Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne cz.2

Post »

Wszystko zależy od odmiany, im wyższa, tym późniejsza i trzeba siać wcześniej. Poczytaj w wątku.
Ja mam niziutką i chyba poczekam na samosiejki, bo one szybko rosną i owocują.
Papi
100p
100p
Posty: 131
Od: 17 mar 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne cz.2

Post »

Po przeczytaniu całego wątku zdecydowałam się na niskiego rodzynka, wysiewam 15 lutego. Jeszcze tylko się zastanawiam czy będą w donicach czy w gruncie pod płotem. Będę śledzić Wasze uprawy.
Papi
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne cz.2

Post »

W gruncie pod płotem, w donicach nie polecam. Na kolejny rok będzie pełno samosiewek.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hagaart
200p
200p
Posty: 281
Od: 1 cze 2011, o 10:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk.

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne cz.2

Post »

Z moich obserwacji miechunka potrzebuje dużo światła i wody.
Kluska11
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 18 kwie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne cz.2

Post »

W zeszłym roku po raz pierwszy uprawiałam rodzynka brazylijskiego z nasion Vilmorinu. Okazał się być ogromnym krzakiem z bardzo dużą ilością owoców, z których wiele nie zdążyło, niestety, dojrzeć przed zimą. Smak dojrzałych owoców mi odpowiadał (aczkolwiek nie zachwycił mojego M.).
Z tego wątku dowiedziałam się o niskiej (i zarazem wcześniejszej) odmianie, którą podobno oferuje Legutko. Zamówiłam więc nowe nasiona rodzynka i wypróbuję je w tym sezonie. Zobaczymy, co z nich wyrośnie ;:224


pozdrawiam, Kluska
Awatar użytkownika
smirka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 6 lut 2009, o 12:44
Lokalizacja: Białogard

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne cz.2

Post »

Ja mam rodzynka niskiego,z naszej aukcji wymiany nasion,jest naprade niska,pozostawione na ziemi na drugi rok same wyrastają ,ale ja i tak wysiewam w domu w tym samym terminie co pomidory,kupowałam też nasionka w sklepie ale okazywały sie wysokie,dlatego pilnuję aby nie stracić tych z aukcji,są pyszne i jest ich mnóstwo .
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne cz.2

Post »

Czytam i czytam i coraz bardziej zła jestem na producentów nasion, że z opakowań guzik wynika.
Sama mam nasiona rodzynka od W.Leg... Ale nie wiem już czy siać czy nie, skoro w sumie to ma nie być to co powinno.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne cz.2

Post »

Ja mam sporo nasion rodzynka niskiego. Wysyłałem też nasiona na jakąs AWN(nie pamiętam już czy na tą też) ale mam sporo nasion. Akurat wracam na weekend do domu, to jak coś, to Pw. :wit
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne cz.2

Post »

Błażeju :tan
Będę wdzięczna i zobowiązana. Jak tylko ogarnę jak wysłać PW to się niezwłocznie odezwę ;:180
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne cz.2

Post »

W ubiegłym roku w maju posiałam w dużych donicach przy pomidorach pyszną "sklepową" miechunkę i zapomniałam o tym. Wyrosła dopiero we wrześniu. Jedna donica została na balkonie, drugą wstawiłam do mieszkania. Ta na balkonie rosła powoli i nie wykazywała oznak zmarznięcia nawet przy ok. minus 2 st., przy większych mrozach jednak padła, ale nadal ją trzymam na balkonie - a nuż odbije od korzenia. Ta w mieszkaniu wyrosła do prawie metra, miała wielkie liście i próbowała kwitnąć, ale kwiaty zanim się porządnie rozwinęły opadały. Gdy już była na tyle wysoka, że nawet podwiązywanie niewiele dało przycięłam ją (gdzieś w grudniu), po przycięciu się trochę rozkrzewiła ale liście już nie są tak imponujące, rośnie sobie na parapecie i wygląda na to, że najgorsze już ma za sobą, niebawem zacznę ją nawozić może też przesadzę i przytnę. Mam nadzieję, że odwdzięczy się za troskę i wyda owoce.
Dorota
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne cz.2

Post »

Trzeba było paluchem w kwiatku pogmerać, to może by zawiązała owoce. Byś wiedziała jaki smak.

Tak czy owak jestem pełen podziwu z przezimowania jej. ;:215
Bixxx
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1073
Od: 8 gru 2011, o 07:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne cz.2

Post »

Niestety, ta wysoka odmiana (a raczej wysoki gatunek) mimo przechowywania w domu nie zdążał z odpowienim dojrzewaniem owoców...

Ostrzeżenie: to co można kupić w handlu (nasiona i owoce) to niestety wszystko wysokie, obojętnie co wpisze producent jako nazwę (a wynalazki są różne, ostatnio chyba "jagoda inkaska").

Trzeba szukać niskiej odmiany (gatunku) o nazwie Aunt Molly - rośliny niskie, płożące się, o szybko dojrzewających i słodkich owocach - niestety obecnie dostępny wyłącznie od kogoś, kto go już uprawia i może się podzielić nasionami.
Zielonym do góry!!!
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Rodzynek brazylijski, miechunka pomidorowa i inne cz.2

Post »

Nasion niskiego mam sporo. :D Zastanawiałem się nad tym wysokim ale jak ma nie być dobry na surowo, to nie wiem czy chce go mieć. Mam nasiona fioletowej, to wysieje w tym sezonie je, a tego niskiego jak co roku będe miał, tylko dla uzyskania nowych nasion będe musiał jakieś krzaki odizolować. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”