Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Blend999
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 lip 2015, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Witam.

Chciałbym się Was poradzić.Mam niewielki kawałek ogórka gruntowego i zauważyłem że obwódki liści zaczynają zmieniać kolor z zielonego na żółty.Ten proces postępuje wgłąb liścia.I tu moje pytanie.Chciałbym się dowiedzieć jakiego mikro/makro składnika brakuje moim ogórkom.A może to jakaś choroba?Liczę na Wasze odpowiedzi/sugestie.

Pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Ogórkowi zazwyczaj brakuje azotu i potasu. Oprysk saletrą potasową plus nawóz wieloskładnikowy plus HT pewnie by pomógł, ale niech się może jeszcze wypowiedzą inne osoby.
Pozdrawiam
Adam
Blend999
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 lip 2015, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Też właśnie podejrzewałem brak potasu/azotu ale chciałem się Was poradzić.Jak ktoś wie coś więcej to proszę o sugestie.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Mój ogórek Japanese Suyo Long- hit sezonu ;:333 Pyszny,chrupiący,z bardzo małymi komorami nasiennymi,ciemny i bardzo dłuuuugi :D

Jeden krzak w gruncie też dobrze rośnie,ale wyglada zupełnie inaczej :wink: (to te pozwijane w obwarzanki) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam serdecznie- Ela
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Elu to nie kwestia dachu nad głową ,tylko pozycji :) .To samo jest z dynią Albengą . Na ziemi się zwija , na podporach rośnie prosta.
Obrazek
Ps.
Zostaw jednego na nasiona . Zapisuję się :wit
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Z tą pozycją różnie bywa- w tunelu są dwa niezauważone wcześniej ,leżące na ziemi.Jeden jest prosty,drugi zwinięty :wink:
Będą na nasiona :)
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Ja Suyo miałam rok temu, piął się po kratce i owoce były zwinięte w obwarzanka, ale nie był zbyt plenny, może dlatego, że rósł w półcieniu lub miał za mało składników odżywczych w glebie. Ale pamiętam, że mi smakował :)
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Fajny do dekoracji na talerzu taki obwarzanek :)

U mnie na ogórkach szaleje zmiennik lucernowiec. Obok rośnie rzodkiewka strączkowa i ją też nadgryzają :evil:
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Jest problem z tym szkodnikiem,bo w zasadzie nie ma zarejestrowanego środka przeciw niemu o krótkim terminie karencji.Był Talstar -2 dni.Był Fastac-3 dni.Talstar wycofano,Fastac ma zmienioną rejestrację,co nie znaczy,że przestał działać.Pozostałe ŚOR mają karencję min 7 dni,chyba że coś przeoczyłem
Zastanawia mnie jedno.Czego używają producenci ogórków,żeby nie zbankrutować przez tego szkodnika.Bo chyba nie jest to robal występujący wyłącznie w prywatnych ogródkach i na RODOS :?:
http://www.uprawyekologiczne.pl/217_Zmi ... owiec.html zalecają opryski bioczosem
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7506
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Ano właśnie, prosiłam wczoraj siostrę by dosłała mi z Polski talstar, a ona twierdzi, że go wycofano. I-szy rzut ogórków już zlikwidowałam, wykończyły je szkodniki a nie choroba. Rośnie już drugi rzut na jesienny zbiór, są małe ale wczoraj utłukłam już na nich chrząszczyka !!
Dopóki nie zaczną owocować mogę zastosować ten sam preparat co na ogrodnicę niszczylistkę, ale co dalej? Potrzebny środek o krótkim okresie karencji.
Kalo, podpowiedz coś, siostra popatrzy jeszcze na decis i karate. Nie znając pełnej nazwy tych preparatów , z oznaczeniami na końcu, google mi nie znajdą, bo bym sobie poczytała.
Mam jeszcze 2g mospilanu i trochę calypso, ale u nas 36*C w cieniu, któryś z tych środków nie działa , albo i obydwa w tak wysokiej temperaturze bo ogrodnicy nie niszczyły, musiałam kupić tutejszy preparat ( 7 dni karencji).
Pozdrawiam! Gienia.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

U Ciebie za ciepło na pyretroidy.Doczytałem że Mospilan 20 SP jest też na ogórki i na pomidory i ma karencję 3 dni.
http://www.sklep.mizar.com.pl/mospilan- ... p-408.html
Mospilan jest zalecany na zmiennika w truskawkach. http://doradztwosadownicze.pl/komunikat ... truskawki/
Do ważenia zakup wagę jubilerską 200 g za ok 20 zł na Al....
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

kaLo pisze:Elu to nie kwestia dachu nad głową ,tylko pozycji :) .To samo jest z dynią Albengą . Na ziemi się zwija , na podporach rośnie prosta.
Obrazek
Ps.
Zostaw jednego na nasiona . Zapisuję się :wit
U mnie Albenga rośnie na ogrodzeniu i się zwija.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Ogórki gruntowe-cz.3 uprawa,choroby,szkodniki

Post »

Czekam na swoją.Ciążenie ziemskie robi swoje i powinna się prostować.Jest jeszcze taka możliwość,że na zawiązku została uszkodzona skórka i nie rozrasta się równomiernie powodując zwijanie.Mam Albengę pierwszy raz i moje wiedza pochodzi z Internetu.Jest dużo zdjęć tej dyni rosnącej na podporach i swobodnie zwisającyh .One są prawie proste.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”