Siew, rozsada,pikowanie cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Krzysztof81
100p
100p
Posty: 133
Od: 19 sty 2014, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świdwin

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

PaulaPola pisze:Między moim mieszkaniem a moja działką jest pewna szkółka, czy ogrodniczy na powietrzu. Jak się sezon zblirza to stoją przed brama takie zafoliowane kwadraty podłoża, wysokie nawet na ok 4 metry, zawsze się zastanawiałam skąd oni to biorą.
Takie opakowanie to big bag. Firmy w Polsce sprowadzają takie z zagranicy i handlują nimi. Można też kupić krajowe tak zapakowane. Pojemność jednego do kilku metrów sześciennych czyli kilka tysięcy litrów :wink: Duża oszczędność w stosunku do workowanych.
michal4823
100p
100p
Posty: 173
Od: 30 wrz 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

Jeśli to nie tajemnica, to jaka cena takiego, dużego opakowania?
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

Ktoś mi kiedyś powiedział ze oni sprzedają takie podłoże. 2 zł za 5 czy 10 litrów. Ale jakoś mi w to ciężko uwierzyć.
Awatar użytkownika
Krzysztof81
100p
100p
Posty: 133
Od: 19 sty 2014, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świdwin

Re: Czy wysiewacie już nasionka warzyw? Cz. 8

Post »

Torf odkwaszony luzem kosztuje ok 60zł za metr sześcienny. Do tego należy załatwić sobie transport. Jeśli chodzi o bigbag to bym musiał sprawdzić w dokumentach bo ok 5 lat temu kupowałem w takiej formie. Napiszę w dzień :wink:
Awatar użytkownika
Hagaart
200p
200p
Posty: 281
Od: 1 cze 2011, o 10:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk.

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Witam.U mnie też na podłożu do wysiewu firmy K pojawiła się pleśń:(Szkoda słów .
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Jest takie stare polskie przysłowie." Kto nie słucha matki, ojca- słucha psiej skóry".

Ryzyko pleśnienia podłoża występuje najczęściej przy tych podłożach, w których producent chce nam za wszelką cenę przychylić nieba i dodaje składniki zatrzymujące wodę. Pisałem tu nie jeden raz , że jeśli ktoś nie ma wprawy w podlewaniu rozsad niech nie kupuje podłoży z dodatkami poprawiającymi uwilgotnienie , jak np. mączki mineralne.
Awatar użytkownika
Hagaart
200p
200p
Posty: 281
Od: 1 cze 2011, o 10:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk.

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

forumowicz zgadza się ,tylko u mnie nie ma wyboru .Zakupiłam odkwaszony torf (we wszystkich sklepach ten sam rodzaj) to znalazłam w nim pełno odpadków foliowych więc z niego zrezygnowałam.Pozostało wiec kupić markietową ziemie lub wypasiona firmy K.Z biedronkową ziemią nigdy nie miałam pleśni ,ale roślinki w moim mniemaniu rosły zbyt wolno i nie byłam z nich zadowolona:(
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Pozwolę sobie zauważyć, że nie pierwszy rok sieję i jak do tej pory świetnie mi się sprawdzała ziemia do siewu firmy K jak i Substral, nie miałam żadnych problemów z pleśnią, problem wystąpił dopiero w tym roku. Nie sadzę więc by zbytnia rozrzutność producenta była tu powodem, z rozmysłem wybierałam właśnie te podłoża, by mieć kłopot z głowy z dbaniem o potrzeby roślin, nawoziłam dopiero w późniejszej fazie wzrostu.Obecnie roślinki rosną w torfie firmy Athena, do tego florowit, ale chyba za wcześnie by ocenić, jakościowo jest ok.
Rumianka
500p
500p
Posty: 510
Od: 31 paź 2011, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Mam nadzieję, że podłoże do wysiewu Sterlux będzie tak samo dobre , jak w zeszłym roku. Kupiłam dziś w Gdyni w Tesco 3 worki 10l po 3,99. Były też wielodoniczki i podstawki do nich po 1,99 , a w OBi wermikulit . Mam więc :D zestaw ogrodnika i mogę rozpoczynać siew.
Pozdrawiam , Bożenka.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Pierwszy 50 litrowy worek "Podłoża do wysiewu i pikowania" AURA na wykończeniu. Jestem z niego zadowolony chociaż, żeby go odpowiednio nawilżyć zużyłem w sumie 3l wody (zraszanie opryskiwaczem i dokładne mieszanie w kasterce murarskiej).
Zotti
100p
100p
Posty: 173
Od: 22 kwie 2012, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

W Tesco (gdyby ktoś chciał oczywiście :wink: ) sprzedawane jest podłoże uniwersalne Hollas 50 l. w cenie 9,99 zł/op. oraz w promocji to samo podłoże 5 l. w cenie 0,99 zł (zamiast 1,69 zł). Promocja na opakowania 5 l. trwa od 19.02 do 25.02.2015. Osobiście kupiłem kilka op. 5 l. (obecnie cenowo wychodzi jak 1/10 50 l.), data produkcji: 29.01.2015.

Obrazek
(fotka zapożyczona od stecu z op. 80 l.)
Pozdrawiam - Waldemar
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Ja do wysiewu używam substratu.Ewentualnie dodaję włókna kokosowego lub wermikulitu,który jest lepszy od perlitu bo trzyma wilgoć a poza tym można go kupić w różnych frakcjach,chociaż ja używam chyba najdrobniejszego.

Pracuję w jednej z firm produkujących podłoża,więc wiem co mam i jak to się robi...
Co do Kronena to od znajomego słyszałem,że do oczyszczalni ścieków jeżdżą po odpady i to mieszają z ziemią nie wiem ile w tym prawdy i czy tak można,fuj :(Jeszcze nic z Kronena nie używałem...
Ogólnie najlepiej jest robić własne mieszanki a co do ziemiórek to podłoża nie są sterylizowane więc prędzej czy później mogą się pojawić.
Ja takie kombinacje robię przy wysiewie egotyków żeby ziemiórki nie zjadły zarodków,no ale trzeba...
LEGENDS NEVER DIE
Awatar użytkownika
aniluapnie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 9 maja 2013, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Zotti pisze:W Tesco (gdyby ktoś chciał oczywiście :wink: ) sprzedawane jest podłoże uniwersalne Hollas 50 l. w cenie 9,99 zł/op. oraz w promocji to samo podłoże 5 l. w cenie 0,99 zł (zamiast 1,69 zł). Promocja na opakowania 5 l. trwa od 19.02 do 25.02.2015. Osobiście kupiłem kilka op. 5 l. (obecnie cenowo wychodzi jak 1/10 50 l.), data produkcji: 29.01.2015.

Obrazek
(fotka zapożyczona od stecu z op. 80 l.)
Skład ma chyba taki sam jak podłoże do wysiewów ze Sterluxa, producent Hollas więc to chyba to samo :wink: . Miałam w tamtym roku tą ziemię z Tesco i byłam z niej bardzo zadowolona. W tym roku też kupie, widziałam że u mnie też już jest.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”