Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Poszperałam trochę i niektórzy pisali, że uprawiali go w gruncie, udawał się. Może chociaż połowa ogórków będzie ok, już mu przeznaczyłam miejsce pod siatką więc chyba i tak posieję go na próbę.
Dzięki za wyjaśnienie :wit
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Miałam Gracjusza Gładkiego w gruncie, owocował, jak normalny sałatkowy ogórek. Zmieniłam, bo bardziej smakują u mnie ogórki wężowe.
Sprawdziłam, na opakowaniu jest napisane, że jest to odmiana do tuneli i gruntu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Uprawiałam Gracjusza, w gruncie udawał się doskonale w tym roku mam innego sałatkowego ale nie pamiętam już odmiany, do tunelu idą dwie odmiany japońskie, ciekawa jestem czy ktoś już uprawiał ogórki japońskie?
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

W temacie partenokarpii Ogórek jest rośliną obcopylną, zapylaną głównie przez pszczoły. Owoce mogą także powstawać na drodze samoistnej partenokarpii uwarunkowanej genetycznie. Odmiany partenokarpiczne zawiązują owoce bez zapłodnienia. W uprawie szklarniowej oraz polowej w warunkach atmosferycznych utrudniających zapylenie kwiatów przez pszczoły np. w okresie długotrwałych opadów i stosunkowo niskich temperatur jest to cecha niezwykle istotna.
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Jak nawozicie rzędowo ogórki swoje ogórki?Na jaką głębokość dać obornik i ile?Po jakim czasie siać ogórki po nawożeniu?Proszę odpowiedźcie bo chcę już zastosować.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

O nawożeniu rzędowym było,poszukaj. Ile dać ? Tego nikt nie wie,bo nie wiadomo ile i czego masz w ziemi.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

MORANGO pisze: W temacie partenokarpii Ogórek jest rośliną obcopylną, zapylaną głównie przez pszczoły. Owoce mogą także powstawać na drodze samoistnej partenokarpii uwarunkowanej genetycznie. Odmiany partenokarpiczne zawiązują owoce bez zapłodnienia. W uprawie szklarniowej oraz polowej w warunkach atmosferycznych utrudniających zapylenie kwiatów przez pszczoły np. w okresie długotrwałych opadów i stosunkowo niskich temperatur jest to cecha niezwykle istotna.
Dziękuję MORANGO, to wyjaśnia temat. To chyba nie muszę tej cechy traktować jako jego wady, pewnie uda się zebrać parę normalnych ładnych ogórków. Coś kojarzyłam że ta odmiana powinna rosnąć dalej od reszty, ale nie wiedziałam do końca dlaczego.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Andrzej20
50p
50p
Posty: 98
Od: 21 lut 2016, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Obrazek
Ogórki Holenderskie kupione :) można siać :)
Awatar użytkownika
Skoanna
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 980
Od: 28 sty 2016, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Moje ogórki są chore

Post »

Obejrzałam wątek i w zasadzie nie znalazłam odpowiedzi. Wszystkie te plamki na liściach ogórków wyglądają bardzo podobnie. Nie zauważyłam żadnych żyjątek nawet przez lupę. Roślina jest młoda, ma dopiero kilka liści. Młody liść jest w porządku, tak wygląda starszy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Liście nie żółkną, mają normalny kolor (zdjęcie jest zrobione pod światło, by uwidocznić plamy stąd nieco nienaturalny jasny kolor ) nieprawidłowa tkanka jest od razu szara jakby obeschnięta. Te małe czarne kropeczki to ziemia, bo to najbliżej leżący podłoża listek.
Czy to mączniak?
infantasy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 1 cze 2015, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Ogórek gruntowy

Post »

Po zakupie działki, w tym roku po raz pierwszy, chce wysiać swoje własne ogórki. Pytanie jest banalne, jeśli posadzę np. 3 rzędy po 5 metrów długości każdy. Co by dawało jakieś 90 gniazd nasion ... to ile kg można z tego zebrać? Będą do spożycia na surowo i kiszone. Na zimę. Czy to nie za dużo? Nie chciałbym przesadzić z ilością.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje ogórki są chore

Post »

Skoanna http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5535107

Wg mnie to nie jest mączniak ale nie jestem ekspertem.
Maczniak to jakby "maką" obsypane, te plamki sa jakieś wodniste.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Moje ogórki są chore

Post »

Skoanna http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5535107

Jeżeli pod spodem jest taki mleczny śluzowaty płyn to bakteryjna kanciasta plamistość.Na to tylko jest miedzian.
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Ogórek gruntowy

Post »

infantasy
Po zakupie działki, w tym roku po raz pierwszy, chce wysiać swoje własne ogórki. Pytanie jest banalne, jeśli posadzę np. 3 rzędy po 5 metrów długości każdy. Co by dawało jakieś 90 gniazd nasion ... to ile kg można z tego zebrać? Będą do spożycia na surowo i kiszone. Na zimę. Czy to nie za dużo? Nie chciałbym przesadzić z ilością.

To wszystko zależy od tego ile chcesz ich przetworzyć. Ja sieję trochę więcej niż ty podałeś i wystarcza na całą zimę, a przyznać muszę,że jest tego sporo :lol: Będziesz miał ich dużo tego jestem pewna. Natomiast ile kg.? to zależy od tego np. jakiej wielkości będziesz zbierał, czy będziesz często podlewał itd. :wit
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”