Uprawa melonów cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Też w tym roku sieję melony i kiwano ale w gruncie zobaczymy co będzie
artet
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 5 sie 2007, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno/Warszawa

Post »

A moje melony zjadła szara pleśń :( :evil: , zostały mi tylko 2 małe owoce i nie dojrzałe. Jednego zjadłem i smakował trochę jak ogórek.

Za rok posieję znowu tylko teraz uszczyknę stożek wzrostu za 3 liściem, bez tego większość miała tylko kwiaty męskie i rośliny bardzo się rozrosły.

Przy ogórku szklarniowym też jest zalecane uszczykiwanie za 3 liściem

edit

oto moje melony
jeden to ten troche nadjedzony
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Alan1980
50p
50p
Posty: 91
Od: 20 lip 2006, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post »

ja też sadziłem w tym roku melony. Z ich wzrostem i owocowaniem nie było problemu, lecz z dojrzewaniem troszkę jest pod górkę. To chyba przez ta pogodę i częstych opadów. Kilka już zostało zjedzonych jeden trafi sie lepszy a jeden smakuje jak ogórek ;-). Z kiwano mam to samo
Awatar użytkownika
x_m-k
100p
100p
Posty: 150
Od: 15 mar 2007, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A macie jakiś sposób na określenie kiedy melon jest dojrzały?
Bo porosły już chyba wystarczająco duże-ale pewności co do dojrzałości nie mam.
kosmidis1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 7 sie 2007, o 12:04
Lokalizacja: Przemyśl

Post »

pooglądaj Pascala,albo wejdz na jego stronę,tam jest napisane.On nim chyba potrząsa,albo coś w tym stylu.Lubię gotować i czasem go oglądam.
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Też w tym roku mam zamiar wychodować dorodne owoce melona :D. Melonki już wysiałem, są odmiany Malaga F1, jak na razie wykiełkowały 2. Postaram się przedstawiać kolejne etapy howoli moich dyniowatych :D.

A oto jeden z nich :wink:.

Obrazek
Awatar użytkownika
mag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4381
Od: 20 mar 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Post »

Wysiewam melony co roku. Najpierw robię rozsadę w domu, a później do gruntu. Wszystko zależy od lata, był rok, chyba 2005, kiedy mialam melony typu galia, (ale to była jakaś nasza odmiana) wielkości arbuzów - mimo, że uwielbiamy te owoce nie byliśmy w stanie ich zjeść - dojrzaly wszystkie w tym samym czasie! W ubiegłym roku dochowałam się 2 malutkich, ale smak i aromat był wspaniały. Nigdy ich specjalnie nie podlewałam, a glebę mam suchą, piaszczystą. Podlewam rośliny ozdobne i na warzywka już czasu nie starcza. Zachęcam wszystkich do uprawy melona, bo jak będzie ciepłe lato, to plony będą na prawdę dobre!
Pozdrawiam cieplutko. Magda
Spis treści.Wizytówka.
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Na dzień dzisiejszy mam już 3 kiwano i 4 melony :D. Tylko nie wiem czemu arbuzy coś nie wychodzą z ziemi, a są w takich samych warunkach jak reszta. Byleby lato było ciepłe :wink:.
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

W ostatnim czasie zaczęły schnąć końcówki liśći moich dyniowatych. Wiecie co może być tego przyczyną? Po za tym rosną ładnie, więc tym bardziej jest to dziwne. Może to być spowodowane suchym powietrzem, a może od zraszania :?: Podlewam gdy wierzchnia warstwa jest sucha. Z regóły co 2 dni. Czekam na wasze sugestie.
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja też w tym roku robię eksperyment. Posiałam melony i arbuza. Parę siewek mi zmarniało. Tak samo jak u ciebie. Zauważyłam, że nie lubią zbyt mokrej ziemi. Może to przez przelanie, a może przez te pochmurne dni i brak słońca. Nie wiem kiedy będzie je można wkopać do gruntu (bo folii nie mam).
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

W takim razie zaryzykuję i zmniejszę podlewanie. Myślę, że tak o jeden dzień później niż zwykle to robiłem :P.
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Filipie ja nie liczę dni , w których mam podlewać tylko sprawdzam palcami czy ziemia jest wilgotna. Czasami może być większa wilgotność powietrza i mimo, że nadszedł dzień podlewania lepiej sobie odpuścić. To nie matematyka ;:112.
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Wiem, wiem podlewam kiedy ziemia jest sucha. Te dni podałem tylko dlatego iż inaczej nie mógłbym opisać jak ten proces przebiega :lol:. po prostu odczekam jeszcze troche dłużej, chociaż i tak myślę, że nie przelewam melonów. Jednak mogę zaryzykoać, może wyjdzie im to na dobre.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”