Bób cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dozer
100p
100p
Posty: 103
Od: 23 lut 2014, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bób cz.3

Post »

Dzisiaj wysiałem/posadziłem (nie wiem, która forma jest poprawna) bób na agrotkaninie. 100g Windsor Biały i 60g Bartom. 3 rzędy po 8 metrów, nasiono co 25cm i 40cm między rzędami. Wiem, że Windsor Biały można gęściej, ale tak mam dziury porobione. Nie mam żadnego doświadczenia w bobie, bo w zeszłym roku większość z rozsady mi padło (brak hartownia). Możecie mi tak orientacyjnie napisać, ile może być plonu z takiej ilości? Chodzi mi o przedziały 1kg, 5kg? Mam możliwość papryki w inne miejsce przenieść i jeszcze bobu dosadzić i dlatego pytam, bo jakby mało było, to jeszcze mogę nadrobić coś :)
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Bób cz.3

Post »

Mój bób poszedł dziś do tunelu bo tak wybujał, że hoho :wink: czy Wy ogławiacie bób?
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 966
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bób cz.3

Post »

Mój bób czeka na wysadzenie do gruntu, bo dzisiaj nie zdążyłam.
Trochę go wyciągnęło, ale to nic nie szkodzi. W ziemi szybko okrzepnie.
A papu będzie szybciutko! ;:215
__________________
Pozdrawiam, Teresa.
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Bób cz.3

Post »

Dziś dosiewam kolejną partię :D odmiana Topbob.
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Bób cz.3

Post »

Ja się teraz zastanawiam czy wstawiać bób w doniczkach do tunelu skoro tam 35st.C, przy takiej temperaturze to on będzie rósł w oczach. Dzisiaj sieje Bartka z Polanu,. ale już bez namaczania nasion.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Majka86
200p
200p
Posty: 244
Od: 14 lut 2017, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Bób cz.3

Post »

Marconi_exe pisze:Ja się teraz zastanawiam czy wstawiać bób w doniczkach do tunelu skoro tam 35st.C, przy takiej temperaturze to on będzie rósł w oczach.
No u mnie tyle to nie ma póki co :wink:
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6618
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Bób cz.3

Post »

Obrazek

W tym roku odpuściłem sobie uprawę bobu w tunelu. Najbardziej wybiegnięte sadzonki posadziłem w głębokie doniczki(stoją w tunelu) a w połowie miesiąca posadzę je na grządce na zewnątrz. Kolejna partia kiełkujących nasion bobu Figaro trafiła do pierścieni. Jutro zasilę roślinki Bio Algeen S 90.
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Bób cz.3

Post »

Kupiłam dziś na rynku nasiona bobu bachuz. Siał/sieje ktoś? Podobno wczesny.
s0nata
50p
50p
Posty: 93
Od: 14 cze 2013, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Bób cz.3

Post »

I ja go kupiłam, dzisiaj wysiałam w pojemniczkach. Pierwszy raz , zresztą to mój pierwszy rok na działce w ogóle :-) Zobaczymy, co urośnie.
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 966
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bób cz.3

Post »

Też dzisiaj taki kupiłam na targu. 30 dkg. Policzyłam nasiona - 180.
Namoczyłam 90, bo tamtego wcześniej wysianego z torebki jest bardzo mało.
A resztę zostawię na następny sezon, na wysiew w lutym, kiedy w sklepach jeszcze
nasion nie ma.
s0nata
50p
50p
Posty: 93
Od: 14 cze 2013, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Bób cz.3

Post »

Mój był firmy Roltico, 25 nasion w 40 g za 2.60 zł. Genialna jestem, kupiłam tylko 1 op...
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Bób cz.3

Post »

Już mi napęczniał, idę siać pod agro. Jak będzie dobry to zostaje u mnie.
Irek_2
200p
200p
Posty: 231
Od: 14 mar 2016, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bób cz.3

Post »

s0nata pisze:I ja go kupiłam, dzisiaj wysiałam w pojemniczkach. Pierwszy raz , zresztą to mój pierwszy rok na działce w ogóle :-) Zobaczymy, co urośnie.
Jeśli chodzi o pojemniczki to bób, a jeśli chodzi o działkę to najszybciej rosną chwasty :wink:
s0nata pisze:Mój był firmy Roltico, 25 nasion w 40 g za 2.60 zł. Genialna jestem, kupiłam tylko 1 op...
Ja w pierwszym roku moich doświadczeń z bobem dokupywałem trzy razy, w drugim roku (2016) dokupiłem tylko raz. W tym roku kupiłem kilogram, to może już wystarczy. Przy sianiu/sadzeniu trzeba przewidzieć, że część nie skiełkuje. W ubiegłych latach siałem w rzędzie trochę gęściej, żeby mieć sadzonki do przesadzenia na miejsca, gdzie nie wzeszło. W sumie to za dużo wyszło, bo bób dobrze kiełkował (siałem bezpośrednio w grunt). W tym roku chyba wysieję tak, że gęściej będę siał w odcinkach. Np. rząd normalnie, następnie pół rzędu gęściej, znowu rząd normalnie. Będę miał roślinki na ewentualne pikowanie w puste miejsca.
Pozdrawiam Irek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”