Warzywa wieloletnie

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa wieloletnie

Post »

Są też zioła jak szałwia, melisa. Szczypiorek czosnkowy. Pokrzywa, mlecz.
Por rośnie u mnie przez kilka już lat. Cebula też tak rosła w jednym miejscu. Podejrzewam że Wolska bo takie dymki w tym miejscu kiedyś posadziłem.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Warzywa wieloletnie

Post »

Rukola...wysiejesz raz i sama będzie się rozsiewać.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa wieloletnie

Post »

Sałata liściowa masłowa, koper ogrodowy, czosnek niedźwiedzi...wysiejesz raz i same będą się rozsiewać.
Czosnek niedźwiedzi jest wręcz rośliną inwazyjną.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Warzywa wieloletnie

Post »

Oj tam, to wyniesie do lasku i będzie mieć całe łany a i sarny skorzystają (dziki pewnie też :roll: ).
Możesz się jeszcze pokusić o buraka liściowego (dwuletni), tak że gdy przyjdzie czas kwitnięcia wystarczyłoby zostawić jedną roślinę aby się sama wysiała :D.
Podobnie w sumie z koperkiem i innymi łatwo rozsiewającymi się warzywkami, masz dużo miejsca to masz idealne warunki do "artystycznego" ogrodniczego nieładu który potem możesz po prostu przerwać, wiadomo koperek lubi losowy wysiew tak że możesz niektórym warzywom poświęcić/wyznaczyć odpowiednio duży kawałek warzywnika i puścić je na żywioł zostawiając jedynie kilka roślin na nasiona (przesadzając młode siewki na wiosnę przy warzywach potrzebujących pikowania), także nie będziesz się musiała bawić w inspekt przy sałatach itp.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa wieloletnie

Post »

Mój burak liściowy zostaje do wiosny. Robię tak od lat. Na wiosnę wytnę wszystkie zostawię jeden. Wysieje się i na następny rok będę miał wczesne sadzonki. Mój burak liściowy atakowały rok w rok w mszyce. Sąsiadka dała mi nasiona kwiatków do wsadzenie w ten mój burak liściowy i mszyc prawie nie było.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”