Tykwa - warzywo, piękna ozdoba, tysiące zastosowań, cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2002
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

U mnie kiełki pokazały tylko 2 :( A jeszcze z tego sadzonki utrzymać :(
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Moje pierwsze tykwy jakie wysiałam :) 4 sztuki .

Obrazek
Karls
200p
200p
Posty: 386
Od: 10 kwie 2007, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Dobrze widzę, że tam już mały, nieotwarty kwiatek widać? W normalnych warunkach tykwa kwitnie dużo później. Ta szybkie pojawienie się kwiatów może oznaczać, że miała ciężkie warunki. Pamiętam, że ktoś w zeszłym roku to tu na forum przerabiał. Jak je uprawiałaś?
Awatar użytkownika
grazka100
500p
500p
Posty: 968
Od: 25 paź 2010, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Czy można tykwę uprawiać w takich workach już docelowo, bez dalszego przesadzania??
Awatar użytkownika
Violunia
200p
200p
Posty: 320
Od: 30 sie 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Moje wszystkie odmiany wyszły oprócz Martin Hause a namoczyłam wszystkie kilkadziesiąt sztuk tak więc Elu chuchaj i dmuchaj na te sadzonkę co by w przyszłym roku mieć dla nas duuuuuuużo nasionek.
pozdrawiam wszystkich zawirusowanych ogrodem.
Violka
Karls
200p
200p
Posty: 386
Od: 10 kwie 2007, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

@grazka100 - nie próbowałem nigdy ale mam pewne podejrzenia. W zeszłym roku eksperymentowałem z przykrywaniem ziemi agrowłókniną żeby nie wysychała tak szybko i tykwy źle to zniosły. Obawiam się, że takie zamknięcie w worku może zadziałać podobnie, dostęp powietrza do korzeni jest ograniczony w porównaniu do uprawy w ogrodzie czy nawet odkrytej donicy.
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

grazka100 pisze:Czy można tykwę uprawiać w takich workach już docelowo, bez dalszego przesadzania??
Będę próbowała .. jedną zostawię w worku .. z kokosem .. kolejne dam do gruntu .. jak nie spróbuję to się nie dowiem.. a lubię eksperymentować :)
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Violunia pisze:Moje wszystkie odmiany wyszły oprócz Martin Hause a namoczyłam wszystkie kilkadziesiąt sztuk tak więc Elu chuchaj i dmuchaj na te sadzonkę co by w przyszłym roku mieć dla nas duuuuuuużo nasionek.
Ma się rozumieć, Violunia! Moje tykwy stoją od trzech dni w nowym tunelu podgrzewanym i rosną jak szalone. Mają tam widno, a w nocy 15 stopni.
Termowentylator chodzi całą noc non stop, do tego cały tunel ociepliliśmy dziś folią bąblową. Tykwy muszą się udać.
Wczoraj pokopałam trochę wykałaczką w miniszklarence, w której ;:41 chrapie reszta moich Martin House i rozdłubałam kolejne nasionka w celu sprawdzenia- są zdrowe w środku, może potrzebują trochę więcej czasu. Kilka nasionek ścisnęłam tak, jak się to robi z ziarnem słonecznika, aby pękło i z powrotem zakopałam. Może nie mogą się przebić przez twardą łupinę. Poczekam jeszcze. Jak pogoda się poprawi to wyniosę moją miniszklarenkę z nasionami Martin House do foliaka -jak dostaną ;:3 35 stopni w dzień, to od razu wyskoczą wszystkie ;:40; ;:40 ;:40 ;:40 ;:40 ;:40 ;:40 ;:40 ;:40 ;:40 ;:40 ;:40
Karls
200p
200p
Posty: 386
Od: 10 kwie 2007, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Może tak być, że łupina za gruba. Mnie kilka wyrosło z "zakleszczonymi" liścieniami w łupinie i musiałem ręcznie zdejmować. Jedna miała tak zduszone, że końcówki zżółkły jakby i przy próbie usunięcia łupiny się odłamały. Ale na szczęście to tylko same końcówki były, reszta rośliny wygląda zdrowo i już zaczątki listków wychodzą.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Tak właśnie może być, bo dwie Martin House wzeszły z zakleszczonymi łupinkami i jedna jaszcze ją ma. Boję się ją zdjąć, bo trzyma się jak rak torby ;:oj
Awatar użytkownika
Eryk-kun
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Witam ponownie starych i nowych hodowców tykw :wink:. Większość tykw pewnie już wysiana, u mnie w tym roku będą: Martin House, Cannonball Gourd, Corsican Flat, Birdhouse i butelkowa. Z racji tego, że mam tylko 3 pergole, odmiany okrągłe będą się płożyć po ziemi. Jestem ciekaw, co z tego wyjdzie, bo zawsze sadziłem tykwy pod podporami.
"To, że nie mogę zmienić wszystkiego, nie oznacza, że nie powinienem próbować zmienić czegokolwiek".
Awatar użytkownika
Violunia
200p
200p
Posty: 320
Od: 30 sie 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Super, że pojawiają się coraz to różniejsze odmiany tykw na naszym forum bo takim sposobem można się(mam nadzieję) wymieniać. Ja przynajmniej bardzo dużą część porozdawałam chociaż w ubiegłym sezonie uprawiałam te bardziej pospolite jak Cobra, Birthouse i Snake a w tym mam powiększoną "hodowle" o inne odmiany aaaaa i nareszcie jedna Martin House obudziła się i puściła listki ;:138 .
pozdrawiam wszystkich zawirusowanych ogrodem.
Violka
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tykwa, warzywo, piękna ozdoba.. tysiące zastosowań cz.2

Post »

Gratulacje!!!. Od razu lżej mi na sercu. Chyba trzeba to oblać, w końcu majówka trwa ;:304
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”