że ocaliłam przed chętnymi tylko dwie sadzonki :D
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1341
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Uprawa melonów

Post »

Jeśli dobrze pójdzie, to będę miał 4 sadzonki Emira (i 3 arbuza Sugar Baby)... Gdzie ja to wszystko upchnę...?
Awatar użytkownika
DoktorPio
100p
100p
Posty: 121
Od: 6 lut 2013, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Uprawa melonów

Post »

Chciałem wypróbować siłę kiełkowania nasion i wsiałem na próbę nasionka melona Melba i Seledyn oraz ogórków szklarniowego Skierniewickiego, Śremskiego, Izyda. Roślinki wykiełkowały bez problemu i jako że mamy mało słońca niestety ale roślinki wybujały i są trochę wyrośniete :?
Mam zamiar posadzenie tych roślin pod folią i tak się zastanawiam czy w połowie kwietnia siać jeszcze raz te roślinki czy możne te roślinki które prezentuję da się jakoś uratować - przetrzymać i będą pełnowartościowymi sadzonkami, czy wywalić je na kompost ;:218

Melony

Obrazek


Ogórki

Obrazek
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Uprawa melonów

Post »

A ja chciałam zapytać czy powinnam przesadzić sadzonkę malona do większego pojemnika?
Rośnie teraz w kubku 200 ml, pokazuje się drugi liść właściwy. Ew do jak dużego pojemnika? i czy pod same liścienie czy tak jak rośnie?
I czy ktoś praktykował cięcie pędu melona po trzecim liściu przed wysadzeniem na miejsce stałe?
Mój przeznaczony do gruntu
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Uprawa melonów

Post »

Ja to planuję w tym roku rozsadę arbuzów i melonów w litrowych wiaderkach (w hurtowni opakowań u mnie były po 1.20). Myślę, ze jeśli już sadzonki mają trafić do ziemi większe niż przeciętne, to lepiej żeby trafiły do gruntu również z większą bryłą ziemi. Trzeba to tylko tak przewidzieć żeby bryła korzeniowa była na tyle duza, aby nie rozpadała się przy sadzeniu. Dlatego jakoś boję się uzyć większych wiaderek, na przykład takich od śledzi.

Pikuje się pod liść, ale pewnie lepiej zostawić nieco przestrzeni pomiędzy liściem a ziemią.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”