Wszystko o pomidorach cz. 9

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 9

Post »

Według mnie Green Zebra.
Pozdrawiam Wojtek
winterek
500p
500p
Posty: 915
Od: 8 lis 2010, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 9

Post »

Pewności nie ma, ale jeśli zdjęcie z PL, to też stawiam na : http://t.tatianastomatobase.com:88/wiki/Green_Zebra
Nasiona tej odmiany, sprzedawała chyba, któraś z naszych firm nasiennych.
Być może więc, to to.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 9

Post »

Wg mnie również Green zebra :) Ostatnie sztuki poszły u mnie w weekend... Przez okno ;:306
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wszystko o pomidorach cz. 9

Post »

Ja odmiany nie znam, ale podziwiam kompozycję, piękne i smakowite pomidorki ;:333

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 9

Post »

Dziękuję za odpowiedzi,też miałam na myśli Green Zebrę,ale zastanawiałąm się,czy nie ma jeszcze innej odmiany podobnej do tej. Pomidorki ze zdjęcia wyhodowane w Instytucie Warzywnictwa w Skierniewicach. :)
Pozdrawiam serdecznie- Ela
winterek
500p
500p
Posty: 915
Od: 8 lis 2010, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 9

Post »

Jeśli to ze Skierniewic, to nie musi to być GZ.
Krajowy bank nasion, który bodaj podlega Skierniewicom, posiadał 4 lata temu ponad 1100 odmian pomidorów. Myślę, że w tych kilka lat, trochę doszło. A jakieś swoje hodowle, pewnie też prowadzą.
cokolwiek to jest, jest i tak, nie do wyrwania przez osobę prywatną.

Podobna, ale mniejsza, za to, zdecydowanie smaczniejsza, jest http://t.tatianastomatobase.com:88/wiki ... bra_Cherry
Nie ma nic wspólnego z GZ.

Jeśli chce Ci się poszperać w innych zielonych : http://t.tatianastomatobase.com:88/wiki ... n_Tomatoes
Może coś znajdziesz.

Aaaaa,
coś podobnego, wyhodował pewien facet z Ukrainy, ale nazwy w tym momencie nie pamiętam.
U Tani, w zielonych, tego nie widzę.

P.S.

Jednak jest, ale bez fot : http://t.tatianastomatobase.com:88/wiki ... zh_Zelenyi
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 9

Post »

Szkoda, że na tym zdjęciu nie ma nic co pozwoliłoby na ocenę wielkości pomidorów. Ja od kilku lat mam GZ i nie jestem przekonany, że na zdjęciu to ta odmiana. Moje mają żywe, kontrastowe kolory a te są jakieś wyblakłe. Chyba, że mocno przejrzełe. Ale to tylko zdjęcie wiec niekoniecznie mam rację.
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 9

Post »

Co do wielkości ,to musisz uwierzyć na słowo- te pomidory są jak średnie cytryny-zdjęcie jest moje,więc widziałam je naocznie :D Kolory może nie są oddane idealnie,bo zdjecie robione przy sztucznym świetle i aparat nie pierwszej młodości,ale też nie odbiegają mocno od rzeczywistości. Zresztą moje GZ wyglądały podobnie- dopiero po rozkrojeniu kolory były bardziej intensywne.
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Joneska
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 cze 2014, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Wszystko o pomidorach cz. 9

Post »

W Kauflandzie pokazały się pomidory daktylowe.Mam ochotę je kupić i wybrać nasionka.Ma ktoś wiedze czy powtórzą cechy mateczne i ogólnie jakie są w uprawie?
Następne pytanie.
Jaka odmiana nadawała by się na ,,piekiełkowy,,południowy balkon?Balkon nie taki mały więc mógłby być to krzak większych gabarytów a raczej wyższy aby zdobił też balkon czerwonymi owocami średniej wielkości,nie za bardzo chorowity .I najważniejszy słodziutki smak.Czy taka odmiana istnieje czy za duże wymagania?Proszę o radę i propozycje doświadczonych ,,balkonowiczów pomidorowych,,Pozdr.
Awatar użytkownika
Laryssa11
500p
500p
Posty: 607
Od: 9 lut 2014, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Pomidorowa ciekawostka:
Ostatni tydzień spędziłam w Serbii. Jednego z dni nasza trasa prowadziła przez góry, tunel za tunelem, piękne widoki. Zatrzymałam sie za małą potrzebą i przy drodze, na kamienistym stoku zobaczyłam rosnącego pomidora!
Był zupełnie zdrowy, oczywiście pokładał się po ziemi. Owoce były koktajlowe, lekko podłużne, po ok. 5 w gronie, a gron mnóstwo. Chociaż pogoda była dżdżysta, a pomidor rósł w trudnych warunkach, wyglądał zdrowo. Nie odważyłam się skosztować, tak przy drodze i może ktoś go zasilił :|
Ale oczywiście wydłubałam nasionka. Zobaczymy, co z niego wyrośnie!
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Czytałam z dreszczem niecierpliwości.. czy wzięłaś nasionka.. ;:306
Rozmnażaj go, rozmnażaj bo to niewątpliwie ciekawostka, sama bym takiego chciała ;:224
Udanych plonów.
Magda
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

To taki jak ten co nasiona na akcję jako NN wysyłam. Tylko tamten ma owoce jak sałatkowe. Do tego jest twardy. Tylko tego nasiona pochodzą z Bułgarii. W tym roku zobaczyłam na własne oczy jak sobie u nas radzi. Dlatego też liczę iż namnożysz tych nasionek :D
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Nadajcie im jakieś imiona,żeby nie było NN od Laryssy i NN od Alyaa,bo za rok nikt nie będzie pamiętał.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”