Dojrzewanie przechowywanie,wędzenie,suszenie,mrożenie itp

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Wracam do tematu suszonej papryki. Ja używam jej naprawdę dużo. Z reguły będąc na Węgrzech zaopatruję się na bazarkach od babinek w chustach.
Tam kupuję ją w takich torebkach jak makaron. A dlaczego używam jej tak dużo, już tłumaczę, nauczyłam się robić zasmażki papryką a nie mąką - to taki węgierski sposób, na pewno zdrowszy od naszego.
Spróbuję ususzyć swoją w piekarniku, jak tylko coś dojrzeje i wtedy zdam Wam relację.
Zaznaczam, że ostrych mam już ususzony 3 słoiczek ( taki jak po małym chrzanie). Ale z niej zasmażki nie robię ( chyba że ktoś mi podpadnie ;:306 ) więc wystarczy.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Trzeba by suszyć tak jak pomidory - tzn. w temperaturze ok. 70 st. i przy malutkiej szparce w drzwiach, żeby się ususzyły a nie ugotowały ;:224 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Tak właśnie suszę między 70-75 stopni z wsadzoną łychą drewnianą. Sporo już tego mam, bo w tym roku doszła jeszcze Cyklantera, z którą naprawdę już nie miałam co robić. W przypadku ostrych papryk najgorsze jest mielenie, a właściwie to otwieranie młynka i przesypywanie do słoiczka, czasami kichamy po tym pół godziny.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
baksiula
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 maja 2014, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryka do gruntu. Część 4

Post »

Witam serdecznie,nie wiem czy w dobrym dziale pisze...jeżeli nie to bardzo przepraszam :oops: Pozrywałam dzisiaj paprykę ze szklarni,niestety papryka jest jeszcze niedojrzała tzn.zielona,proszę o porady co mam zrobić żeby się dojrzała,a nie zgniła.pozdrawiam
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Papryka - przechowywanie, itp

Post »

Gdy zbliżają się jesienne przymrozki każdą odpowiednio wyrośniętą paprykę zrywam i przenoszę do kotłowni do kartonowych pudeł.Staram się wybierać choćby najmniej ale ''zapłoniętą''.Część niewyrośniętych,całkiem zielonych,które już się nie wybarwią zamrażam,razem z tymi,które ładnie się wykolorują w kartonach. Kartony są szczelnie zamknięte aby wytworzyła się odpowiednia wilgotność wewnątrz i aby w tym czasie papryka nie straciła swojej jędrności. Owoce muszą być zdrowe i nie uszkodzone.

Pozdrawiam. :wit
Przemag
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 maja 2017, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Złamany krzak papryczki

Post »

Witam. Wiatr pogiął mi namiot, powodując tym samym połamanie krzaku papryczki ostrej trinidad scorpion yellow. Wszystko zerwaliśmy oczywiście zielone. Jak przechowywać żeby dojrzały?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”