Siew, rozsada,pikowanie cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Ja to bym Ci radziła użyć ten Substral do czegoś innego albo wyrzucić na kompost, wiele osób się na nim przejechało, do wysiewu i pikowania nie za bardzo się nadaje, sadzonki często padały.
Podłoże do siewu Verve używam drugi sezon, w tym już mnóstwo sadzonek warzyw i ziół przepikowałam, żadna mi nie padła.

Pozdrawiam Irena
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Irenko, nigdy aż tak nie przejmowałem się ilością nawozu w 1m3 podłoża. Owszem gra to rolę przy kiełkowaniu, bo zbyt duża ilość nawozów utrudnia przenikanie wody do wnętrza nasion. Mnie to nie dotyczy, bo sadzę nasiona wstępnie wykiełkowane na ręczniku zwilżonym woda przegotowaną. Podłoże do pikowania staram się kupować od sprawdzonego producenta i jest to Aura z Hollasa i ma właśnie 1 kg/m3. Mam jako taką pewność , że nie ma domieszek z miejskich kompostowni odpadów komunalnych. Jeżeli posadzisz w uboższe podłoże , to zaczniesz wcześniej fertygować i tyle. Później wstawię fotki.
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 472
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Rzepko, już odstawiłam Substral. Powędruje w dołki pod dalie albo pod nogi powojników.
Gdybym nie mogła kupić Sterluxa, to Vervę polecasz ?
Awatar użytkownika
Saute
200p
200p
Posty: 372
Od: 24 lut 2017, o 23:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Ja mam w tym roku sadzonki w ziemi Biovita " Ziemia do wysiewu z włóknem kokosowym" . Strukturę ma bardzo fajną i jak na razie wszystko kiełkuje i rośnie w niej bez problemów. Niestety nie ma na opakowaniu daty produkcji, jak również lakonicznie opisany skład : wysokiej jakości torf , włókno kokosowe, kreda , piasek gruboziarnisty, perlit i wieloskładnikowy nawóz - i tyle. Po otwarciu worka zajeżdżało pleśnią , ale pomimo obwitego nawilżania nie zauważyłem żeby gdziekolwiek się pojawiła.
Andrzej
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Saute, nie znam Biovity, ale podłoża bez określonej dawki nawozu nie używam do siewu i pikowania, po prostu boję się o sadzonki.

Janusz, w naszym rejonie nie widziałam Aury ani Sterluxa, jest za to Verve, do siewu i warzyw, oczywiście, jest też Verve w wersji bio :;230 .
Ten sam producent, podłoża o wiele droższe, więc prawdopodobnie chodzi o kaskę, w ubiegłych latach ziemię z Pasłęka kupowałam taniej.
Dzisiaj sprawdzę Verve do warzyw, w perspektywie mam obsadzenie kilkunastu 20 litowych wiader z pomidorami, jakaś super tania to ona nie jest, płaciłam 14,99 za 50l.

Pozdrawiam Irena
zielonyogrodnik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 6 kwie 2016, o 11:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Ja używam w tym roku tylko podłoża firmy Substral i jakoś nie miałem do tej pory żadnych problemów. W zeszłym roku siałem do ziemi Sterlux i również nie było żadnych komplikacji. Wydaje mi się, że to wszystko zależy od partii na jaką trafimy. Ziemia tego samego producenta ale z innej partii może się różnić jakością i to dość sporo. Podam przykład z nasionami, wiele osób na forum bardzo poleca odmianę papryki Rokita, a ja rok temu miałem paczkę nasion z Torseedu i na całe opakowanie wykiełkowały 4 rośliny. Inne odmiany od tego samego producenta kiełkowały prawidłowo i rosły normalnie.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

W moim mieście cenowo wygląda to tak -

Obrazek
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Verve to marka Castoramy. Jaki producent, może też Pasłęk?
Awatar użytkownika
dorota514
200p
200p
Posty: 484
Od: 23 lut 2014, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Hollas.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

I wszystko jasne ;:oj . Verve to kastoramowa Aura.

Pomidorki i fasolka ,wysiew kontrolny w połowie stycznia. Aura do pikowania warzyw, 1kg/m3.


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Janusz, Ty masz Aurę, ja mam Aurę, widzę, że nawet skład jest taki sam, różnią się tylko nazwą, ważne, że do pikowania się nadaje.
Pomidorki duuże i czy ja widzę strączek fasolki? :shock:
Nie będziesz musiał daleko chodzić, by sobie fasolki podjeść. :;230

Pozdrawiam Irena
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Zaznaczam że dopiero drugi sezon bawię się w warzywa :) ale zarówno w tamtym roku jak i teraz używam ziemi po 3, 50 (czy coś koło tego) z sieci L..l i jestem bardzo zadowolona. :wit
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Awatar użytkownika
chmielu11
200p
200p
Posty: 231
Od: 21 lip 2013, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie,okolice Bielska-Białej

Re: Podłoże do wysiewów i pikowania cz.2

Post »

Ja w tym roku pierwszy raz mam ziemię Aura specjalistyczne podłoże warzywne pomidor papryka
Obrazek cena 23 zł.80 litrów.
Pozdrawiam Krzysiek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”