Rola boru w uprawie pomidorów

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Rola boru w uprawie pomidorów

Post »

Dziękuję za odpowiedzi ;:215 Myślę, że teraz już sobie poradzę i moje pomidorki odzyskają "płodność" ;:oj
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Rola boru w uprawie pomidorów

Post »

Czy Ktoś stosował przepis na poprawę wiązania borasol + gliceryna? W przepisie jest gliceryna 95%, tymczasem wszędzie jest dostępna tylko gliceryna 86%? Można taką zastosować? Zwiększyć stężenie?
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Rola boru w uprawie pomidorów

Post »

Po co wymyślać jakieś nowe wynalazki, jak jest borvit którego można nieco dodać do nawozu i nim opryskać całe rośliny, a szczególnie grona. Oczywiście nie przesadzić ze stężeniem i raczej nie w pełnym słońcu.
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Rola boru w uprawie pomidorów

Post »

Szukam tego Borvitu ale po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową pojawia się tylko bormax. Chodzi mi o amatorskie zastosowanie środków (posiadam tunel foliowy z około 60 krzakami pomidorów + kilka sztuk na zewnątrz) a więc o takie środki, które mogę kupić w małych opakowaniach w rozsądnej cenie :D

Jeśli istnieje taki środek, który dobrze sobie poradzi z kiepskim wiązaniem, szczególnie w tunelu foliowym, gdzie latem bardzo wysokie temperatury panują pomimo cieniowania, wówczas prosiłbym Ludwiku o podesłanie gdzie można taki kupić. Zapewne na prywatną wiadomość, gdyż regulamin forum zabrania udostępniania publicznego tego typu linków...

Dodam o d siebie że kiedyś stosowałem Betokson, ale jego rezultaty były marne a nawet moim zdaniem był on początkiem rozwoju szarej pleśni. Rok temu stosowałem Borasol + mocznik z efektem odrobinę lepszym niż dawał Betokson. Jednak sporo kwiatków, często całe grona bywały niezapylone. Najczęściej problemy pojawiają się w moim przypadku od 3-4 grona. Chociaż teraz w związku z ostatnimi kilkoma bardzo ciepłymi dniami, mam wrażenie, że już od 1 grona w tym sezonie jakby się zaczyna... :wit
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Rola boru w uprawie pomidorów

Post »

Bormax jak najbardziej, dodając nieco do nawozu można zasilić dolistnie, szczególnie jeszcze te rośliny które potrzebują najbardziej jak buraki, bób. Tylko jeszcze raz podpowiem, nie przedawkowywać.
Awatar użytkownika
bologno
200p
200p
Posty: 359
Od: 30 sie 2013, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gniezno

Re: Rola boru w uprawie pomidorów

Post »

Z nawozów, które można stosować dolistnie posiadam tylko florovit do pelargonii oraz substral magiczna siła do pomidorów.

Może tak w amatorskim przeliczeniu... ile ml bormaxu dodać do 1litra roztworu nawozu do oprysku :?:

Pomóż Ludwiku abym właśnie nie przedawkował ;:oj
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
BozenaX
200p
200p
Posty: 267
Od: 6 lut 2012, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie/okol. Szczecinka

Re: Rola boru w uprawie pomidorów

Post »

Przeciętne dawkowanie:

1 - 1,5 litra nawozu na hektar w 200 - 600 l wody

lub 100 - 300 ml nawozu na 100 l wody



Znalazłam jeszcze coś takiego - dotyczy pomidorów

I ? rozwinięty 8.?9. liść właściwy na pędzie głównym (BBCH 18?19); dawka(l/ha): 0,5?1

II ? widoczny 1.?3. kwiatostan ( BBCH 51?53); dawka(l/ha): 0,5?1

III ? początek kwitnienia: otwarte pierwsze kwiaty w 1.?3. kwiatostanie (BBCH 61?63); dawka(l/ha): 0,5?1

IV ? widoczny 4.?6. kwiatostan (BBCH 54?56); dawka(l/ha): 0,5?1

Wniosek z tego że pomidor potrzebuje niższego stężenia.

0,5-1 ml na 1 litr wody.

Ludwik ostrzegał aby nie "przedobrzyć".
santok
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 18 maja 2017, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rola boru w uprawie pomidorów

Post »

Witam chciałbym kupić borasol ale mieszkam w uk i tutaj jest niedostępne, jest natomiast kwas borowy(acid boric) w proszku 99.9% , jak rozrobić go by powstał borasol.Muszę pilnie spryskać kwity pomidorów by zaczęły wiązać owoce.Dodam że jestem początkujący w tych sprawach.
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Rola boru w uprawie pomidorów

Post »

Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”