Kawon ( arbuz ) - część 5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2002
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

U mnie arbuzy rosną trzeci raz i pierwszy raz mam jako tako krzaki, ale jeszcze nie kwitną ;/

Obstawiam iż np Sugar Baby może być więcej owoców, bo są małe. Pewnie też sporo będzie od pogody zależeć...
Awatar użytkownika
Marcoo16
1000p
1000p
Posty: 1053
Od: 24 mar 2013, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

W tym roku coś słabo z kwitnieniem.. ;:224
;:145
Pozdrawiam Marek
Mój "mały" zakątek... - czyli ogród i pogaduchy
Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia. [Mark Twain]
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Jac w ogóle chyba nie mam ręki do arbuzów. :roll: ;:145
anqaw
200p
200p
Posty: 224
Od: 7 maja 2015, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

U mnie kwitnie arbuz i melon, ostatnia dosiewana rozsada powyciągana, podsuszona i podłamana chce żyć.
Ślinię się już na myśl o swoich owocach, bo w sklepie trafić dobrego arbuza to loteria.
Krzak ostatni Charlston grey z tych moich jest już spory i kwitnie, liście tej odmiany nie są wielkie.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Moje dopiero zaczynają kwitnąć, coś wolno to się wszystko rozkręca w tym roku :cry:
anqaw
200p
200p
Posty: 224
Od: 7 maja 2015, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Ja późno wszystko siałam/sadziłam ale radzi sobie jakoś ta moja działka.
Awatar użytkownika
misiucha_pl
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 17 maja 2015, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Odziwo w tym roku, melony ruszyły szybciej niz arbuzy i mam juz 5 melonow wielkosci pilek do tenisa ziemnego, oto foty:

Obrazek

Obrazek

Oto moje poletko arbuzowe po 2-miesiecznej walce z plaga nornic, nielicznymi turkuciami i slimakami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przyj najwiekszym arbuzie od serca zaczely zolknac liscie, wiecie moze co to? przelnie? jakas choroba co obstawiacie?

Obrazek

Zycze wszystkim duzo ;:3 , jak czesto podlewacie arbuzy w takie upaly jak sa teraz, czy wystarczy co tydzień?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8635
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Ja swoje dyniowate podlewam codziennie.Misiucha piękny widok.Zakupiłam odstraszacze solarne do walki chyba z kretami a może i nornicami.
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Codziennie do 1 sztuki wlewam ok. 3-4l wody.
Pozdrawiam, Gosia:)
Awatar użytkownika
misiucha_pl
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 17 maja 2015, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Co za cholerstwo mam pod ziemia, 3 dni, 4 arbuzy uciete przy ziemi, gdy rozkopuje ziemie pod ucietym arbuzem mala dziura, gdy wlewam wode z ludwikiem dziura jak moja reka tylko ze nie po pionie ale poziomie...

Co obstawiacie nornice czy turkuc czy jedno i drugie? tego cholerstwa tak sie namnozylo ze szkoda gadac, najbardziej szkoda arbuzow, jak z tymi szkodnikami walczycie...

Slimaki to jednak bedka 8-)
Bartolomeo87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 lip 2015, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Witajcie

Post »

:wit mam problem zwiazany z nawozem do arbuzów, zasiałem i i ładnie rosną, ale chciałbym je wzmocnić i nie wiem jaki nawóz zakupić? Pytałem w wielu sklepach ogrodniczych i nikt nie potrafił mi doradzić i nie zakupiłem, ale rejestrując się na tej stronie mam nadzieję, że mi ktoś pomoże. Roślinki póki co maja po 100-120cm, póki co podlewam tylko wodą.
kurakao
200p
200p
Posty: 286
Od: 13 maja 2015, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

Na ile pędów prowadzicie swoje arbuzy pod folią? I czy można je puszczać na sznurki jak ogórki czy raczej z racji wagi owoców, sznurki odpadają?
Mateusz-krk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 lip 2015, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kawon ( arbuz ) - część 5

Post »

@Bartolomeo87 - ja podlewam rozcieńczoną gnojówką z pokrzywy, inni traktują arbuzy podobnie jak ogórki, więc nawóz jak do ogórków. Granulowany obornik koński też robi swoje, ja sobie w tym roku odpuściłem, myślałem że nic nie wyrośnie, wszystkie sadzonki ponadgryzały mi ślimaki, jednak jakoś się zebrały :)

@kurakao - chyba większość w Polsce arbuzów płoży się po ziemi a owoce podparte na styropianie czy dachówce ;)
Jednak moi znajomi z Uzbekistanu radzili mi, że u nich arbuzy rosną na podporach w kształcie litery "A" podpory robią z łat lub kijków bambusa, ok 1,30zł w hurtowni ogrodniczej jeden kijek dł. 2m. Robią z tego taki długii szałas ;) owoce podwiązują w siatkach, takich co cebule się przetrzymuje.

Ile pędów będzie miał arbuz, decyduję dopiero po zawiązaniu pierwszych owoców. Nie może być zbyt dużo owoców i nowych pędów, roślina w polskich warunkach nie zdąży wykarmić całego stada :( Trzeba się zdecydować, czy chcemy mieć kilka a konkretnych owoców, czy troszkę więcej a mniej dorodnych. Też zależy czy arbuz pod osłoną czy pod chmurką, również czy pogoda dopisze :/


Moja uprawa w szklarni. Pierwsze owoce wydał arbuz "Złoto Wolnicy" (żółta skórka, czerwony miąższ) Ten mały zielony to też Złoto Wolnicy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”