Czosnek zimowy cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Asiu kusisz. Nasadziłam dość ale to co zostawiłam zaczyna porastać i tak się zastanawiam czy nie lepiej będzie jak zrobię dołki i posadzę głęboko. Gorzej, że nie będę miała czym przysypać bo mam świeżo założony kompostownik. Może znajdę trochę ziemi kwiatowej w jakimś worze ew. wymieszam torf z granulowanym obornikiem. U mnie trochę ziemia mokra i przymarznięta ale spróbuję.
Pozdrawiam Ela
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Ja bym jeszcze spróbował wsadzić. U nas pogody długoterminowe nie przewidują przymrozków. Okolice Wrocławia zawsze charakteryzowały się podwyższonymi temperaturami i jest duża szansa, że czosnek zdąży się ukorzenić. Oczywiście głębiej proponowałbym wsadzić. Ja pod czosnek nic nie posypuję.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5844
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

W sumie to był już ostatni dzwonek ,bo ciągle nie miałam czasu . ;:185 Ziemia byłą z wierzchu zamarznięta ,ale po ściągnięciu paru cm zmarzliny ,gleba była sypka i miękka .Starałam się powsadzać ząbki jak najgłębiej i grubo przykryłam ziemią z kompostownika. Mam nadzieję ,że nie za późno i że coś z tego będzie ;:173
Swoją drogą już kiedyś tak sadziłam cebulki ,tylko nie pamiętam czy czosnek czy tulipany i wszystko było oki
Aby do wiosny ;:4
Asia
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

Dziękuję za rady odnośnie sadzenia czosnku z cebulek powietrznych. Jutro posieję/posadzę . Temperatury są dodatnie , może się uda. Wybrałam do posadzenia te największe ,ponad 5 mm cebulki. Zostawię rezerwę na siew wiosenny w razie niepowodzenia.
Obrazek
Smaczne są te malutkie cebulki: ostre, wyraziste w smaku. Już 3 zgryzłam i czuję oddech smoka :)
Awatar użytkownika
Sybil
200p
200p
Posty: 226
Od: 9 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna, Roztocze Gorajskie

Re: Czosnek zimowy cz.4

Post »

...jokaer

Też chyba jeszcze zaryzykuję, po świętach. Już nie raz wysadzałam w styczniu i było OK. Okrywam słomą na wszelki wypadek.

Kolejna część jest tu :arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 03&start=0
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”