Cykl uprawy warzyw pod osłonami

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
lukasz1989
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 sie 2014, o 07:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cykl uprawy warzyw pod osłonami

Post »

Czy sadząc kapustę jako przedplon dla ogórka nie zaszkodzę mu czasami? Mnożarka już posprzątana :heja teraz jeszcze przegląd piecyka i w styczniu lecimy z rozsadami
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5086
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Cykl uprawy warzyw pod osłonami

Post »

Musisz dokładniej pousuwać liście , korzenie i inne pozostałości po kapuście. Także trzeba wziąć pod uwagę, że kapusta dosyć mocno pobrała nawozy i trzeba je odpowiednio uzupełnić w glebie.
lukasz1989
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 sie 2014, o 07:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cykl uprawy warzyw pod osłonami

Post »

Dzięki Ekopom, czyli jakoś szczególnie to się ze sobą nie wiąże? Kiedyś wsadziliśmy po brokule ogórka i było widać, że coś mu dolega mimo tego iż nawożenie itp. było takie samo. Dopiero koleś z ODR-u mi powiedział, że to przez ten przedplon.
rafus22
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 21 mar 2015, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co można.... uprawiać pod folią (tunelu) ???

Post »

Witam.... wszystkich odwiedzających to forum nowych jak i starych doświadczonych jak i laików ogrodnictwa.Moje pytanie jak w temacie: co można uprawiać pod folią .
W moim przypadku mam pod folia całe grządki tj.
1.pomidory.
2.papryka.
3.koper.(wysiany)
4.czosnek zimowy.
5.Rzodkiewka.
6.ogórki gruntowe (do kiszenia)
7.Cebulka dymka.
I dzisiaj dowiedziałem sie ze ogórki gruntowe to nic z nich nie będzie
Prosze o opinie na temat co mozna a co nie .....
dyrydyry7
500p
500p
Posty: 575
Od: 21 sty 2014, o 00:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cykl uprawy warzyw pod osłonami

Post »

A te ogórki pod folią to jakoś uzasadnił dlaczego się nie udają bo ja co roku sadzę ogórki gruntowe pod folią i mi się udają , więc teraz to nie wiem
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5086
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Co można.... uprawiać pod folią (tunelu) ???

Post »

rafus22 pisze: I dzisiaj dowiedziałem sie ze ogórki gruntowe to nic z nich nie będzie
Prosze o opinie na temat co mozna a co nie .....
Mi się udają.
Obrazek
lukasz1989
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 23 sie 2014, o 07:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cykl uprawy warzyw pod osłonami

Post »

Ogórek ładnie rośnie w tunelu, ja właśnie kończę wycinanie kapusty młodej i szykuje się do sadzenie właśnie ogórka. Może chodzi o to że powinieneś posadzić obcopylną, a nie np.: partenokarpną. Ja sadzę alianza f1 i nie narzekam. Powodzenia w uprawie i udanych zbiorów!!

edit

Czosnek zimowy w tunelu foliowym? ;:185 u nas rośnie normalnie w polu i nie ma większych problemów. Odpuść go sobie na przyszły rok i posadź w gruncie.
fifidom
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 mar 2016, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomoc dla nowicjusza w założeniu folii i uprawie

Post »

Witam serdecznie Was wszystkich.

Tak jak tytuł zdradza potrzebuję pomocy forumowiczów bardziej doświadczonych ode mnie w uprawie warzyw pod folią. Żeby zbytnio nie przeciągać podaję Wam poniżej kilka szczegółów:
- posiadam folię 6,5 m x 3,5 x 2 m wys.,
- chcemy uprawiać oczywiście pomidory, ogórki i paprykę,
- kilka dni temu ziemia w miejscu w którym ma powstać folia została zaorana, po świętach chcę ją rozdrobnić glebokryzarką.

I teraz kilka pytań do Was :)
- czy mogę w folii rozłożyć agrotkaninę by wyeliminować pracę przy chwastach? Pytam o agrotkaninę, ponieważ taką posiadam i chciałbym akurat ją wykorzystać,
- czy mogę stosować do nawożenia sfermentowany "kurzak" od gołębi? Podobno to nawóz ekologiczny, a mi właśnie zależy na uprawie eko z racji tego, że warzywka będą wcinać dzieciaki, :)
- czy przy takiej szerokości folii biorąc pod uwagę ścieżkę po środku sadzimy 2 rzędy po prawej i 2 po lewej?

Na początek chyba tyle pytań, pewnie z biegiem rozwoju wątku będę dopytywał o więcej - ale już w tym momencie z góry dziękuję za pomoc :)
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Mirku, tutaj masz spis treści: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=73077

Ściółkowanie pomidorów - mulczowanie. Agrotkaniny, agrowłókniny, folie - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=86128

Czym nawozić pomidory: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 14&start=0

Pomidorowy szał podfoliowy: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=140

I tak dalej - wybierz interesujący Cię temat i zapraszam do zadawania tam pytań :wink:
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cykl uprawy warzyw pod osłonami

Post »

Witam serdecznie :)
Żeby nie zaczynać nowego wątku, podłączyłam się tutaj.

Ponieważ od czytania nadmiaru informacji całkowicie zgłupiałam, bardzo proszę, o wyjaśnienie mi jak krowie na rowie, łopatologicznie, jak to z tymi przedplonami w szklarni nieogrzewanej.

Jak chcę tam docelowo mieć arbuzy i melony (jak szaleć to szaleć) gdzieś od polowy kwietnia, to czy w ogóle i jeśli tak, to co może tam trafić wcześniej, żeby zdążyło urosnąć i nie zaszkodziło późniejszemu plonowi głównemu. No i oczywiście kiedy to zasiać? Szkoda mi, żeby mi szklarnia pusta stała tak długo, ale też nie chciałabym mieć tam plantacji wyłącznie sałaty. Niestety rzodkiewka odpada, bo nie mam na to konsumentów ;:185
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Cykl uprawy warzyw pod osłonami

Post »

Przy tak krótkim okresie wegetacji to może jeszcze szpinak. Nawet jak nie zdąży urosnąć to można go zebrać na tzw "baby leaf". Ale to też zależy od tego kiedy ziemia rozmarznie. Bo jak się zdarzy tak jak w 2013, że śnieg będzie leżał do końca marca, to nic nie zdąży urosnąć. Ale czy jesteś pewna, że chcesz sadzić arbuzy i melony w połowie kwietnia do nie ogrzewanej szklarni? Kilkustopniowe przymrozki w tym czasie zdarzają się bardzo często. Bez możliwości dogrzania nocą czarno to widzę.
Pozdrawiam
Bea
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cykl uprawy warzyw pod osłonami

Post »

Bea, dzięki ;:180

Z tym terminem kwietniowym to faktycznie przestrzeliłam. Przecież w kwietniu będę robić dopiero rozsadę i to w domu ;:124 a do szklarni trafią gdzieś w maju dopiero przecież, czyli mam czasu o miesiąc więcej... No tak, od nadmiaru informacji chyba mnie zaćmiło ;:223

Szpinak będzie super, w ogóle o nim jakoś nie pomyślałam.
Tylko czy on przed arbuzami może być?
beata_m
500p
500p
Posty: 805
Od: 17 kwie 2015, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Cykl uprawy warzyw pod osłonami

Post »

Myślę, że może być. Aczkolwiek sama go przed arbuzami nie praktykowałam. Co najwyżej trzeba będzie nawożenie uzupełnić, bo arbuzy jako dyniowate są żarłoczne.
Pozdrawiam
Bea
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”