Dziunia87- Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1578
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

Nic tak nie cieszy ogrodnika jak dzień w którym patrzy na wyhodowaną przez siebie plonującą roślinę i nagle dociera do niego świadomość, że na początku to było takie małe niepozorne nasionko ;:173
Cud i piękno natury ;:215
Tomas_Katowice
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 sty 2015, o 22:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

Cześć :)

Obserwuje wątek od pewnego czasu i postanowiłem się zarejestrować i włączyć. W ubiegłym roku posadziłem pierwszy raz papryki chili. Plon był dosyć duży, mam bardzo duży balkon na którym mogę uprawiać roślinki (niestety mieszkam na parterze, dlatego dopływ światłą jest ograniczony). Niestety nie wiedziałem, że papryki można przezimować. Growboxa jeszcze się nie doczekałem (może w przyszłości). Dzisiaj wrzucam nasionka do wody w celu rozpoczęcia kiełkowania.

Mam pytanie do "Dziunia87". Przezimowane papryki i przełożone do growboxa gdy zaczynają puszczać pąki (w styczniu/lutym), rozumiem że je obrywasz, czy jednak zostawiasz?
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1578
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

Na tych 3 zimowanych sztukach zostawiłam pąki, co by wcześniej cieszyć się owocami, ale np. Purple Cayenne po kilku dniach sama zrzuciła pierwsze pąki, widać nie czuła się jeszcze na siłach ;) Dopiero następne się utrzymują, póki co....
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2299
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

Dziunia87 pisze:Nic tak nie cieszy ogrodnika jak dzień w którym patrzy na wyhodowaną przez siebie plonującą roślinę i nagle dociera do niego świadomość, że na początku to było takie małe niepozorne nasionko ;:173
Cud i piękno natury ;:215
Sylwia
święte słowa, ta radość też niech dotyczy Ogrodniczki. ;:196
Moje wątki
Festina Lente
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

Marconi_exe czy będziesz miał jakiś regulator temperatury,bo w spisie materiałów do budowy g-xa nie było?Pytam,bo każda świetlówka,tradycyjna,czy ledowa, ma sprawność ok 20% ,więc 80 % zainstalowanej mocy i tak podgrzeje szafki.Wydaje mi się,że koce grzejne powinny mieć regulację.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

Sorry Sylwia, że też się tu pcham z buciorami, jednak widzę, że tu temat growboxowy się rozpoczął. :wink: Jako, że w niedziele położyłem kilka nasionek na waciki, to też na szybko przy kawie, skleciłem growboxa. na razie prezentuje się tak. :) Obrazek Obrazek Obrazek
Ma dwie półki gdyż chce porównywać działanie dwoóch różnych źródeł światła. :) Nad drugą żarówką się jeszcze zastanawiam. Szukam jakiejś taniej i oszczędnej, no i by spełniała swoje zadanie. :wink:
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

Też się szarpnąłeś na LED-y?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

To żarówka, a nie panel. O taka: Obrazek

Niby jest specjalna do doświetleń, jednak chce zakupić jeszcze jedną żarówke, zastosowaną z powodzeniem w swoich growboxach przez forumków, by zrobić sobie porównanie. :) Tylko jeszcze mam mętlik jaką. Nie mam zamiaru oczywiście bulić jak za zboże. :wink:
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

Możesz podać typ i dane techniczne?To jasne kółko na półce pewnie pochodzi od niebieskich diod.Na fotce widać,że to są diody do montażu przewlekanego,zaopatrzone w soczewkę skupiającą,pewnie znikomej mocy.Wygląda na jakąś garażową produkcję.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13654
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

Mi też właśnie wygląda na chińszczyzne. :) Doświetlałem ją już w zeszłym roku. Tzn było ono jedynym światłem. A kartonika już dawno nie mam. Mogę Tobie podać wieczorem to co wyczytam z samej żarówki. :wink: Dlatego szukam innej żarówki by wrazie lepszych efektów po prostu mieć alternatywe.
Awatar użytkownika
Laryssa11
500p
500p
Posty: 607
Od: 9 lut 2014, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

Dziunia,
z czego zrobiłaś te etykiety powtykane do multiplatów, jeśli można wiedzieć?
I drugie moje pytanie - czy jest gdzieś na FO instrukcja, jak przycinać papryczki, żeby uzyskać taki parasolowaty pokrój jak u Ciebie?
Dzięki za odpowiedź i wielki szacun za tą super hodowlę ;:63
Awatar użytkownika
Dziunia87
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1578
Od: 8 sty 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

Jako etykiet używam pocięte w paski elastyczne foliowe przekładki do segregatorów.

Aby uzyskać formę drzewka/ parasolowaty kształt sadzonki należy po prostu odpowiednio poprowadzić sadzonki.
Warto sukcesywnie obrywać liście z pionowej łodygi i usuwać chcące wyrastać pędy boczne. To sprawi, że sadzonka nie będzie chciała tak od razu się rozkrzewiać, wytworzy się w ten sposób odpowiedniej wysokości pień :) A nawet jak sadzonka zacznie się rozkrzewiać możesz po prostu uciąć jeden z bocznych pędów, a ten który zostawisz z czasem "wyprostuje" się.
Potem to co wyrośnie na górze ładnie będzie się krzewić, a jeśli pędy będą zbyt długie (takie wybijająco mocno pionowo w górę" nie bój się ich przycinać.

Jest taka zasada: tam gdzie utniesz gałązkę to z poprzedzających miejsce cięcia kącików liści wyrosną rozwidlające się 2 nowe pędy :)
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

kaLo pisze:Marconi_exe czy będziesz miał jakiś regulator temperatury,bo w spisie materiałów do budowy g-xa nie było?Pytam,bo każda świetlówka,tradycyjna,czy ledowa, ma sprawność ok 20% ,więc 80 % zainstalowanej mocy i tak podgrzeje szafki.Wydaje mi się,że koce grzejne powinny mieć regulację.
Pisząc koce termiczne chodziło mi o koce termiczne ratunkowe a nie o koce elektryczne(grzejne). To by trochę za drogo wyszło.
Właśnie dzisiaj przywiózł je kurier, dokładnie 10 sztuk takich jakie zamawiałem:
Obrazek

Dodatkowo mam zamiar growboxy obić z zewnątrz zwykłymi kocami takimi pod którymi się "ucina drzemkę" w celach dodatkowej izolacji termicznej
Na początku po zbudowaniu całego ustrojstwa będę badał temperaturę w wewnątrz z różnymi rodzajami żarówek, a dopiero potem można zaczynać coś uprawiać.
Niestety nie zacząłem jeszcze budowy g-box bo kończyłem budowę karmników piętrowych dla ptaków.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”