Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.7

Post »

Np Kamo-Kamo.
Jak są zielone można łatwo obrać a po przebarwieniu twarde jak kamień.
Pozdrawiam Wojtek
Bea_ta
50p
50p
Posty: 98
Od: 7 wrz 2012, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik (śląskie)

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.7

Post »

Zdjęcia zrobiłam wczoraj, ale jeszcze nie wgrałam na komputer. Na moje oko powinna to być odmiana dyni Autumn Wings. Pestek jeszcze nie wydobyłam, wiem że się różnią. Ale zaskoczyła mnie ta twarda skóra pod "naskórkiem", który szczególnie w miejscach zaatakowanych grzybem łatwo się złuszcza.

EDIT: myślicie, że można taką zdrewniałą dynie potraktować podobnie jak tykwy? To znaczy wydrążyć i przerobić na coś? :roll:
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.7

Post »

Tu masz propozycje dla dyń: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0&start=42

Obrazek
Aby coś z nimi zrobiś trzeba najpierw wysuszyć powieszone w siatce w przewiewnym miejscu będą po wysuszeniu wyglądać tak . Takie suche piłka do żelaza przeciąć , a co z nimi zrobić to znajdziesz pod tym linkiem który Ci podałam.
Obrazek
Bea_ta
50p
50p
Posty: 98
Od: 7 wrz 2012, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik (śląskie)

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.7

Post »

emalia112 pisze:Tu masz propozycje dla dyń: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0&start=42

Obrazek
Aby coś z nimi zrobiś trzeba najpierw wysuszyć powieszone w siatce w przewiewnym miejscu będą po wysuszeniu wyglądać tak . Takie suche piłka do żelaza przeciąć , a co z nimi zrobić to znajdziesz pod tym linkiem który Ci podałam.
Obrazek
Ależ mi wątek podałaś! ;:oj Toż ja nie dam rady wszędzie zajrzeć, wszystkiego zrobić, wszystkiego przeczytać ;:14
Ale dobrze wiedzieć, że dynie też nadają się do "wycinania". Ta moja "sucha" wygląda tak, jak na Twoim zdjęciu w środku żółto-zielona. To teraz jeszcze muszę opukać pozostałe i sprawdzić jak im idzie suszenie 8-)
Dzięki wszystkim :)
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.7

Post »

Ja tu chyba nie mam Autumn Wings, ale są z serii Indiana.
Zresztą mnie się już porobiły kundelki. Co nie przeszkadza by były ładne.
Awatar użytkownika
aturi
200p
200p
Posty: 469
Od: 8 maja 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.7

Post »

Macie może pomysł jak może nazywać się ta dynia?
Obrazek
Pozdrawiam Marcin :)
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.7

Post »

Prawdopodobnie Lakota.
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
borowa
200p
200p
Posty: 339
Od: 3 lis 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.7

Post »

smaczna jest Lakota? robię rozeznanie na przyszły sezon i taka informacja bardzo by mi się przydała. czy ktoś ją z was uprawiał?
Pozdrawiam!
Jagoda
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.7

Post »

Mnie Lakota smakuje, jest większa i mniej kasztanowa niż Hokkaido, ale bardzo dobrze się przechowuje. Sieję ją co roku, polecam :D
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.7

Post »

Kupiłam tę "żabią dynię" w B.
Upieczona bardzo nam smakowała.Nasionka już się suszą.Podrzucę na akcję Wojtkowi o ile nie będzie miał nic przeciwko temu.Tylko nie wiem czy sprawdzać teraz kiełkowanie.Wyglądają na pełne w środku.Pestki nie grzeszą wielkością.

Pozdrawiam Maria.
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.7

Post »

Nie będzie miał nic przeciwko temu. :D
Pozdrawiam Wojtek
danaa
200p
200p
Posty: 485
Od: 13 sty 2012, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.7

Post »

Przejrzałam kilka ostatnich stron i chyba nie znalazłam innej nazwy na "biedronkową" dynię niż żabia.
Tyle tu o niej pisano, że od kilkunastu dni zaczęłam i ja jej poszukiwać :wink: po okolicznych sklepach. No i właśnie dzisiaj spotkało mnie to szczęście (1,99 za kg)!! A ponieważ jestem z tych bardziej dociekliwych zapytałam panią z obsługi czy przypadkiem nie zna jej nazwy. A ona podniosła (!) sporych rozmiarów karton w którym się znajdowały i przeczytała: Muscat!! Sprawdziłam, mówiła prawdę :D .
Szukałam w internecie i okazało się, że istnieje też mała odmiana tego gatunku (a może odwrotnie, mały gatunek tej odmiany :D ).
Tak się złożyło, że kolejnym sklepem, który dzisiaj zaliczyłam było TESCO. I cóż tam zobaczyłam??? Identyczną dyńkę tyle, że z doczepioną karteczką na której napisano Dynia Słodka !!! Ale cena już.... 3,99 zł zł tym razem za sztukę. Sztuka ważyła 0,9 kg. Zważyłam :D Tyle samo co moja Biedronkowa!
Taka mała karteczka a jaka cenowa różnica ;:306 . Fakt, były na niej dwa krótkie przepisy na naleśniki i ciasteczka dyniowe.
Pozdrawiam - Danuta

Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam :-)!
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia - wszystko o odmianach i uprawie cz.7

Post »

aria pisze:Elu, zrób zdjęcie naszej żabki :) z nazwą albo chociaż zapisz, taka pyszna dynia zasługuje na ładne imię :D Oglądałam zdjęcia w różnych katalogach i podobnych odmian jest kilka, na zbiorczym opakowaniu był napis odmiana Muskat, producent z Wawrzeńczyc.
Pisałam o tym już 29 października :D A od str 30, kilkanaście możliwości nazw tej odmiany :D
A producent dyń z Wawrzeńczyc stwierdził, że to odmiana Muskat Brazylijski, więc zapewne pod tą nazwą kupił nasiona.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”