McMarchewka-Mój warzywnik, czyli ogródek warzywny McMArchewki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Czyli tak samo ja u mnie, postawienie przed faktem dokonanym :D, mam dwa pomysły co zrobić z tym pniem, albo ogolisz krzak i zostawisz czysty i po ziemi puścisz jakieś dyniowate, albo ogolisz na wiosnę i od razu zawiążesz sznurki zaczepiając je przy ziemi np na gwoździe i siejąc pod drzewem pnącą fasolę.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Przyciąć ten krzak mogę, owszem, ale nie wyciąć, myślę że moja mama się na to nie zgodzi raczej :? Generalnie ja to bym chciał pozbyć się tego pieńka i krzaka i ziemię w tym miejscu po prostu zaorać i zrobić sobie grządkę :wink: Mama chce tam jednak hamak umieścić. Także marzenie ściętej głowy...
Fasolę zaś chcę puścić po drugim pieńku znajdującym się obok.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Nie no o wycięciu nie mówiłam, tylko wyczyszczeniu pędu idącego do góry.
Jeśli masz jakieś zdjęcie tylko pokazujące drzewo to chętnie je obejrzę, bo zazwyczaj jest częściowo w kadrze ukazującym grządki :D (jeśli chce hamak to niech się spieszy, bo za niedługo przestanie być stabilne i może się wyłamać, my mieliśmy uschniętą węgierkę pod którą zrobiliśmy "skalniak" i puściliśmy bluszcz, po kilku latach całkowicie było spróchniałe i trzymało się wyłącznie na bluszczu).
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

No no właśnie też sobie z tego pruchnienia zdaję sprawę :wink: Przytnę na pewno. Zdjęcia dodam w jakimś wątku odnośnie rdestu, nie chcę tu off topu robić :)

Miałem się podzielić z Wami moimi planami na najbliższe dni. Otóż będę chciał wziąć się za czyszczenie narzędzi ogrodniczych. Poza tym będę chciał wyprać włókninę oraz wyczyścić folię na tunel. Planuję także rozrysować sobie szkic nowego przyszłorocznego tunelu, a także plany ogródka na przyszły rok. Ale o nich to już chyba wspominałem :D
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Wreszcie zrobiłem wstępne plany ogródka warzywnego na sezon 2016 :!: ;:138 Na razie dość skromnie i jest to plan planów, także ulegnie on na pewno znacznej modyfikacji. Póki co daję go Wam do wglądu i liczę na wasze opinie (dajcie znać ilu Forumków mój wątek śledzi) :lol:

Obrazek

A tu już początek jutrzejszych prac. Ziemia została oczyszczona w większości z chwastów oraz liści, które spadły z orzecha rosnącego nieopodal. Czarną ziemię wydobywam z kompostownika :D Teraz mam 5 dni wolnego, więc będę się z tym bawił.

Obrazek
PatiLu
100p
100p
Posty: 117
Od: 2 mar 2015, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Michał- zawstydziłeś mnie- ja w czarnym...lesie- nie wiem jeszcze nawet dokładnie co wysieję, a co dopiero gdzie. A muszę w tym roku dobrze sie zaplanować, żeby uniknąć sytuacji, ze miesiąc ziemia pusta. Podziwiam ;:138
Nie mogę doczytać notatki przy pomidorach ;:124
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

PatiLu No wiesz, jak dla mnie to już najwyższa pora :D Ja osobiście uwielbiam robić plany ogródka ^^
A notatka przy pomidorach brzmi tak: Pomidory (wcześniej sałatka, rzodkiewka, szpinak, koperek), przy burakach (między redlinami prawdopodobnie cebula i czosnek), marchew (między redlinami cebula i czosnek), przy cukinii (wcześniej koperek, sałata), przy ogórkach (po sznurku) :wink:
PatiLu
100p
100p
Posty: 117
Od: 2 mar 2015, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

A gdzie pietrucha i dyńki-tego u mnnie zabraknac nie może :D
Ogórki też prowadze po sznurkach.Hmmm prowadzę, to dla mnie za dużo powiedziane- próbuje prowadzić, bo cały czas dumam nad prawidłową, niewymagająca nakładów pieniężnych konstrukcją.
Ja też bym już chciała zaplanować, ale za dużo na przyszły rok chcę- szczególnie nowości dla mnie, i mętlik w głowie się robi.
Ja bym chyba miedzy cukinie, a ogórki dała marchewki- zawsze to jakas bariera przed rozprzestrzenianiem mączniaka z jednego na drugie. :?:
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Dynie są pod tym pytajnikiem poniżej kompostownika - prawdopodobnie jednak ich nie będę miał, ponieważ nigdy mi się nie udają jak długo je hoduje :wink: A pietruszkę też gdzieś wcisnę :D
Ja w tym roku konstrukcje dla ogórków zrobiłem z tyczek bambusowych - takich długich - trzymała się :)
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

A co się z dyniami działo że rezygnujesz?
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
McMArchewka
1000p
1000p
Posty: 1173
Od: 13 lut 2012, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Meszna

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

No po prostu u mnie dynie nigdy nie chcą rosnąć :( Nie wiem z czego to wynika, ale rok w rok, od kiedy uprawiam własny ogródek to staram się dynie mieć. Pamiętam, że wiele lat temu, gdy grządka była w innym miejscu udało mi się wyhodować taką małą dyńkę. Najlepsze było to, że jednego dnia sobie spokojnie rosła położona na kamieniu, a drugiego była cała podrapana jakimiś pazurami, serio, nie wiem jakim cudem i od czego :?
Około 2010r., jeśli dobrze pamiętam, urosła mi taka jedna dyńka w miarę do konsumpcji się nadawająca. Gdzieś mam nawet jej zdjęcia, więc spróbuje poszukać i jutro dodać :wink:
PatiLu
100p
100p
Posty: 117
Od: 2 mar 2015, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Nie chcą rosnąć- wogle, wogle- w sensie krzaczki, czy nie chcą zawiązywać się owoce?
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Warzywny ogródek McMArchewki

Post »

Właśnie o to mi chodziło aby się dowiedzieć czy to jakiś problem z krzakiem czy samymi zawiązkami, co do podrapanej skóry to gryzonie, ślimaki zostawiają zaokrąglone i pogłębione wgryzienia.
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”