Dziunia87- Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

kaLo pisze: Żarówka ledowa to nie perpetuum mobile,niestety.Kupując taką zabawkę,trzeba zwrócić uwagę na jej wydajność,czyli lumeny podzielić przez waty.Okaże się,że może być gorsza niż u świetlówki energooszczędnej(i tak często bywa).
No i właśnie sprawność ledowych jest większa zazwyczaj o 20%, a nie mniejsza, a dzieje się to przez to, że świetlówki mają mniej lumenów przy tych samych watach.

Dla porównania świetlówka 11W 650lm, sprawność= 59%
Ledy w moim pokoju 10W 870lm, sprawność = 87%

Ale co tu mówić o sprawności skoro świetlówka ma żywotność 8000h, a ledowe 25000 do 50000.

Gdyby świetlówki były ekonomiczniejsze to by ich nie wycofywano z produkcji, do tego zawierają RTĘĆ.
Nie dość że plomby w zębach mam amalgamatowe z rtęcią, NFZ naszpikował mnie rtęcią w obowiązkowych szczepieniach (szczepionki konserwowane są rtęcią - depopulacja- światowy projekt ), to żarówek z rtęcią już nigdy nie kupię.
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
Geniodekt
500p
500p
Posty: 519
Od: 27 kwie 2014, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reda, pomorskie

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

Nie panikujmy z tą rtęcią- chyba jeść nie zamierzasz tych świetlówek :lol:
Moje papryczki czują się dobrze, a ledowa lampa sprawuje się lepiej niż oczekiwałem. Siewki są ładnie wybarwione i rosną jak na drożdżach, ale obserwuję gdzieniegdzie marszczenie się listków- pewnie brak nawozu, bo używałem podłoża do wysiewu. Już to nadrobiłem. Aha, w kilku "komórkach" wielodoniczki pojawił się grzyb, taki biały nalot. Zakropliłem octanem wapnia, zobaczymy czy pomoże.
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

A to moja jedna z wielu papryczek będzie kwitła rosną one na południowym oknie czy doczekam się owoców? Obrazek
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
d0min
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 maja 2015, o 16:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

W takim razie ja też się pochwalę. Dzisiaj po przyjściu z pracy zastała mnie miła niespodzianka. Zerkam jak co dzień na moje 'krzaczki' i ku mojemu zdziwieniu widzę papryczkę. Co dziwne nie jestem pewien czy wcześniej roślinka miała kwiaty. Nie mniej jednak moja duma oraz zadowolenie nie zna granic a wygląda to następująco:

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ostrości na Bagienku - paprykowy Growlog 2015 od Dziunia87

Post »

Czym nawozić papryczki które trzymam na oknie,w tej chwili kwitną :D
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
adam289
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 6 paź 2015, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

growbox

Post »

Duży wybór growboxów i pozostałych materiałów do własnej uprawy roślin masz na stronie maxgrowshop.pl. Bezproblemowy sklep, już chyba z 5 razy u nich kupowałem i zawsze dostarczali rzeczy terminowe i bez uszkodzeń. Nawet takie delikatne przedmioty jak żarówki i lampy dowożą bez szwanku (wszystko zapakowane w taki sposób, że nawet słoń by tego nie uszkodził) ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”