BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13625
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja

Post »

Długo zastanawiałem się nad założeniem własnego wątku, jednak w końcu się przełamałem i założyłem. :wink:

W moim wątku, jak sam tytuł wskazuje, będę opisywać moje plany warzywnicze, to co akurat się u mnie dzieje i żale ze względu na brak czasu i wynikające z tego powodu skutki w uprawach.

Jak wiadomo celem moim numer jeden jest wyhodowanie jak największej dyni, jednak zajmuje się po za tym również uprawą zwykłych warzyw, zresztą kto mnie zna, ten wie. :D

W tym roku poszerzyłem swoją gigantyczną pasje, o kolejne gigantyczne warzywa. Oczywiście ze swoich poczynań, postaram się zdawać relacje w miarę na bieżąco. :)

To tak na wprowadzenie. :wit
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja

Post »

Cześć Błażeju! Chętnie pooglądam te inne olbrzymie warzywa. Może zaciekawisz mnie nimi tak jak dyniami olbrzymami.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Neko
---
Posty: 482
Od: 23 wrz 2013, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja

Post »

Błażej, świetny pomysł z własnym wątkiem ;:138.
Teraz wszystko będzie w jednym miejscu ;:215.
Awatar użytkownika
yanka
100p
100p
Posty: 155
Od: 31 mar 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja

Post »

Witam Błażeju! Chętnie pooglądam z zachwytem poczynania z ''Olbrzymami ''. :wit
Izabela
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13625
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja

Post »

Tak sobie właśnie pomyślałem, że czas zebrać wszystko w całość i zdawać relacje na spokojnie. :)

Witam serdecznie wazystkich, którzy mnie odwiedzili. :wit

Pierwszym moim problemem a właściwie założeniem na ten sezon, było zbudowanie growboxa. :) Brak mniejsca na jego postawienie gdziekolwiek, zmusił mnie do postawienia go u mnie w pokoju(dziś już wiem, że to świetna sprawa).

Na początku zbudowałem boxa dwupiętrowego, jednak sam jego rozmiar zmusił mnie do wyrzucenia biurka z pokoju, a że wtedy zrobiła się pewna luka, to wpadłem na pomysł zbudowy drugiego boxa. Obecny growbox ma wymiary 140x55x90wys. Pełni on nie tylko swoją funkcje, a robi on również za biurko, gdzie zawsze miałem pełno.wszystkiego. :D

Tak to wygląda:
ObrazekObrazek
ann33
200p
200p
Posty: 259
Od: 30 mar 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica państwa

Re: Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja

Post »

Cześć Błażej! Czekam na relacje z postępów w ogrodzie 2015. U Ciebie w pokoju jest dokładnie tak samo jak u mojego syna przed laty. Pytałam kiedy ogarnie to wszystko twierdził, że jest to jego 'nieład artystyczny' i on się w nim odnajduje. :wink:
W tym boksie dogrzewasz roślinki czy nie? Jakiej żarówki używasz na doświetlenie i czy już Twoja dynia jest w ziemi? Mam dwa nasionka od Ciebie, jedno dałam sąsiadce a drugie będę ja doglądać.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja

Post »

Błażej, gdzieś czytałam o Twoich planach na stworzenie growboxa.
Mam zdemontowane szafki kuchenne albo do wyrzucenia albo do wywiezienia na działkę, myślę o pseudo-growboxie, podpowiesz coś ?
Tylko bez żadnych trudnych określeń o lumenach falach i innych takich. :wink:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13625
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja

Post »

Witajcie. :wit To było zdjęcie zaraz po zmontowaniu. Teraz oczywiście siedzą w nim warzywka. :) Ja używam świetlówki liniowej 120cm 865k. Wcześniej miałem 2x60cm ale one za mało ciepła dawały. 8-)

Na dynie jeszcze za wcześnie, choć nie byłbym sobą gdybym nie miał jednej sadzonki. :D Wysiewamy około połowy kwietnia, by już gotowe sadzonki, po zimnych ogrodnikach dać do gruntu. :)

Co do zmontowania growboxa z szafki, to Ja po prostu pomalował bym ścianki białą matową farbą do ścian, a później zamontował po prostu jakieś oświetlenie: żarówke/świetlówke co tam się ma, z 6500k. :)

A jakie wtmiary ma ta szafka, bo kuchenne z reguły są wysokie ale płytkie. ;:131
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13625
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja

Post »

Na chwile obecną mój growbox, a w zasadzie warzywka i ziółka w nim, prezentują się tak
Obrazek

W growboxie mam głównie ostre papryki, jednak jest też kilkanaście pomidorków z przeznaczeniem do donic, oberzyny Golden eggs, Bazylie, por, cebula, zioła, poziomki, mimozy i dynia. :) Zapewne na szybko jeszcze o czymś zapomniałem. :wink:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13625
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja

Post »

Starałem się ułożyć znaczniki w taki sposób by można było sprawdzić jakie odmiany papryki u mnie rosną, jednak wyszło.jak zwykle. :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Sybil
200p
200p
Posty: 226
Od: 9 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna, Roztocze Gorajskie

Re: Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja

Post »

Śliczne papryczki i całkiem ciekawy pomysł na growboxobiurko - dodatkowo w nogi ci ciepło, jak przy nim siedzisz :)
Słuszna decyzja o własnym wątku, na gigantach udowodniłeś sobie i innym, że potrafisz systematycznie robić wpisy, masz ciekawe pomysły, lubisz się nimi dzielić, rady innych też potrafisz przyjąć -"nie pozjadałeś wszystkich rozumów", ciekawie piszesz, dużo osób do ciebie zaglądało w wątku o gigantach- wręcz szkoda by było, jakbyś nie miał własnego wątku!
Na pewno nie zabraknie chętnych do czytania i pisania tutaj ;:333
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13625
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja

Post »

Dziękuje za komplementy, jednak nie przesadzajmy z nimi. :oops: Postaram się w miare na bieżąco opisywać, co tam u mnie w temacie warzyw się dzieje. :wit
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13625
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja

Post »

Powoli zacznę prezentować swoje plany warzywne na ten rok, tymczasem pokaże efekt kontaktu z hodowcą gigantów z Włoch.
Obrazek

Przysłał mi nieodpłatnie nasionka swoich dyń gigantów, oraz gigantycznych pomidorów. :D
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”